Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

19 października 2010 r.
9:46
Edytuj ten wpis

Biłgoraj: Powiatowy Dzień Twórcy Kultury. Lista nagrodzonych

Autor: Zdjęcie autora (ak)
0 0 A A

Dyplomy i pamiątkowe albumy otrzymali w nagrodę od władz powiatu biłgorajskiego działacze kultury. Lista wyróżnionych, którzy wzięli udział w poniedziałkowej uroczystości z okazji Powiatowego Dnia Twórcy Kultury jest bardzo długa. Poniżej charakterystyka każdej z nagrodzonych osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
BIŁGORAJ
Wanda Buczek – od ponad 10 lat pracuje w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju, odpowiada za komputerowa bazę bibliografii regionalnej, współpracuje także ze szkołami w ramach lekcji bibliotecznych, spotkań autorskich oraz organizacji różnego rodzaju konkursów.
Anna Sobczak – pracownik Filii Bibliotecznej nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju, od ponad 25 lat związana z pracą, odpowiada za nadanie odpowiedniego profilu zbiorów bibliotecznych, na bieżąco śledzi rynek wydawniczy, uczestniczy w Międzynarodowych Targach Książki.

GOK BIŁGORAJ
Jan Szymaniak – założyciel kapeli podwórkowej "Wygibusy”, która od 19 lat prowadzi, od 20 instruktor muzyczny GOK w Biłgoraju. Pan Jan od wielu lat prowadzi także zespół śpiewaczo - obrzędowy "Jarzębina”. Pod jego opieka instruktorską pracują także zespoły "Czeremcha” w Gromadzie, "Sąsiadeczki” z Korczowa i Okrągłego oraz Zespół Śpiewaczy z Dereźni.
Ryszard Mazurek –kierownik zespołu Teatralno – Śpiewaczego w Nadrzeczu, Założyciel Stowarzyszenia "Moje Nadrzecze”, Pan Ryszard założył i prowadzi Klub Młodego Strażaka. Angażuje społeczność Nadrzecza do uczestnictwa w życiu społeczno-kulturalnym Gminy Biłgoraj.

TERESZPOL
Małgorzata Skiba – Prezes Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Szozdy, założyciel KGW "Malwa” w Szozdach, Pani Małgorzata kultywuje Patriotyzm w pieśni i w piosence poprzez przygotowywanie dzieci i młodzieży do festiwali i konkursów.
Teresa Runo – zamieszkała w Tereszpolu, jako jedyna stosuje metodę skrobania pisanek, wykonuje również piękne hafty krzyżykowe.

POTOK GÓRNY
Czesława Śniosek – prezes Stowarzyszenia Wspierania Tradycji i Kultury "Przedmieście”. Wspiera wiele przedsięwzięć kulturalnych organizowanych na terenie Gminy Potok Górny.
Teresa Sarzyńska – prezes Stowarzyszenia "Dolina” w Lipinach Dolnych, udziela się przy organizacji imprez kulturalnych.

BISZCZA
Jadwiga Siek – pierwszy pracownik GOK w Biszczy, prowadzi świetlicę
Środowiskową "Iskierka” w Biszczy. W swojej długoletniej pracy podejmuje nowatorskie inicjatywy z zakresu animacji kulturalnej mieszkańców gminy Biszcza.
Mirosława Smyl – przewodnicząca KGW i zespołu śpiewaczego, inicjator różnego rodzaju kursów organizowanych w ramach KGW, zabaw tanecznych, form małego teatru i innych przedsięwzięć kulturalnych. Pani Mirosława jest Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Biszcza).

ŁUKOWA
Janina Bździuch – przewodnicząca Zespołu Śpiewaczego z Łukowej I
Violetta Tarda – pracownik biblioteki publicznej, Pani Violetta jest bardzo zaangażowana w rozbudzanie czytelnictwa wśród mieszkańców gminy (wskaźnik czytelnictwa w Łukowej jest najwyższy w województwie).
Anna Ferenc - pracownik Publicznej Biblioteki w Łukowej , pracuje wśród Polonii w Kazachstanie. Zajmuje się promocją kultury Polskiej, pomaga Kazachom w uzyskaniu Karty Polaka i możliwości studiowania w Polsce.

