Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Do świąt pozostał jeszcze miesiąc, jednak restauracje nie próżnują i zbierają zamówienia. Do kiedy można zamawiać i ile nas to będzie kosztować?
Kończą się już odłowy karpia na tegoroczne stoły świąteczne. Cena powinna być nawet nieco niższa, niż w ubiegłym roku. Dziś kilogram świeżej ryby kosztuje 28 złotych, a hitem tegorocznego stołu wigilijnego może być smalec…z karpia.
Sklepy z odzieżą, kosmetykami czy sprzętem AGD. To wszystko znajdą mieszkańcy w nowym centrum handlowym Karuzela. Ale nasz Czytelnik dopytuje o punkt z gastronomią.
Zanim zjecie na obiad kaszę jaglaną, sprawdźcie czy przypadkiem nie jest wyprodukowana w Rogoźnie Kolonii w województwie lubelskim. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożyciem określonej partii.
Nietypowe pozdrowienia do Poznania przesłał prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. W internecie opublikował nagranie, w którym zdaje się przekonywać o wyższości cebularza nad poznańskim rogalem świętomarcińskim.
Ten tradycyjny wypiek z cebulą i makiem to dla wielu mieszkańców Lublina świętość. Dlatego jeden z naszych czytelników obruszył się, gdy zobaczył nazwę „lubelskiego cebularza” na koszulce firmy „Pan tu nie stał”. – Czy to w ogóle legalne – zastanawia się mieszkaniec.
Zapiekanki z pieczarkami jeszcze trwają w przydworcowej gastronomii, ale już pysznych hot dogów z pieczarkami nie uświadczymy w Lublinie. Tak jak pieczarek z patelni.
Cykl warsztatów kulinarnych dla dzieci wystartował. Na pierwszych, w sobotę młodzi kucharze uczyli się piec drożdżowe ciasto i przygotowywać pizzę.
Nastawić zakwas z buraków, ukisić biłgorajskie krężałki, zetrzeć chrzan do słoiczków, jak najczęściej ugotować gorajską zupę cebulową i czosnkową z Kazimierza. To program minimum w kuchni, żeby nie dać się infekcjom i grypie.
Sezon grzybowy chyli się ku końcowi, jednak w lasach ciągle można znaleźć jeszcze piękne okazy prawdziwków i podgrzybków. Swoimi zdobyczami pochwalili się nasi Czytelnicy.
O tym jakie grzyby zbierać, a jakich nie, jak zbudowany jest grzyb oraz jakie są ich rodzaje, dowiedzieć się można było podczas wystawy „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”.
Ponoć grzybiarz jest jak saper – myli się tylko raz. Już dzisiaj mieszkanki i mieszkańcy Lublina będą mogli dowiedzieć się więcej o grzybach. W sanepidzie nauczą nas jak rozróżniać te bezpieczne i te trujące, a także.
Nie ma lepszej rzeczy, niż grochówka wojskowa na wędzonych żeberkach. No chyba, że jest to grochówka strażacka na ogonie. Podstawą jest dobry groch, który kupicie na targu i sprytny patent, stosowany w polowej kuchni.
Trzy autorskie dania za 69 zł. W Lublinie trwa kolejna edycja Resutaurant Week. W ramach akcji można poznać menu najlepszych szefów lokalnych kuchni.
Niektórzy uważają, że nie ma rozpoczęcia dnia bez kawy. Jednak gdy nie posiada się w domu profesjonalnego sprzętu potrzebnego do jej przygotowania trzeba posiłkować się tym trunkiem zakupionym na wynos. Gdzie najlepiej wybrać się na kawę w Lublinie?
Wielbił je już Mikołaj Rej, na wyżyny smaku wyniósł je Władysław Kucharski, który przyrządzał je dla hrabiego Tyszkiewicza. Jak je zrobić u siebie w domu?
Produkowane w Międzyrzecu Podlaskim Pryncypałki i Mafijne zyskają hiszpański rodowód. Ciastkarski gigant, Dr Gerard został właśnie wchłonięty przez grupę Adam Foods.
Klientka twierdziła, że w zamówionym jedzeniu znalazła larwy owadów. Groziła właścicielce restauracji, że upubliczni sprawę w Internecie. Sprawą zajął się sąd. Nieuczciwa klientka trafi do więzienia.
Jakie restauracje możemy polecić w Lublinie? Oto moje typy.
Na targu można kupić fasolę „Piękny Jaś”. To wdzięczny temat w kuchni. Od fasoli ze świeżym pieprzem, przez jesienną fasolową, fasolkę po bretońsku, pyszny pasztet z fasoli i świeżych grzybów aż po smaczne kotlety i pierogi.
Jesień to prawdopodobnie najsmaczniejsza pora roku w polskiej kuchni. Wybraliśmy dla was złotą dziesiątkę smacznych dań.
Dawtona uruchomiła w Milejowie kosmiczna linię produkcji przecieru pomidorowego. Na dobę przetwarzanych może być nawet 2500 ton pomidorów, rocznie aż 80 tys. ton, czyli 1/3 krajowej produkcji tego warzywa.
Pan Tomasz z Lublina nie mógł zrobić zrazów wołowych na obiad. Mięso, które kupił w Biedronce okazało się zepsute, chociaż termin ważności jeszcze nie upłynął.
W niedzielę w skansenie pachniało chlebem. Chętni mogli nauczyć się wypieku. To wszystko w ramach XXV Lubelskiego Święta Chleba.
O jedzeniu w szpitalach krążą już legendy. Prawo i Sprawiedliwość w najnowszym spocie wyborczym zapowiada poprawę jakości posiłków.