Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

Dzisiaj
8:09

Z Głuchołazów do Zamościa. Zielona szkoła dla młodych powodzian

Autor: Zdjęcie autora ak
0 A A

Były już dwa krótkie, jednodniowe pobyty. Teraz trwa dłuższy, tygodniowy turnus. Dzieci z Głochołazów na Opolszczyźnie odpoczywają na Roztoczu. Zaprosili je myśliwi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu, podobnie zresztą jak inne oddziały w Polsce, angażował się w pomoc powodzianom od początku.

– Główny nurt wsparcia był związany z przygotowywaniem posiłków np. dla jednostek OSP czy żołnierzy. Drugi nurt to zbiórka pieniędzy. Na obecną chwilę w skali kraju to już ponad półtora miliona złotych – mówi Jarosław Kuchta, łowczy okręgowy w Zamościu.

Opowiada też, że władze PZŁ postanowiły wesprzeć dzieci z terenów powodziowych, organizując dla nich wyjazdy w ramach tzw. zielonych szkół. Właśnie dlatego ponad dwa tygodnie temu na jednodniowe wycieczki do Zamościa i na Roztocze przyjechały dwie grupy młodzieży z Bodzanowa i Głuchołazów. Od ostatniego piątku gości kolejna z Głuchołazów, która ma tutaj w sumie spędzić tydzień.

– To pomoc bardzo trafiona ze względu na sytuację, jaka ma miejsce na terenach po powodzi. Wiele szkół tam nie funkcjonuje. Spora część tych dzieciaków nie może nawet wrócić do swoich domów, więc takie oderwanie od rzeczywistości jest dla nich bardzo cenne – tłumaczy łowczy.

Nocleg zapewnia gmina Zamość udostępniając Centrum Geoturystyczne w Lipsku Polesie. W programie pobytu jest wiele aktywności, np. zwiedzanie Zamościa melexem, wycieczka do Roztoczańskiego Parku Narodowego, warsztaty ekologiczne i survivalowe, przejazdy samochodami terenowymi, ogniska.

– Dzięki wsparciu ze strony miasta i wydziału oświaty nastawiamy się również na integrację z młodzieżą lokalną, żeby te dzieciaki miały szansę zapomnieć choć na chwilę o tym, co je spotkało. Oczywiście będzie także ZOO i kino –podsumowuje Jarosław Kuchta.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Kampania edukacyjna #azbadajto została zainaugurowana w zeszłym roku
#azbadajto
17 października 2024, 17:00

Zamość na różowo. Razem dla zdrowia kobiet

Im większa będzie świadomość, tym więcej kobiet zdecyduje się zbadać i tym więcej zyska szanse na wyleczenie, jeśli okaże się, że chorują na nowotwór piersi. Temu służy edukacyjna kampania #azbadajto, która po raz drugi wystartowała w Zamościu. Jednym z jej elementów jest planowane na czwartek spotkanie

Nauczyciele świętują, wspominają i odbierają medale
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
galeria

Nauczyciele świętują, wspominają i odbierają medale

Dzień Edukacji Narodowej: z okazji święta w całym województwie uhonorowano 445 nauczycieli i dyrektorów szkół.

Heavy Metal w natarciu
20 października 2024, 18:00
film

Heavy Metal w natarciu

Heavy Attack powraca do Lublina! W nowym miejscu (Klub Muzyczny CSK), z nowym wystrojem ale to, co się nie zmieniło, to ten sam, stary, dobry heavy metal, tym razem z udziałem gości z...Grecji.

O karetkę pogotowia walczyli od wielu wielu lat. Wreszcie jest
NA SYGNALE
galeria

O karetkę pogotowia walczyli od wielu wielu lat. Wreszcie jest

Zespół Ratownictwa Medycznego ma nowy punkt wyjazdowy. Co to znaczy? Dzięki temu pacjenci potrzebujący pomocy szybciej ją dostaną.

Zdaniem biegłych odpowiedzialność za błędne postępowanie ponosi anestezjolog Agata Ł.
AKT OSKARŻENIA

4-latek zmarł w szpitalu. Lekarka stanie przed sądem

Do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód trafił akt oskarżenia wobec anestezjolog z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Kobieta nie przyjęła chłopca z ropnym zapaleniem gardła.

Kosztował 5,8 mln złotych i już działa. Urząd w nowym wydaniu
Gmina Żyrzyn

Kosztował 5,8 mln złotych i już działa. Urząd w nowym wydaniu

Jest nowoczesny i odpowiednio wyposażony. Gmach nowego Urzędu Gminy Żyrzyn poza lokalnymi władzami pomieścił opiekę społeczną i administrację światową.