JÓZEFÓW
Elżbieta Jamroz – kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie, jest organizatorem licznych konkursów i imprez kulturalnych, wystaw i koncertów muzyki klasycznej.
Jan Pastuszek – rzeźbi z Józefowskiego wapienia, głównie o charakterze sakralnym. Jego rzeźby zdobią place kościelne w wielu zakątkach Polski.

FRAMPOL
Zofia Dubiel – inicjatorka założenia, a obecnie prezes Klubu Seniora przy MGOK we Frampolu, w okresie jej pracy w klubie seniora powstał chór mieszany i teatr seniorów.
Florianna Kiszczak – zamieszkała w Radzięcinie członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych, wieloletni pracownik biblioteki i nauczyciel, obecnie na emeryturze, pisze poezję i prozę. Pani Florianna jest wielokrotną laureatką Konkursu Literackiego im. Jana Pocka. Wydała tomik poezji "W świętości pszenic”.
Krzysztof Jasiński – instruktor MGOK we Frampolu, nauczyciel muzyki w gimnazjum we Frampolu, założyciel i dyrygent chóru młodzieżowego "MILLENIUM”.

oraz:
Monika Białek –współtwórca i konferansjer Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej "Soli-Deo”, autorka programów publicystycznych, dziennikarka w mediach ogólnopolskich. W bieżącym roku ukazała się książka Pani Moniki pt. "Żebro Adama”
Ks. Mariusz Pastuszak – opiekun KSM we Frampolu, współorganizator koncertu ewangelizacyjnego – Biłgorajskie Forum Młodych
Ks. Witold Batycki – dziekan dekanatu Biłgoraj Południe, organizator imprez kulturalno-religijnych, dyrektor i budowniczy szkoły: Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża JP II
Ks. Marcin Zaburko – wikariusz w Parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę
Marcin Łukaszczyk – Nauczyciel Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, przygotowuje imprezy kulturalno – patriotyczne dla młodzieży.
Teresa Kowal – vice-prezes stowarzyszenia Dąb w Ciosmach, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bukowej
Maria Marzec – malarka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, prowadzi chór "STANISLAUS” przy parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Górecku Kościelnym.
Marian Kucharczuk – nauczyciel Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu, prowadzi koło historyczne.
Adam Skakuj – działa w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, radny Rady Miasta Biłgoraj.
Grażyna Skakuj – organizator uroczystości patriotyczno – religijnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. ONZ w tym uroczystości upamiętniających śmierć ks. Jerzego Popiełuszki.
Karolina Krzysztoń –organizator uroczystości patriotyczno-religijnych dla żołnierzy WIN i młodzieży powiatu Biłgorajskiego, prezes Stowarzyszenia Żołnierzy Oddziałów Partyzanckich "Wolność i Niezawisłość" Zarządu Okręgu w Lublinie. Pani Karolina była łączniczką z oddziału WiN Andrzeja Stachyry ps. "Saturnin” działającego na terenie Radecznicy.
Marian Szuper – rzeźbiarz od 2000r. (rzeźba w drewnie, płaskorzeźba). Autor wielu ciekawych prac, m.in. Stacje Drogi Krzyżowej (w kościele św. Cyryla i Metodego w Sahryniu oraz w Domu Księdza Seniora w Biłgoraju). Spod jego dłuta wychodzi "Sitarz Biłgorajski” – pamiątkowa statuetka.
Dr Krzysztof Garbacz– archeolog, autor wielu publikacji naukowych i kilku książek, miedzy innymi "Na szlaku biłgorajskich kapliczek i krzyży przydrożnych”.
Józef Stępień – poeta, współzałożyciel Biłgorajskiego Towarzystwa Literackiego
Anna Kozdra – organizator uroczystości patriotyczno – religijnych oraz odsłonięć tablic pamiątkowych w Parafii Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, Pani Anna redaguje artykuły do "Posłańca św. Marii Magdaleny”.
Dr Eugeniusz Wilkowski – historyk, nauczyciel akademicki, autor publikacji
o historii Solidarności w regionie chełmskim, zamojskim i biłgorajskim.
Andrzej Kubina – fotografia artystyczna – autor albumu "BIŁGORAJ-Historia, Przyroda i Kultura”
Jan Różański – nauczyciel w Szkole Podstawowej i gimnazjum w Aleksandrowie, od 27 lat pracuje z zespołem śpiewaczym "Aleksandrowiacy”, prowadzi zespół wokalny "PICOLO” i zespół "ADJAŚKI” współpracuje także z młodzieżową orkiestrą dętą. Na przestrzeni ostatnich 8 lat zdobył 24 pierwsze miejsca w różnych konkursach.
Anna Iskra – wieloletni dyrektor MDK w Biłgoraju, jedna z twórców i założycieli zespołu Tańca Ludowego "TANEW”, aktywnie działający członek Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca "Tanew" - "Pokolenia", obecnie Pani Anna prowadzi zajęcia z polonią na UMCS w Lublinie ucząc tańców biłgorajskich.
Edward Łukaszczyk – autor książki "Wspomnienia z przeszłości Biłgoraj 1939 – 1944”
Beata Kasprowicz – nauczyciel w szkole podstawowej w Lipinach Dolnych – instruktor zespołów wokalnych.
Teresa Sadlak – malarka, pracownik Domu Kombatanta w Biłgoraju.
Ingrida Sokołowska – nauczyciel MDK organizator imprez kulturalnych, opiekun grupy wolontariuszy "Inicjatywa”
Iwona Pawlos – wice-dyrektor MDK, organizator imprez kulturalnych, prowadzi zajęcia dziennikarskie i młodzieżową telewizję "NA FALI”

