Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA

7 sierpnia 2022 r.
16:17

Huczwa Tyszowce – Pogoń 96 Łaszczówka 2:2, karne 2:4. Odwrócili losy finału

Autor: Zdjęcie autora bs
Pogoń 96 Łaszczówka zdobywcą Pucharu Starosty powiatu tomaszowskiego<br />
<br />
Pogoń 96 Łaszczówka zdobywcą Pucharu Starosty powiatu tomaszowskiego

(fot. Pogoń 96 Łaszczówka/facebook)

Pogoń 96 Łaszczówka zdobywcą Pucharu Starostów w powiecie tomaszowskim. Zespół Jerzego Bojki przegrywał w Tyszowcach z tamtejszą Huczwą dwoma bramkami, ale zdołał wyrównać i odniósł wygraną po serii rzutów karnych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zarówno Huczwa jak i Pogoń rywalizację w tegorocznej edycji rozpoczęły od ćwierćfinałów. Ekipa trenera Krzysztofa Rysaka w pierwszym meczu pokonała Spartę Wożuczyn 8:0, a Pogoń zwyciężyła z Ruchem Machnów Nowy 9:2. W półfinałach z udziałem tych drużyn znów byliśmy świadkami hokejowych wyników. Huczwa okazała się lepsza od Korony Łaszczów zwyciężając 5:2, a Pogoń rozbiła 5:0 Graf Chodywańce.

Finał rozgrywany w sobotę w Tyszowcach zapowiadał się więc bardzo ciekawie. Mecz zaczął się lepiej dla miejscowych. W 16 minucie piłka trafiła do Pawła Szumlańskiego, a ten po przyjęciu jej przed polem karnym na klatkę piersiową oddał bardzo ładny strzał i dał Huczwie prowadzenie do przerwy.

W drugiej części spotkania spadkowicz z Hummel IV ligi podwyższył prowadzenie. W 68 minucie na listę strzelców wpisał się Jaba Pkhkakadze i sytuacja Pogoni stała się nie do pozazdroszczenia. Goście nie poddali się jednak i na niespełna kwadrans przed końcem spotkania kontaktową bramkę zdobył Michał Kołodziejski. Goście uwierzyli, że mogą jeszcze odwrócić losy meczu i w 88 minucie po dobrym dograniu ze skrzydła w polu karnym Huczwy dobrze zachował się Sylwester Kuks doprowadzając do wyrównania.

W Pucharze Starostów nie rozgrywa się dogrywek więc kibice byli świadkami konkursu rzutów karnych. A w nich nerwy na wodzy lepiej trzymali goście i to ostateczni oni cieszyli się z wygranej w finałowym starciu.

 – Z przebiegu spotkania uważam, że mieliśmy więcej sytuacji do zdobycia bramek, ale finalnie musieliśmy gonić wynik. Cieszy mnie fakt, że gole padły po ładnych zespołowych akcjach. Natomiast w konkursie rzutów karnych pomógł nam Kacper Berbecki, którego obecność w bramce dodaje nam dużo pewności siebie. Fajnie, że udało nam się wygrać Puchar Starostów i teraz przygotowujemy się do inauguracji w rozgrywkach ligowych – ocenił spotkanie Jerzy Bojko, trener Pogoni.

 – Myślę, że remis w regulaminowym czasie gry był wynikiem sprawiedliwym. Prowadziliśmy 2:0 i mieliśmy okazję ku temu by zdobyć jeszcze jedną bramkę i zamknąć mecz. Nie zrobiliśmy tego i rywale doprowadzili do remisu – mówi Tomasz Walentyn, grający prezes Huczwy. – W konkursie rzutów karnych rywale lepiej trzymali nerwy na wodzy, a dwóm naszym zawodnikom przytrafiły się pudła. Już w piątek czeka nas pierwszy mecz o punkty przeciwko Hetmanowi Zamość. Po spadku nasza drużyna przechodzi przebudowę. Mamy dużo zdolnej młodzieży i chcemy na nią odważniej postawić – dodaje prezes spadkowicza.

FINAŁ PUCHARU STAROSTY POWIAT TOMASZOWSKI

Huczwa Tyszowce – Pogoń 96 Łaszczówka 2:2 (1:0), karne 2:4

Bramki: Szumlański (18), Pkhkakadze (68) – Kołodziejski (76), Kuks (88).

