Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 kwietnia 2006 r.
10:59
Edytuj ten wpis

Królestwo Jana Gizy

0 6 A A

20 tysięcy lat temu w Witoszynie wylądowali kosmici. Przylecieli rakietą plazmową.
W dolinie zasiali słoneczniki.
W każdym ziarenku zaklęty jest kod kreskowy. Kto go złamie, pozna tajemnicę szczęścia - twierdzi dr Jan Giza z Kazimierza. Nie do wiary!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z niedowierzaniem spoglądam na egipskie koło, które tłoczy wodę z potoku do położonych po drugiej stronie drogi stawów. A za stawem drugi staw, potem trzeci. Ale najbardziej intrygują energetyczne kręgi z głazami w środku. Nachylone do ziemi pod specjalnie dobranym kątem. Siedzimy na cygańskim wozie. 69-letni Jan Giza zaczyna intrygującą opowieść.

Zaczęło się od piramid

Co mają wspólnego gdański kupiec Jan Giza z XVI wieku, warmiński kanonik Heweliusz Giza z XVIII wieku i dr Jan Giza?
- Czas jest bezwzględnym władcą wszystkich rzeczy, a jednak piramidy nigdy mi się nie poddadzą. Chyba nie ma osoby na świecie, która by nie słyszała o piramidzie Cheopsa. Najbardziej tajemnicza budowla na ziemi wraz z dwoma innymi piramidami stoi w Gizie. Stamtąd pochodzą moi przodkowie - mówi z dumą Jan Giza. Jeden z najbardziej niezwykłych i kontrowersyjnych lekarzy na Lubelszczyźnie, który z pomocą jadu pszczół skutecznie wygrywa walkę z ciężkimi chorobami.

Kiedy Giza żądli

Pochodzi z Powiśla, do gimnazjum chodził w Kazimierzu i Opolu Lubelskim. Omal nie został księdzem. Ale wybrał medycynę. Jeszcze na studiach zainteresował się akupunkturą. Dzięki prof. Zbigniewowi Garnuszewskiemu, wielkiemu propagatorowi akupunktury w Polsce - poznawał jej tajemnice u chińskich lekarzy. I wpadł na rewolucyjny pomysł, żeby akupukturową igiełkę zastąpić żądłem.
- Ukłucie stymuluje odpowiednie punkty, porcja jadu mobilizuje system obronny organizmu i daje mu siłę do walki z chorobą - mówi dr Giza.
Kuracja trwa trzy tygodnie. Najpierw doktor robi dwie próby uczuleniowe. Gdy wszystko jest w normie, pielęgniarka zamyka się z pacjentem w małym domku.

Sześćdziesiąt pszczół

W kazimierskiej posiadłości dr. Jana Gizy. Wśród zielonych wierzb stoją małe domki w kształcie pszczelej komórki. W środku po dwie leżanki ze słomianymi siennikami. Między leżankami małe drewniane boksy, w których szumią pszczoły.
Pielęgniarka zamyka drzwi. Robi się ciemno. Nad pacjentem dyskretnie żarzy się malutka żarówka. Na miejscu wyznaczonym przez doktora kładzie miedzianą siatkę. To przez nią pszczoła użądli chorego. Siatka jest po to, żeby żądło nie zostało w ciele chorego.
Najpierw pszczoły żądlą chorego 5 razy. Za dwa dni dziesięć, za cztery piętnaście. Co dwa dni pielęgniarka dodaje pięć użądleń. Liczy się także waga pacjenta. W ostatnim dniu zabiegu "przystawia” się nawet 60 pszczół.

Medycyna bez chemii

Tarasy w kazimierskim ogrodzie pełne są zaskakujących roślin. Rokitnik, ogórecznik, wiesiołek i żeń-szeń. Cztery rośliny, które są nadzieją światowej medycyny. Medycyny bez chemii.
- Mam za sobą specjalizację I i II stopnia z interny. Leczę już większą część mojego życia. Wiem jedno, że z chemią trzeba bardzo uważać.
Weźmy na przykład reumatyzm, przewlekły gościec, korzonki, ischias. Choroby, które trudno się leczą. Najczęściej chemią można znieczulić chorego.
- Leczenie jadem musi odbywać się pod ścisłym nadzorem lekarza - wyjaśnia dr Jan Giza. I dodaje: W wymienionych chorobach zaledwie 10 proc. pacjentów nie odczuwa poprawy.
Apitoksynoterapię, bo tak nazywa się metoda dr. Gizy - wspomaga preparat Res Oenothera. Mieszanka miodu, pyłku, propolisu, korzeni żeń-szenia i zielonych nasion wiesiołka - robiona osobiście przez doktora.

