Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Bez wątpienia miniony tydzień był okresem, który Kacper Gieryk zapamięta do końca życia. 21-latek z Lubelskie Perła Polski Cycling Team został powołany do reprezentacji Polski i wystąpił w Tour de Pologne. Nie trzeba dodawać, że dla niego był to pierwszy występ w wyścigu klasy World Tour.
W środę Mateusz Rudyk miał sporo pracy, ale dzięki repasażom udało mu się awansować do ćwierćfinału sprintu w kolarstwie torowym. W czwartek zawodnik Lubelskie Perła Polski Cycling Team musiał się jednak zmierzyć z wielkim faworytem Harrie Lavreysenem. Ostatecznie Holender bez większych problemów pokonał Polaka.
Występ zawodnika reprezentującego barwy grupy z województwa lubelskiego w Tour de Pologne to wielkie wydarzenie. Po raz ostatni przedstawiciel grupy z województwa lubelskiego pojechał w Tour de Pologne aż 13 lat temu.
Środa była bardzo pracowitym dniem dla Mateusza Rudyka, zawodnika Lubelskie Perła Polski Cycling Team, który wystąpił w eliminacjach sprintu w kolarstwie torowym. I ostatecznie, dzięki udanym repasażom jednak awansował do ćwierćfinału.
To jedna z najbardziej dramatycznych historii tegorocznych igrzysk olimpijskich. Z jednej strony można cieszyć się, że zakończyła się ona happy endem, chociaż z drugiej strony po raz kolejny kolarstwo pokazało się jako sport, w którym nie wszyscy do końca robią to, co do nich zależy.
Środa będzie wyjątkowo ciekawa dla kibiców, którzy śledzą zmagania naszych zawodników na igrzyskach olimpijskich. Szczególnie jednak dla tych z województwa lubelskiego. Dzisiaj w Paryżu do rywalizacji wrócą: Aleksandra Mirosław i Julia Szeremeta, a na parkiecie pojawi się także Wilfredo Leon i nasza reprezentacja siatkarzy. Wszyscy mają przed sobą arcyważne pojedynki.
We wtorek rozpoczyna się 68 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Orlików Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. Mieczysława Brzezińskiego
Wkraczamy w ostatni tydzień igrzysk olimpijskich. Ten czas zawsze sprawia, że na olimpijskich arenach jest coraz więcej emocji. W końcu eliminacji jest już mniej, a znacznie więcej pojedynków decydujących o medalach.
Zawieszenie Mateusza Rudyka zostało anulowane. Zawodnik Lubelskie Perła Polski Cycling Team wystąpi w igrzyskach olimpijskich.
W minionym tygodniu lubelscy kolarzy rywalizowali w dwóch wyścigach w tym rejonie Polski. Pierwszym był wieloetapowy Wyścig Dookoła Mazowsza. Składał się on z trzech odcinków. Planowane były cztery, ale trzeci etap został odwołany.
Mateusz Rudyk został zawieszony przez Międzynarodową Unię Kolarską i może nie wystąpić w igrzyskach olimpijskich.
Impreza rozgrywana wokół Mławy to jeden z najważniejszych wyścigów w polskim kalendarzu. Rywalizacja toczyła się w bardzo mocnej obsadzie, a w peletonie pojawiły się dwie grupy z województwa lubelskiego – Lubelskie Perła Polski Cycling Team oraz Pogoń Mostostal Puławy.
To był znakomity weekend dla zawodników Lubelskie Perła Polski Cycling Team, którzy zanotowali sporo dobrych wyników
Prestiżowa impreza rozgrywana na trasie z Budapesztu do opactwa Panonhalma jest pierwszym etapem cyklu Visegrad 4 Bicycle Race
To tylko i wyłącznie pewien symbol, ponieważ zawody w wielu konkurencjach już się odbyły, a część z nich właśnie trwa. Piątkowy wieczór w Lubelskim Centrum Spotkania Kultur będzie miał jednak bardzo uroczysty charakter, ponieważ trwające zmagania są wyjątkowe. Bierze w nich udział blisko 6 tys. uczestników.
W niedzielę zakończył się drugi w historii Tour de Pologne Women. Trzeci etap prowadził z Nałęczowa do Kazimierza Dolnego. Najszybsza w niedzielę była Scarlett Souren (VolkerWessels), a zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zanotowała jej klubowa koleżanka i najlepsza w drugim etapie Laura Molenaar. Zadowolone mogą jednak być także polskie zawodniczki
Po pierwszym, lubelskim etapie Tour de Pologne Women liderką była Stina Kagevi ze Szwecji. W sobotę najlepsza okazała się za to Holenderka Laura Molenaar. I to ona w sobotę założyła żółtą koszulkę liderki. Drugie miejsce zajęła Polka Katarzyna Wilkos. W sumie, w najlepszej dziesiątce znalazły się trzy Biało-Czerwone.
Stina Kagevi z Team Coop-Repsol wygrała pierwszy etap Tour de Pologne Women, który rozgrywany był na ulicach Lublina. Na podium znalazły się jeszcze: Wilma Aintila oraz Christina Lorenzen. Jeżeli chodzi o Polki, to najwyżej sklasyfikowana była Zuzanna Chylińska z TKK Pacific Nestle Fitness.
Tegoroczne Tour de Pologne Women ma rozpoczynać nową erę w kolarstwie kobiecym w Polsce. Dlatego wybór województwa lubelskiego na gospodarza tej imprezy jest dodatkowym wyróżnieniem.
W piątek na ulicach Lublina rozegra się pierwszy etap wyścigu Tour de Pologne Women. Kierowcy i mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach.
W piątek rozpoczyna się Tour de Pologne Women. Gospodarzem imprezy będzie województwo lubelskie
Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ lubartowscy fani kolarstwa już po raz 30 spotkali się, aby pokazać całej społeczności jak wartościowe może być spędzanie czasu na rowerze. Nie jest wielką tajemnicą, że twarzą tej imprezy jest Janusz Pożak. To zdecydowanie najsłynniejszy sportowiec pochodzący z Lubartowa.
Jest to impreza z bardzo bogatą tradycją, dlatego nic dziwnego, że w tym roku będzie miała specjalną oprawę. Przede wszystkim gościem specjalnym będzie Czesław Lang. To postać, której kibicom kolarskim nie trzeba przedstawiać. Przypomnijmy jednak, że 69-latek to m.in. srebrny medalista olimpijski z wyścigu ze startu wspólnego z 1980 r.
Znamy już wszystkich uczestników Tour de Pologne Women. Impreza zostanie rozegrana pod koniec czerwca na terenie województwa lubelskiego.
Po ośmiu latach, do Polski wraca międzynarodowy wyścig kolarski kobiet. Pod koniec czerwca, zawodniczki z całego świata przejadą przez najpiękniejsze miejsca w Lubelskiem.