Karne: I seria: 1-0 Materna, 1-1 Łaba * 2 seria: 2-1 Ziółkowski, 2-2 Raczkiewicz * 3 seria: 2-2 R. Sanchez 2-3 Kuks * 4 seria: 2-3 Pkhkakadze, 2-4 Berbecki.

Huczwa: Szewc – Materna, Serdiuk, Siemienczuk, Dworak, Szumlański, Pkhkakadze, Krosman, Ziółkowski , Walentyn, Reina Sanchez oraz Okalski, Stawarski, Szwanc, Taranowicz, Torba.

Pogoń: Berbecki – Jędrzejewski, Żurawski, Raczkiewicz, Nizio – Ozkavak, Łaba, Stożek, zawodnik testowany I – Jeruzal, Kuks oraz Rzeźni, zawodnik testowany II, Nowosad.

Sędziował: Barda.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bronią etatu dla radnego miasta Puławy z PiS. Co na to Azoty?
praca

Bronią etatu dla radnego miasta Puławy z PiS. Co na to Azoty?

Podczas ostatniej sesji rady miasta samorządowcy z Puław przyjęli uchwałę o nie wyrażeniu zgody na zwolnienie z pracy radnego klubu Prawo i Sprawiedliwość, Grzegorza Bińczaka.

Ukrywał się przed policją – wpadł w nielegalnym kasynie

Ukrywał się przed policją – wpadł w nielegalnym kasynie

Poszukiwany 24-latek wpadł w nielegalnym salonie gier. Wewnątrz zabezpieczono również cztery automaty.

Żłobek nr 4 na ul. Puławskiej

Rodzice walczą o plac zabaw dla dzieci. Dlaczego ich żłobek nie dostał dofinansowania?

Milion złotych trafi na place zabaw przy lubelskich żłobkach. Jeden z nich został jednak wykluczony z programu – rodzice widzą w tym drugie dno.

Shaun Baker & Jessica Jean w Klubie 30
foto
galeria

Shaun Baker & Jessica Jean w Klubie 30

To była impreza godna weekendu. W ubiegłą sobotę w lubelskim Klubie 30 wystąpił legendarny dj Shaun Baker oraz zjawiskowa wokalistka Jessica Jean, którzy podbili serca lublinian. Podczas imprezy duet wykonał hity, które podbiły parkiety w całej Europie: "Hey Hi Hello", "V.I.P.", "Power", "Explode", "Run Away", "Give" oraz wiele innych. Jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia z tej imprezy, to zapraszamy do naszych fotogalerii.

Skóry bobra robiły za samochodowe dywaniki

Skóry bobra robiły za samochodowe dywaniki

W bagażu Białorusina celnicy odnaleźli dwie skóry bobra. Jak się okazuje na wwóz tego typu trofeów do Polski potrzebne jest odpowiednie zezwolenie.

W sezonie letnim liczba turystów odwiedzających jezioro Firlej jest bardzo wysoka. Gmina chce usprawnić system poboru opłat za parkowanie

W Firleju staną parkomaty. Gmina liczy na zysk i porządek

W tym sezonie kierowców korzystających z parkingów nad jeziorem Firlej czeka ważna zmiana. Zamiast uiszczania opłat bezpośrednio inkasentom - będą mogli skorzystać z parkomatów. Urządzenia mają zacząć działać już w maju.

MBA, kierunki medyczne i nowości na prywatnych uczelniach w Lublinie

MBA, kierunki medyczne i nowości na prywatnych uczelniach w Lublinie

Gdzie nowością są studia licencjackie i magisterskie na kierunku Pielęgniarstwo, prowadzone w trybie weekendowym? A gdzie są takie kierunki jak Sport Science & Coaching czy Tworzenie gier komputerowych i technologie interaktywne? Co jeszcze oferują prywatne uczelnie w naszym regionie?

Po słabym spotkaniu Azoty Puławy przegrały z Energa MMTS Kwidzyn

Azoty Puławy gorsze od Energa MMTS Kwidzyn

W spotkaniu otwierającym 25. kolejkę Azoty Puławy przegrały z Energa MMTS Kwidzyn 30:38. Piątkową porażką, przy niekorzystnych wynikach spotkań rywali, puławianie zamkną sobie drogę do miejsca w najlepszej ósemce rozgrywek

Znasz lubelskie koziołki? Sprawdź się w naszym quizie!
QUIZ

Znasz lubelskie koziołki? Sprawdź się w naszym quizie!

Lublin, miasto pełne historii, legend i niezwykłych opowieści, właśnie wzbogaciło się o kolejne symbole, które podbijają serca mieszkańców i turystów. Nowe figurki koziołków, rozsiane po Starym Mieście, budzą ciekawość i zachęcają do odkrywania tajemnic ukrytych w miejskiej przestrzeni. Czy wiesz, gdzie ich szukać? Jakie legendy się z nimi wiążą? Sprawdź swoją wiedzę w naszym wyjątkowym quizie!

Panele podłogowe jasne czy ciemne – jakie wybrać?

Panele podłogowe jasne czy ciemne – jakie wybrać?

Wybór między jasnymi a ciemnymi panelami podłogowymi jest często trudny – obie opcje są w końcu bardzo estetyczne. Decyzja zależy od wielu czynników, takich jak styl wnętrza, jego wielkość, nasłonecznienie, a także osobiste preferencje mieszkańców. Oto kilka wskazówek, które pomogą wybrać odpowiednie panele podłogowe do danego mieszkania.

Wisła Puławy w sobotę zagra na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Wisła Puławy w sobotę zagra na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Po domowej porażce z liderem z Grodziska Mazowieckiego piłkarze Wisły Puławy zagrają na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała. „Górale” przed sezonem mieli walczyć o czołowe lokaty tymczasem mocno zawodzą. Jeśli puławianom uda się wygrać pod Klimczokiem mogą przyczynić się do zmiany trenera rywali

Sekret zdrowej i promiennej skóry, czyli mezoterapia. Wszystko, co musisz wiedzieć o tym zabiegu!

Sekret zdrowej i promiennej skóry, czyli mezoterapia. Wszystko, co musisz wiedzieć o tym zabiegu!

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który pozwala uzyskać promienną i zdrową skórę. Skutecznie walczy z oznakami starzenia, nadając skórze blask i wyraźnie poprawiając jej kondycję.

Elektroniczny Podpis Kwalifikowany: Pewność i Moc Prawna w Cyfrowym Świecie

Elektroniczny Podpis Kwalifikowany: Pewność i Moc Prawna w Cyfrowym Świecie

W dobie cyfryzacji, kiedy większość dokumentów i transakcji przenosi się do świata online, niezmiernie ważne staje się zapewnienie bezpieczeństwa i wiarygodności w elektronicznym obiegu dokumentów. Jednym z kluczowych narzędzi, które to umożliwiają, jest kwalifikowany podpis elektroniczny, który występuje w formie elektronicznej na dokumentach.

Po porażce z Kingiem koszykarze PGE Startu liczą na wygraną w Dąbrowie Górniczej

PGE Start Lublin zagra w Dąbrowie Górniczej

W sobotę PGE Start Lublin zmierzy się na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza (godz. 15.30). Podopieczni Wojciecha Kamińskiego niebezpiecznie zbliżają się do fazy play-in.

Z janowskiej stadniny odchodzi prezes. Działacz PSL trafi do zarządu giganta spożywczego

Z janowskiej stadniny odchodzi prezes. Działacz PSL trafi do zarządu giganta spożywczego

Leszek Świętochowski po niespełna roku rezygnuje ze stanowiska prezesa stadniny w Janowie Podlaskim. Ma teraz zarządzać Krajową Grupą Spożywczą.

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA
16. KOLEJKA

Wyniki:

Grom Różaniec  - Kryształ Werbkowice 3-0
Victoria Łukowa - Graf Chodywańce 2-0
Pogoń 96 Łaszczówka - Olimpia Miączyn 3-1
Andoria Mircze - Tanew Majdan Stary 0-2
Olender Sól - Błękitni Obsza 2-4
BKS Bodaczów - Olimpiakos Tarnogród 2-2
Huczwa Tyszowce - Korona Łaszczów 1-3
Potok Sitno - Omega Stary Zamość 1-1

Tabela:

1. Grom 17 46 67-16
2. Tanew 17 36 42-21
3. Olimpiakos 17 31 37-27
4. Victoria 17 30 30-13
5. Korona 17 29 29-25
6. Pogoń 17 27 37-24
7. Andoria 17 26 32-26
8. Błękitni 17 24 25-24
9. Potok 17 23 33-32
10. Graf 17 22 22-20
11. Omega 17 22 33-38
12. Huczwa 17 21 31-26
13. Bodaczów 17 20 26-31
14. Olimpia 17 16 26-54
15. Olender 17 7 13-51
16. Kryształ 17 4 5-59

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!