Egipskie koło

9 lat temu dr Jan Giza kupił w Witoszynie rozległą dolinę z podniszczonym budynkiem szkoły. Po drugiej stronie szosy dokupił kawałek potoku i źródełko z krystalicznie czystą wodą.
Powoli wyremontował szkołę. Zbudował egipskie koło wodne, które czerpie wodę z potoku i rurą wpuszczoną pod szosą napełni kilka stawów. Na malowniczych zboczach stoją ule.
- To jest moje drugie Centrum Medycyny Naturalnej. Na receptę wypisuję oddychanie tutejszym powietrzem, słuchanie szumu wodospadu, żądło pszczoły, dietę ubogą w węglowodany. I koniecznie: podrapać kózki po rogach - śmieję się niezwykły lekarz.
Ma w sobie tyle energii. I w żaden sposób nie wygląda na swoje 69 lat.

Skąd ta energia?

Skąd? Z ziemi. I z kosmosu.
Między stawami znajdują się dwa energetyczne kręgi. Jeden ma 7, drugi 9 metrów średnicy. W środku każdego kamienne głazy. Każdy krąg tworzy nieckę nachyloną ku ziemi pod specjalnie dobranym kątem.
- Zbudowałem te kręgi na pamiątkę kosmitów, którzy 20 tysięcy lat temu wylądowali z Witoszynie. Przylecieli rakietą plazmową. Zostawili ludziom nasiona słonecznika. Kiedy pan spojrzy na układ ziaren w koronie słonecznika - przypominają wirujące galaktyki. Każde ziarenko jest szarobiałe. To kod kreskowy. Kto go złamie - pozna receptę na szczęście - mówi dr Jan Giza.
Nie do wiary. Ale gdy posadzić rośliny w kosmicznym kręgu i obok na zwykłej grządce - te z kręgu rosną 2 razy szybciej.
- Mocno wierzę w to, że gdy siedzę przy kręgu wieczorem, to kamienie w środku oddają energię, którą za dnia pobrały z kosmosu. Czy ja wyglądam na swoje lata? Wciąż czuję się młodo - śmieje się doktor.

Recepta na zdrowie i szczęście

Na słonku wygrzewa się pacjent. Inżynier Zygmunt Koziara z AGH w Krakowie. Przyjechał z Ustrzyk, gdzie w eksperymentalnym ośrodku zajmuje się wyrobem biopaliwa z oleju rzepakowego. Kilka tygodni temu spuchła mu stopa. Nie pasował żaden but. Po kuracji dr. Gizy wszystko wróciło do normy. Bez chemii.

• Panie doktorze, jaka jest recepta na szczęście?

- Miłość. Do świata i do ludzi. Jeśli w sercu człowiek ją ma, to wtedy szczęście widać jak na dłoni - mówi niezwykły lekarz. Pan pójdzie wzdłuż potoku witoszyńskiego, zwanego u nas z chińska Zieloną Wstęgą. Napije się wody ze źródełka. Przysiądzie na brzegu. Spróbuje wypatrzyć srebrzystego pstrąga. Popatrzy na zielone wzgórza. Zajrzy do zagrody, podrapie kozę po rogach. To się nazywa szczęście...


Czytaj więcej o leczeniu jadem w jutrzejszym dodatku Zdrowie

Pozostałe informacje

IMGW ostrzega: kolejna noc z przymrozkami

IMGW ostrzega: kolejna noc z przymrozkami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed kolejną nocą z przymrozkami w województwie lubelskim.

Zwłoki dwóch dziewczynek znalezione na pogorzelisku
Z KRAJU

Zwłoki dwóch dziewczynek znalezione na pogorzelisku

W piątek rano na pogorzelisku w województwie małopolskim znaleziono ciała dwóch dziewczynek. W sprawie została zatrzymana matka.

Nocne dachowanie w centrum Lublina
WIDEO
film

Nocne dachowanie w centrum Lublina

Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek nocnego wypadku w centrum Lublina. Przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa.

Krzemienna siekiera w malinowym chruśniaku
galeria

Krzemienna siekiera w malinowym chruśniaku

Pod koniec kwietnia w powiecie biłgorajskim doszło do ciekawego znaleziska. To krzemienna siekierka datowana na trzecie tysiąclecie przed naszą erą.

Bank krwi pustoszeje. Brakuje trzech grup

Bank krwi pustoszeje. Brakuje trzech grup

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przejdzie przez województwo lubelskie w poszukiwaniu dawców. Obecnie najbardziej potrzebne są grupy krwi 0 RhD -, A RhD- i B RhD-.

Majówka w Beretowym stylu
foto
galeria

Majówka w Beretowym stylu

Zobaczcie, jak się bawił Lublin na majówkowej imprezie w Rzut Beretem. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z tej szalonej imprezy.

Lubelskie uczelnie już rekrutują. Jakie kierunki mogą wybrać tegoroczni maturzyści?

Lubelskie uczelnie już rekrutują. Jakie kierunki mogą wybrać tegoroczni maturzyści?

Już niedługo tegoroczni maturzyści zadecydują, jaki kierunek dalszej edukacji wybrać. Lubelskie uczelnie oferują całą gamę kierunków i próbują zachęcić do siebie abiturientów.

Majówka w rytmie reggae
foto
galeria

Majówka w rytmie reggae

Tak się bawi Lublin! Albo grubo albo wcale. Sprawdźcie sami, co się działo na podczas nocy z muzyką reggae. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.

Bytniewski bierze wszystko. Mikusek szefem rady

Bytniewski bierze wszystko. Mikusek szefem rady

Ostatnie wybory samorządowe przyniosły spore zmiany w składzie dęblińskiej rady miasta. Niemal wszystkie miejsca trafiły w ręce komitetu nowego burmistrza - Romana Bytniewskiego. Przewodniczącym rady został Tomasz Mikusek.

Nietuzinkowi artyści na 34. Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku „Opowieści”
ZDJĘCIA
galeria

Nietuzinkowi artyści na 34. Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku „Opowieści”

34. Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku „Opowieści” odbywają się w Lublinie. Czterodniowe święto teatru, muzyki i wspólnej zabawy to zwieńczenie całorocznego cyklu imprez kulturalnych osób z niepełnosprawnością. Na deskach Opery Lubelskiej teatry z całej Polski, a także świata.

Majóweczka w Helium Club
foto
galeria

Majóweczka w Helium Club

Zapraszamy do obejrzenia gorącej fotogalerii z majówki w klubie Helium. Zobaczcie, jak się bawi Lublin!

Ruszyła przedsprzedaż biletów na Świdnik Air Festival
15 czerwca 2024, 0:00

Ruszyła przedsprzedaż biletów na Świdnik Air Festival

W piątek ruszyła przedsprzedaż biletów na Świdnik Air Festival. Bilety w tej cenie kupimy do 9 czerwca. Poznaliśmy także kolejnego asa, który wystąpi na świdnickim niebie.

Wielka powódź w Brazylii. KUL otwiera zbiórkę na pomoc Polonii

Wielka powódź w Brazylii. KUL otwiera zbiórkę na pomoc Polonii

W związku z powodziami jakie nawiedziły Brazylię, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II uruchomił specjalną zbiórkę na rzecz Polonii, która jest w tym kraju jest bardzo liczna.

Trener Motoru po meczu ze Zniczem: Szkoda, że pasję i determinację pokazujemy, kiedy nam się pali
galeria

Trener Motoru po meczu ze Zniczem: Szkoda, że pasję i determinację pokazujemy, kiedy nam się pali

Wielkie emocje na Arenie Lublin. Motor w piątkowy wieczór tylko zremisował jednak ze Zniczem Pruszków 3:3. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu drużyn?

Juwenalia 2024 czas start. Tak bawią się studenci Politechniki
ZDJĘCIA
galeria

Juwenalia 2024 czas start. Tak bawią się studenci Politechniki

Rozpoczęła się jedna z największych imprez studenckich Juwenalia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!