Pozostałe informacje

Koparka trafiła na minę. I to dosłownie

Koparka trafiła na minę. I to dosłownie

Podczas prac budowlanych operator koparki natrafił na minę przeciwpancerną z czasów II wojny światowej.

Lublin kocha żużel. Karnety na mecze Orlen Oil Motoru wyprzedane w około pięć minut

Lublin kocha żużel. Karnety na mecze Orlen Oil Motoru wyprzedane w około pięć minut

W poniedziałek o godzinie 20.25 rozpoczęła się sprzedaż karnetów na mecze mistrzów Polski w 2025 roku. Zainteresowanie, zgodnie z przewidywaniami, było ogromne. Wejściówki rozeszły się błyskawicznie i część kibiców wpadło w szał radości, a zdecydowana większość musiała obejść się smakiem

Dachówka ceramiczna, betonowa, a może inny materiał na poszycie dachowe? Poznaj popularne rozwiązania stosowane przez dekarzy!

Dachówka ceramiczna, betonowa, a może inny materiał na poszycie dachowe? Poznaj popularne rozwiązania stosowane przez dekarzy!

Na rynku jest wiele materiałów przeznaczonych do estetycznego wykończenia konstrukcji dachowej. To jednak nie oznacza, że każdy produkt nada się do konkretnego rodzaju więźby na dachu. Trzy popularne opcje do wykorzystania to dachówka betonowa, ceramiczna i blachodachówka. Przejrzyj poradnik i dokonaj wyboru!

Wyświetlacze nie działają i działać nie będą. Na nowe jednak pieniędzy jeszcze nie ma
TEMAT OD CZYTELNIKA

Wyświetlacze nie działają i działać nie będą. Na nowe jednak pieniędzy jeszcze nie ma

Każdy użytkownik komunikacji miejskiej chciałby wiedzieć kiedy odjedzie jego autobus. Niestety, na niektórych przystankach w Lublinie pasażerowie mogą mieć z tym problem. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego o sytuacji wie, jednak na pieniądze na nowy sprzęt przyjdzie jeszcze poczekać.

