Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od dzisiaj obowiązują nowe obostrzenia związane z handlem. Należy o nich pamiętać, wybierając się na zakupy do osiedlowego sklepu lub galerii handlowej. Przypominamy najważniejsze zasady.
Dziś premier Mateusz Morawiecki ogłosi kolejne obostrzenia związane z rosnącą liczbą przypadków zakażenia koronawirusem. Do szczegółów zmian dotarło RMF FM.
Firma Carrefour przekaże żywność dla obu szpitali zakaźnych w Lublinie oraz trzech innych szpitali w regionie.
Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy ograniczające rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa; będą one dotyczyć sklepów i miejsc pracy - zapowiedział w niedzielę w rozmowie z Polsat News wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
Epidemia koronawirusa nie zamknęła sklepów spożywczych, ale zakupy wyglądają dzisiaj inaczej, niż jeszcze kilka tygodni temu. W supermarketach postawiono na separację klientów i pojedynczą obsługę przy kasach, a świeże pieczywo często jest wcześniej opakowywane.
Nie zamykajmy targowisk i bazarów! – zaapelował do samorządów minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Podobnego zdania jest Lubelska Izba Rolnicza, która wcześniej wystąpiła już z takim samym postulatem.
Na palcach jednej ręki można było policzyć tych, którzy dzisiaj o siódmej rano przyszli na otwarcie pierwszego sklepu Galerii Chełm.
Rozmowa z Katarzyną Fus, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie.
– W trosce o bezpieczeństwo, które w tym momencie jest nadrzędnym priorytetem, 26 marca zrezygnowano z oficjalnego otwarcia i wszelkich atrakcji rozrywkowych. Tego dnia w działających sklepach nie będzie też żadnych specjalnych ofert promocyjnych dla klientów – mówi Marcin Markowski, rzecznik prasowy Galerii Chełm.
Oprócz skrócenia godzin funkcjonowania sklepów, pierwsze sieci wprowadzają przerwy techniczne w ciągu dnia. Sklepy wprowadzają też udogodnienia dla seniorów.
26 marca miała z wielką fetą otworzyć się w Chełmie pierwsza w mieście galeria handlowa. Ale nic z tego nie wyjdzie przez epidemię koronawirusa. Otwarcie będzie, ale po cichu.
Po ogłoszeniu kwarantanny w całej Polsce kupowaliśmy tyle, ile przed Bożym Narodzeniem, przynajmniej, jeśli chodzi o produkty pierwszej potrzeby - pisze "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na dane PKO BP. Momentami było nawet lepiej.
Pakiet pomocowy dla firm przewiduje czasowe przywrócenie w niedziele zaopatrzenia sklepów i handlu - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
Coraz więcej właścicieli sklepów decyduje się całkowite zamknięcie lub skrócenie czasu pracy. Wszystko dlatego, że – oprócz kwestii związanych z bezpieczeństwem – klientów jest coraz mniej. Ludzi nie brakuje tylko w sklepach spożywczych.
Wolontariusze z Białej Podlaskiej pomagają seniorom w trudnym czasie walki z koronawirusem. To wspólna akcja miasta i innych instytucji.
Już na początku kwietnia przy ul. Harnasie powstanie kolejna piekarnia i cukiernia Orlikowski. Będzie to już piąte miejsce w Lublinie, gdzie będzie można kupić ciasta i pieczywo tej produkcji
Sieć Rossmann postanowiła wprowadzić ograniczenia w związku ze zwiększającym się zagrożeniem zakażeniem koronawirusem. Z półek drogerii znikały mydła czy też żele antybakteryjne. Dlatego od dzisiaj niektóre produkty będzie można kupić jedynie w ograniczonej liczbie - do 3 sztuk na osobę. Informację tę potwierdziła w rozmowie z Onetem Agata Nowakowska, rzeczniczka Rossmanna.
W lubelskich galeriach handlowych praktycznie nie ma klientów. Spotkać można w nich tylko pojedyncze osoby, które przyszły po z góry zaplanowane zakupy i sprzedawców czytających książki.
Wczoraj zadzwoniło do nas około 70 proc. klientów. Wszyscy odwoływali swoje wizyty – mówił nam w czwartek jeden z pracowników salonu fryzjerskiego w Lublinie. Klienci obawiają się koronawirusa i odwołują swoje wizyty w salonach dentystycznych, fryzjerskich czy krawieckich.
Burmistrzowie w Biłgoraju, Kraśniku, Frampolu i Tarnogrodzie zamykają lokalne targowiska. Jedni do 25 marca inni do końca miesiąca. Straszą mandatami ale sami sprzedawcy i kupujący rezygnują z handlu.
W związku z licznymi pytaniami i pojawiającymi się fake newsami informujemy: wszystkie sklepy działają i będą działać normalnie - poinformowało Ministerstwo Rozwoju.
Informacje o niebezpieczeństwie związanym z koronawirusem i fakt, że dzieci i młodzież w ciągu najbliższych tygodni zostaną w domach, popchnęły mieszkańców regionu do dyskontów spożywczych, supermarketów i aptek. Sklepowe parkingi szybko się zapełniały. Na pniu wyprzedawano środki higieny, żywność i lekarstwa.
– Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o zaopiekowanie się starszymi osobami z rodziny oraz otoczenia i wyręczanie ich w codziennych czynnościach takich jak na przykład zrobienie zakupów – mówi Damian Zieliński z Gabinetu Prezydenta Chełma.
Władze Lublina zorganizują dostawy zakupów dla niesamodzielnych osób, które zostaną poddane domowej kwarantannie. Na zlecenie Ratusza zbierane są już informacje o osobach, które mogą potrzebować takiego wsparcia. Zajmuje się tym Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
Wiadomość o pierwszych przypadkach koronawirusa w województwie lubelskim spowodowała, że mieszkańcy Lublina ruszyli tłumnie do sklepów i aptek.