22:11

Bogdanka LUK Lublin nie do zatrzymania. ZAKSA rozbita w hali Globus

Autor: Zdjęcie autora (grom)
0 0 A A

To się nazywa kapitalny początek nowego sezonu. Bogdanka LUK Lublin w środę rozegrała ósmy mecz w PlusLidze. I zanotowała... ósme zwycięstwo. Tym razem Wilfredo Leon i jego koledzy łatwo poradzili sobie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, którą pokonali w trzech setach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek lubelski klub nagrodził srebrnych medalistów olimpijskich Marcina Janusza i Bartosza Kurka, zdobywców brązowych medali Amerykanów: środkowego Davida Smitha i libero Erika Shoji’ego. Wśród nagrodzonych był też szkoleniowiec ZAKSY Włoch Andrea Giani, który w Paryżu był selekcjonerem Francji i zdobył złoto.

Początek seta był wyrównany. Podwójny blok lublinian wyprowadził miejscowych na 5:2, środkowy Fynnian McCarthy dał prowadzenie 8:5. Po kolejnych akcjach było już 10:5 i o przerwę w grze prosił trener Giani. Po raz drugi Włoch skorzystał z przerwy przy wyniku 15:10. Uwagi szkoleniowca niewiele pomogły. Gospodarze skutecznie powiększali prowadzenie: 17:11, 18:13, 19:13, 22:14, 23:15. Set zakończył się wygraną Bogdanki LUK 25:16.

Druga partia była już bardziej wyrównana. Po stronie Bogdanki LUK popis w zagrywce dał Wilfredo Leon, który wyprowadzał gospodarzy na kilka punktów przewagi: 13:9, 20:17. W końcówce przyjezdni próbowali zniwelować straty: 21:18, 23:21. Zdobywaniem punktów zajął się w ekipie z Kędzierzyna-Koźla znany w regionie były atakujący Avii Świdnik Mateusz Rećko. Na 24:21 zaatakował Bennie Tuinstra, a partię zakończył Kewin Sasak (25:22).

Początek trzeciej odsłony był wyrównany: 4:4, 5:6. Po skutecznym podwójnym bloku Jana Nowakowskiego i Leona na Rećce gospodarze odskoczyli na 10:7. Przyjezdni nie dawali za wygraną: 11:10 po ataku Rafała Szymury. Miejscowi robili swoje, ponownie zbudowali kilkupunktową przewagę: 15:12, 17:13, 18:15. Igor Grobelny pomylił się w zagrywce i Bogdanka LUK wygrywała 19:15. W kolejnej akcji Sasak obił blok ZAKSY i było już 20:16

Lublinianie konsekwentnie dążyli do wygrania trzeciego seta. Holender Tuinstra skończył atak na 23:19, a Marcin Komenda przepchnął piłkę sytuacyjną i było 24:19. Chwilę później blok Tuinstry obił Rećko (24:20). Ostatnia akcja meczu to zepsuta zagrywka atakującego ZAKSY (25:20). Tym samym lublinianie jako jedyni w PlusLidze nadal pozostają niepokonani.

Bogdanka LUK Lublin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:16, 25:22, 25:20)

Bogdanka LUK: Tuinstra (10), McCarthy (3), Sasak (12), Leon (17), Grozdanow (9), Komenda (1), Hoss (libero) oraz Czyrek, Malinowski i Nowakowski (2).

ZAKSA: R. Szymura (8), Urbanowicz (4), Rećko (16), Grobelny (6), Poręba (6), Janusz, Shoji (libero) oraz Szymański (1) i Chitigoi.

MVP: Marcin Komenda (Bogdanka LUK).

e-Wydanie

ZDJĘCIA

Drużyna Marka Kwietnia po raz trzeci z rzędu okazała się lepsza od trzecioligowej Chełmianki

Start Krasnystaw trzeci raz z rzędu wyrzucił Chełmiankę z Pucharu Polski

Można już chyba zaryzykować stwierdzenie, że Start Krasnystaw ma patent na Chełmiankę w okręgowym Pucharze Polski. Trzeci raz z rzędu drużyna Marka Kwietnia pokonała wyżej notowanego rywala. W środę obie ekipy zmierzyły się w półfinale rozgrywek. W regulaminowym czasie było 1:1, a o tym, że czwartoligowiec awansował do finału przesądziły rzuty karne, które gospodarze wygrali 4:2.