Pasjonaci robotyki z tomaszowskiej Dwójki mają na koncie już wiele sukcesów w tej dziedzinie
ROBOTY I IT

Wrócili z olimpiady, jadą na mistrzostwa. Robotyka to ich konik

Co zawody, to sukces. Pasjonaci robotyki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim już szykują się do kolejnych wyzwań. Jako jedyni reprezentanci szkół z naszego regionu wezmą udział w finałach Mistrzostw IT 2024.

Miały być nowe pętle i ładowarki dla autobusów. Ale oferty są za drogie
ZJAZD DO ZAJEZDNI

Miały być nowe pętle i ładowarki dla autobusów. Ale oferty są za drogie

Plany są, oferty też. Czego nie ma? Wystarczająco dużo pieniędzy. Przynajmniej na razie. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie planuje przebudowę pięciu pętli autobusowych w mieście. Dzisiaj poznaliśmy oferty potencjalnych wykonawców. Wszystkie przekraczają zaplanowany budżet.

Uczestnicy konkursu "U progu kariery"
U PROGU KARIERY

Śpiewają, recytują albo malują. I wszystkie mają talent

Mają mnóstwo talentów, nie jest im straszna scena i publiczność. Kilkudziesięcioro przedszkolaków znalazło się w finale dorocznego konkursu „U progu kariery” organizowanego przez Zamojski Dom Kultury. Najlepsi zostali nagrodzeni i wyróżnieni.

Władze miasta zapewniają, że nie planują szybkiego rozszerzenia płatnej strefy na kolejne ulice. Ta na razie obejmuje dwie ulice oraz znajdujące się przy nich parkingi
PIERWSZY PARKOMAT

Koniec darmowego parkowania. Opłaty od poniedziałku

Zgodnie z decyzją lokalnych władz, parkowanie w centrum miasta wkrótce przestanie być darmowe. Na ulicy Rynek i Prostej powstała pierwsza w historii miasta strefa płatnego parkowania. Powód: za dużo samochodów, które blokują miejsca mieszkańcom Dęblina.

Do jedzenia, wąchania i oglądania. Ogród sensoryczny w Świdniku
PRZYRODA
galeria

Do jedzenia, wąchania i oglądania. Ogród sensoryczny w Świdniku

Wszyscy- dzieci, młodzież i dorośli- mogą teraz zaangażować swoje zmysły dzięki roślinom w nowo urządzonym ogrodzie sensorycznym. Realizację tego projektu wsparła Fundacja Santander przeznaczając na ten cel 15 tys zł.

Podbiegł do kobiety na ulicy i zerwał jej łańcuszek
ŚLEDZTWO

Podbiegł do kobiety na ulicy i zerwał jej łańcuszek

Nawet 8 lat więzienia grozi 29-latkowi, który na ulicy zerwał przypadkowej kobiecie łańcuszek o wartości ponad 4 tysiące złotych.

zdjęcie ilustracyjne
ŁUKÓW

Patologiczna "ustawka" młodzieży w Łukowie? W tle wyzwiska i przepychanki

Tłumy młodych ludzi, a wśród nich uczennica łukowskiej podstawówki. Słychać wyzwiska pod jej adresem, widać przepychanki. Do takich scen doszło pod jednym z supermarketów. Młodzież zamieszczała nagrania z zajścia w serwisach społecznościowych. Sprawą zajmuje się policja.

Staszic świętuje. Nowi uczniowie, nowe pomysły i ślubowanie
EDUKACJA
galeria

Staszic świętuje. Nowi uczniowie, nowe pomysły i ślubowanie

Półtora miesiąca od rozpoczęciu roku szkolnego nieobce są już im szkolne korytarze i kadra pedagogiczna. Teraz oficjalnie wstąpili w poczet uczniów.

Zazdrosny Zimbabwejczyk skazany. Kobieta wyskoczyła z okna, aby uciec przed nożem
WYROK

Zazdrosny Zimbabwejczyk skazany. Kobieta wyskoczyła z okna, aby uciec przed nożem

Dźgał ją widelcem, a gdy wyciągnął nóż, zdesperowana kobieta wyskoczyła z okna na drugim piętrze. Oskarżonemu groziło nawet dożywocie, ale „sąd zmienił nieco opis czynu”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium