Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
- To najważniejsze, wyczuć moment, od kiedy to ty rządzisz wikliną a nie ona tobą. Potem jest już łatwo – radzą mistrzowie plecionkarstwa. Na jarmarku można podpatrzeć ich przy pracy
W tym roku rodzice na wyprawkę szkolną dla jednego dziecka planują wydać średnio 330 złotych wyliczają jedni analitycy. Inni podają deklarowane w ankietach kwoty: od 301 do 500 a nawet 1500 złotych. Połowa wykorzysta na ten cel bieżące dochody.
Koszulki, spodnie i bluzy. Na giełdzie w Mokrem policja namierzyła stoisko, na którym Bułgar sprzedawał podróbki markowych ubrań. Tłumaczył się, że tak spędza urlop w Polsce.
Za dwa tygodnie dzieci wrócą do szkół. Ale w tym roku sklepy i działy papiernicze nie przeżywają jednak oblężenia. Na zeszyty i plecaki chętnych nie ma. Część sprzedawców uważa, że to efekt pandemii. Inni uważają, że to się zmieni gdy rodzice dostaną 300 plus. Wypłaty zaczną się już w tym tygodniu.
Właściciel sieci Biedronka odwoła się od 115-milionowej kary nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za rozbieżności między cenami na półkach a cenami w systemie kasowym. Spółka twierdzi, że różnice wynikały wyłącznie z nieumyślnych błędów pracowników
W sklepach sieci Biedronka ceny przy kasie były wyższe niż na sklepowych półkach. Praktyka trwała co najmniej od 2016 r. – twierdzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który nałożył na właściciela Biedronki (spółkę Jeronimo Martins Polska) karę w wysokości 115 mln zł
16 proc. internautów robi zakupy spożywcze w sieci. Podczas pandemii stały się one możliwe niemal w całej Polsce. Żywność to ta gałąź handlu, która najmocniej zyskała w czasie lockdownu
- Konieczne są odpowiednie narzędzia prawne do egzekwowania obowiązujących zasad w związku z COVID-19, jeżeli np. klient nie nosi maseczki, sklep powinien mieć możliwość nie wpuszczenia go do lokalu i odmowy jego obsługi - apelują przedstawiciele branży centrów handlowych.
Powinno powstać prawo pozwalające na niewpuszczenie do sklepu klienta bez maski oraz na odmówienie obsługi takiej osoby - uważa Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Jak dodano, sklepy nie są w stanie samodzielnie wyegzekwować od kupujących noszenia masek.
- Kto przez miesiąc trzyma paragon? – irytuje się jeden z Czytelników, któremu sklep odmówił przyjęcia pustych butelek po piwie. Bez paragonu ani rusz, a okazuje się, że nawet jak się ma dowód zakupu, to w wielu sklepach opakowania są zwrotne tylko z nazwy.
- Wracamy po przerwie związanej z pandemią koronawirusa i otwieramy trzeci sezon biłgorajskich wyprzedaży garażowych – informują organizatorzy i zapraszają na 9 sierpnia. Przyznają, że zainteresowanie miejscami do handlu było większe niż zwykle
O tym, że w sklepach i galeriach handlowych obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przypominali w środę policjanci i pracownicy lubelskiego sanepidu. Osób bez maseczek było wiele. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia ostrzega, że w sklepach pojawiają się ogniska koronawirusa.
Piękne, zabytkowe przedmioty jak zwykle przyciągnęły na plac Zamkowy w Lublinie tłumy kolekcjonerów. Mieli w czym wybierać - od bibelotów za grosze po obrazy olejne za tysiące.
Rozmowa z prof. dr. hab. Dariuszem Jemielniakiem z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wszczepiane pod skórę mikrochipy mogą zastąpić dowód, ułatwić zakupy czy monitorować stan zdrowia. Na przeszkodzie do ich powszechnego użycia stoją problemy m.in. z ujednoliceniem standardu, bezpieczeństwem danych i prawnymi regulacjami.
Z końcem miesiąca lubelska placówka Cepelii zniknie z handlowej mapy miasta. Obecnie trwa wyprzedaż i pakowanie niesprzedanego towaru. Część asortymentu trafiła do placówek Cepelii w innych miastach, np. obrazy do Sanoka.
– Nic się nie zmieniło. Obostrzenia dotyczące zabezpieczania ust i nosa oraz utrzymywania odstępów w miejscach publicznych nadal obowiązują – przypominają policjanci, którzy są coraz częściej wzywani do sklepów i galerii.
Inspektorzy Sanepidu i policjanci przez kilka najbliższych dni kontrolować będą lubelskie galerie handlowe. Sprawdzać będą, czy ich klienci noszą maseczki.
– Jeśli miasto chce zrezygnować z naszych opłat, z naszych podatków, to trudno. Ale mi się to nie podoba – mówi jeden ze sprzedawców na giełdzie przy ul. Kresowej. Właśnie zbliża się jej koniec.
Już 723 tysięcy złotych sięgają kary sanepidu w woj. lubelskim za łamanie przepisów wprowadzonych w związku z epidemią. Przestrzegania prawa pilnują nie tylko policjanci, ale coraz częściej też sprzedawczynie.
Od antyków przez militaria, sztukę, numizmaty, biżuterię i ubrania - miłośnicy antyków spotkali się na placu Zamkowym po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. – Tylko ceny są wyraźnie wyższe. Wygląda na to, że sprzedawcy chcą szybko odrobić straty – mówi jeden z wystawców, którego spotkaliśmy na Lubelskiej Giełdzie Staroci.
Tańsze pomarańcze, pieczywo i musztarda. Droższe krewetki, lód do drinków i drewno opałowe – od lipca w życie wchodzą nowe stawki VAT na niektóre produkty. Ale żywność regularnie drożeje od wielu miesięcy.
Sieć handlowa Tesco oficjalnie ogłosiła, że wycofuje się z Polski.
Agencja Mienia Wojskowego w Lublinie szykuje ciekawe oferty z demobilu. Do sprzedaży ma trafić m. in. wojskowy mercedes 290 GD.
Truskawki z okolic Łęcznej za 3 zł/kg albo eko czereśnie z Wandalina k. Opola Lubelskiego za 15 zł/kg. Tańsze niż na bazarach owoce można kupić bezpośrednio od rolników. Ale jest warunek – trzeba je zrywać samemu.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie o wycofaniu ze sprzedaży partii produktu „Piwo Miłosław Niefiltrowane".