W minionym sezonie w Lumina Park można było zobaczyć „Historię Światła”
DO ZOBACZENIA

Laboratorium Światła. Tego w Lublinie jeszcze nie było

Za nieco pond dwa tygodnie do Lublina wróci Lumina Park. Ma być w nim zastosowana nowa technologia świetlna, której odwiedzający jeszcze nie widzieli.

Księga Znaku. Premiera, inspiracje i spektakle
NA SCENIE

Inspirowany dziełem Abrahama Abulafii, kabalisty z XIII wieku spektakl w reżyserii Pawła Passiniego powstał przy współpracy profesjonalnych artystów, jak i amatorów. Premiera już piątek, 25 października.

Odlotowa mama na obrotach z nowymi żartami
Stand-up
26 października 2024, 18:00

Mama na obrotach, czyli Klaudia Klimczyk to gwiazda TikToka. Jej przezabawne i zwariowane filmiki mają miliony wyświetleń. O jej komicznych możliwościach będzie można przekonać się w najbliższą sobotę (26 października) w lubelskim Domu Kultury LSM.

Turystyczny Lublin? Jak najbardziej. Turystów było więcej niż rok temu
DLA TURYSTÓW

Miasto Lublin pochwaliło się danymi o ruchu turystycznym podczas tegorocznych wakacji. Wnioski? Ten rok był o wiele lepszy od poprzedniego.

Owczarek/Orinis
MUZYKA
26 października 2024, 20:00

Lublin Jazz Festiwal: Nowa formuła, nowi wykonawcy

Przed nami pierwsza odsłona nowej, specjalnej edycji Lublin Jazz Festiwalu: Future Friendly. Pierwsze koncerty już w najbliższy weekend.

Zamość: Miał ponad 3 promile i wiózł dzieci
NA DRODZE

Ponad 3 promile miał w organizmie 26-letni kierowca Opla, który będąc w takim stanie przewoził dwoje dzieci.

Wybory w Ostrowie zakończone. Zdecydowali, kto zasiądzie w radzie
Frekwencja i wyniki

W niedzielę wyborcy z Ostrowa Lubelskiego w powiecie lubartowskim wybierali osobę, która w radzie miejskiej zastąpi Tomasza Szymulę. Wygrała kandydatka z ugrupowania nowego burmistrza.

Myślała, że pomaga policjantom. Straciła 24 tysiące złotych
UWAGA

Najpierw straszono ją przestępcami i telefonem na podsłuchu, a potem rewizją. Seniorka z Chełma została oszukana metodą „na policjanta”.

Remont za prawie 2 miliony. Ulica Obrońców Pokoju już gotowa
ŁĘCZNA

We wtorek przecięta została wstęga z okazji zakończonego remontu ulicy Obrońców Pokoju w Łęcznej. Odnowiono odcinek o długości blisko 490 metrów. Pojawiły się nowe lampy, wyniesione przejścia dla pieszych i miejsca postojowe.

Tak było rok na Targach Wyjątkowych Rzeczy w Lublinie
ŚWIĄTECZNE ZAKUPY

Sprawunki – Targi Wyjątkowych Rzeczy. Wystawcy poszukiwani nie tylko w Lublinie

Zabawki, ozdoby, ceramika, biżuteria i zabawki. Sprawunki – Targi Wyjątkowych Rzeczy to dobre miejsce, by znaleźć coś na świąteczne prezenty. Siódma już edycja tego wydarzenia została zaplanowana na 15 grudnia. A teraz organizatorzy szukają wystawców.

Wypowiedz się na temat przyszłości miasta i zgarnij gadżet
JAK SIĘ ŻYJE

Partycypacja, klimat i jakość życia w lubelskich dzielnicach – za wypowiedź na takie tematy można liczyć na mały miejski podarunek.

UMCS: Inauguracja i wyjątkowy czas dla uczelni
STUDIA

Długa historia i plany na przyszłość. Wyzwania i wyróżnienia. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej uroczyście zainaugurował nowy rok akademicki.

Krew oddajemy najczęściej w czwartki. W tym roku to już 28 046 litrów
krwiodawstwo

Krew oddajemy coraz częściej i coraz więcej. W tym roku do października „przebiliśmy” wynik z 2018 roku. A mimo to krwi brakuje.