![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2021/2021-05/742102046c9fe34b3935cf570a8cf8e3_std_crd_830.jpg)
Mateusz Cierniak z Motoru Lublin znalazł się w gronie pięciu żużlowców, którzy awansowali do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Rydze. Zawodnik „Koziołków” był drugi w półfinale zawodów w Nagyhalasz
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
Z wygranej na Węgrzech cieszył się Łotysz Ernest Matjuszonok, który uzbierał 14 punktów. Dokładnie tyle samo, co Mateusz Cierniak, ale pokonał Polaka w biegu dodatkowym. Ta gonitwa była pechowa dla przedstawiciela Motoru, który upadł i z toru zabrał go ambulans. Nie stało mu się jednak nic poważnego.
Do finału IMEJ awansowali jeszcze: Karol Żupiński, Czech Petr Chlupac i Łotysz Francis Gusts. Rezerwowym będzie Brytyjczyk Dan Gilkes.
Za miesiąc odbędą się dwie pozostałe rundy eliminacyjne IMEJ: 19 czerwca w duńskim Holsted i 26 czerwca w czeskim Divisovie. Finał zaplanowano na 7 sierpnia w Rydze.
![e-Wydanie](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/public/dziennikwschodni.pl/e-wydanie-artykul.png)