Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Sukces rodził się w bólach, ale Paweł Fajdek za trzecim podejściem w końcu awansował do olimpijskiego finału w rzucie młotem. 32-latek miał jednak duże problemy. Przyzwoity wynik osiągnął dopiero w ostatniej kolejce. A na wieści, czy rezultat 76,46 metra wystarczy, żeby powalczyć o medal musiał poczekać aż zakończy się rywalizacja w grupie B. Ostatecznie awansował z dziewiątym wynikiem. Najlepszy okazał się drugi z Polaków Wojciech Nowicki (79,78 m).
Zawodniczka AZS UMCS Malwina Kopron będzie miała okazję powalczyć o medal igrzysk olimpijskich. Polka awansowała do finału rzutu młotem razem z koleżankami z reprezentacji: Anitą Włodarczyk i Joanną Fiodorow.
Aleksandra Mirosław z KW Kotłownia Lublin zameldowała się już w Japonii. W środę aktualną mistrzynię świata w „czasówkach” czeka najważniejszy start tego sezonu, czyli debiut na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio
Mamy pierwszy złoty medal podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-Czerwoni wygrali bieg sztafet mieszanych 4x400 metrów z czasem 3:09,87 sekundy. To nowy rekord Europy i nowy rekord olimpijski.
20-latek jest wychowankiem Pogoni Mostostal Puławy, w której zresztą święcił olbrzymie sukcesy. Tym największym był brązowy medal w mistrzostwach świata w jeździe indywidualnej na czas, który wywalczył w 2017 r. w norweskim Bergen. Co ciekawe, zwycięzcą tamtej rywalizacji został Thomas Pidcock, który kilka dni temu został mistrzem olimpijskim w kolarstwie górskim.
Nowym trenerem Edach Budowlanych Lublin został Hendrik Wentzel. Lublinianie rozpoczną nowy sezon wyjazdowym spotkaniem z Orkanem Sochaczew.
W piątek na igrzyskach olimpijskich w Tokio nie brakowało zawodników AZS UMCS Lublin. W sztafecie mieszanej 4x400 metrów wystąpiła Małgorzata Hołub-Kowalik. I to jak wystąpiła. Polacy wygrali swój wyścig eliminacyjny z czasem 3:10,44, a przy okazji poprawili rekord Polski i Europy. A to oczywiście oznaczało awans do finału i duże szanse na medal.
Konrad Czerniak kończy występy na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Zawodnik AZS UMCS Lublin w piątek nie zdołał awansować do półfinału na 50 m stylem dowolnym. W swoim wyścigu był szósty z czasem 22,33. A to dało mu dopiero 31 miejsce w całej stawce.
Nieudany występ lekkoatletki AZS UMCS Lublin podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Paulina Guba w piątek przystąpiła do rywalizacji w konkursie pchnięcia kulą. Niestety, będzie chciała jak najszybciej zapomnieć o swoim występie. W najlepszej próbie uzyskała wynik tylko 16,98 metra. A ten dał jej dopiero 27 miejsce.
Drugi występ najmłodszej polskiej reprezentantki na igrzyskach olimpijskich. Laura Bernat nie wywalczyła awansu do finału na 200 m stylem grzbietowym. W piątek rano zajęła siódme miejsce w swoim wyścigu z czasem 2:12,86. A ten dał jej 14 lokatę w całej stawce. Szansę walki o medale dostanie tylko osiem najlepszych zawodniczek.
Najmłodsza reprezentantka Polski na XXXII Igrzyska Olimpijskie w Tokio wystartowała w czwartek na swoim koronnym dystansie. Laura Bernat z AZS UMCS Lublin spisała się znakomicie i awansowała do półfinału na 200 m stylem grzbietowym z 13 czasem.
Zawodnik Pogoni Mostostal Puławy zajął w tym wyścigu drugie miejsce, a na mecie przegrał jedynie z Estończykiem Rometem Pajurem z CFC Sprodiklubi. Wyniki końcowe były rezultatem faktu, że na mecie finiszował cały peleton, a w takich warunkach Proć czuje się najlepiej.
Wioślarska czwórka podwójna - Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann - wywalczyły ostatniej nocy czasu polskiego srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Jest to pierwszy sukces biało-czerwonej reprezentacji na tej imprezie
W Tomaszowie Lubelskim rozegrane zostały XXII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno Sportowe LZS oraz VII Letnie Igrzyska Seniorów
Siedem medali przywieźli nasi zawodnicy z Mistrzostw Polski U-23, które zostały rozegrane w Suwałkach. Cztery krążki były dziełem AZS UMCS Lublin, dwa Agrosu Zamość, a jeden wywalczył Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska.
To był dopiero trzeci występ w zawodowym ringu zawodnika Starej Szkoły Boksu Lublin. Przypomnijmy, że pochodzący z Dorohuska bokser przez wiele lat był czołowym zawodnikiem w boksie olimpijskim
Wyścig rozpocznie się etapem wiodącym z Lublina do Chełma. Dzień później peleton wystartuje z Zamościa, a finiszować będzie w Przemyślu
W niedzielę do rywalizacji podczas igrzysk olimpijskich przystąpiła polska sztafeta 4 x 100 metrów stylem dowolnym. W składzie Biało-Czerwonych był także Konrad Czerniak z AZS UMCS Lublin. Niestety, naszym zawodnikom nie udało się awansować do finału tej konkurencji nawet mimo rekordu Polski.
Michał Soczyński w sobotę zmierzy się z Mattem Senem na słynnym londyńskim Wembley
Tym razem gospodarzem będzie Tomaszów Lubelski, który w tym roku obchodzi jubileusz 400-lecia nadania praw miejskich
Rozmowa z Michałem Soczyńskim, pięściarzem Starej Szkoły Boksu Lublin
Lubelscy zawodnicy stawali w weekend na podium Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Gliwicach
10 miast, 10 biegów na dystansie pięciu kilometrów, a wszystko w niespełna dwa tygodnie. Tak w wielkim skrócie wygląda lipcowy cykl biegów przełajowych - CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden onTour
W sportowej rywalizacji najlepszą była gmina Rachanie. Drugi był Jarczów, a trzeci Telatyn. W zawodach wzięło udział 10 gmin z powiatu tomaszowskiego. Mimo tropikalnych upałów uczestnicy bawili się wyśmienicie. Bardziej od wyniku sportowego liczyło się bowiem zmierzenie się z możliwościami własnego organizmu.
Igrzyska olimpijskie to najważniejsza impreza dla każdego sportowca. Dlatego trudno wyobrazić sobie gorszą sytuację niż ta, która spotkała pływaków reprezentacji Polski. Szóstka naszych zawodników w niedzielę musiała wrócić do kraju. W gronie pechowców jest również Jan Hołub z AZS UMCS Lublin. Kto jest winny tej sytuacji? Kadrowicze obwiniają Polski Związek Pływacki i domagają się dymisji prezesa, a także całego zarządu