Zawodniczki Cementu-Gryfa Chełm wywalczyły w Warszawie cztery medale MMP

Cztery medale Cementu-Gryfa Chełm i jeden Sokoła Lublin na młodzieżowych mistrzostwach Polski

Dobry występ zawodniczek Cementu-Gryfa Chełm oraz przedstawicielki Sokoła Lublin podczas Międzynarodowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach kobiet.

Wjechał motocyklem w betonowe płyty. Interweniował śmigłowiec LPR

Wjechał motocyklem w betonowe płyty. Interweniował śmigłowiec LPR

Do wypadku z udziałem motocykla doszło w poniedziałek w miejscowości Oleśniki. Na miejscu potrzebny był śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pimcore – Poznaj kompleksowe narzędzie dla Twojego biznesu

Pimcore – Poznaj kompleksowe narzędzie dla Twojego biznesu

W świecie pełnym danych i złożonych procesów biznesowych zarządzanie informacjami produktowymi (PIM), zasobami cyfrowymi (DAM) i treścią (CMS) staje się wyzwaniem. Pimcore to innowacyjna platforma open-source, która umożliwia firmom centralizację i optymalizację tych procesów. Jednak skuteczne wdrożenie Pimcore wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej i doświadczenia. Dlatego współpraca z software housem specjalizującym się w Pimcore może przynieść Twojej firmie nieocenione korzyści.

Co na prezent świąteczny dla koleżanki z pracy?

Co na prezent świąteczny dla koleżanki z pracy?

Nadchodzące dużymi krokami Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja, aby okazać koleżance z pracy swoją sympatię. Wybór idealnego prezentu może być jednak wyzwaniem. Jak znaleźć coś, co zarówno wyrazi wdzięczność za współpracę, jak i sprawi przyjemność obdarowanej osobie? Podpowiadamy jak znaleźć najlepszy upominek dla kogoś, z kim nie łączy Cię nic więcej niż tylko wspólna praca.

Studenci zaprojektują nam miasto? To możliwe dzięki współpracy na szeroką skalę
film

Studenci zaprojektują nam miasto? To możliwe dzięki współpracy na szeroką skalę

Dzisiaj w naszym programie Dzień Wschodzi rozmawiamy o wyjątkowej współpracy między lubelskimi uczelniami a miastem! Studenci kierunków architektonicznych mają szansę zmieniać przestrzeń miejską, projektując nowatorskie rozwiązania dla Lublina. Jak wygląda ten proces? Co mogą zdziałać studenci w miejskich przestrzeniach. O tym opowie nasz gość, prof. Małgorzata Michalska-Nakonieczna z Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji.

Adela Piskorska z AZS UMCS Lublin najlepsza podczas PGE Grand Prix Pucharu Polski

Adela Piskorska z AZS UMCS Lublin najlepsza podczas PGE Grand Prix Pucharu Polski

Świetny występ Adeli Piskorskiej w Łodzi, przy okazji PGE Grand Prix Pucharu Polski. Pływaczka AZS UMCS Lublin wygrała klasyfikację na najlepszą zawodniczkę imprezy. Trudno się dziwić skoro wygrywała wszystkie pięć konkurencji, w których startowała.

Zderzenie busa i samochodu osobowego. Zablokowany jeden pas ruchu

Zderzenie busa i samochodu osobowego. Zablokowany jeden pas ruchu

Do kolizji doszło na trasie Zamość-Krasnystaw. Występują utrudnienia w ruchu.

Tragiczny pożar domu. Strażacy znaleźli ciała dwóch osób
galeria

Tragiczny pożar domu. Strażacy znaleźli ciała dwóch osób

Nocny pożar domu jednorodzinnego w powiecie lubelskim. Łącznie z żywiołem walczyło 11 zastępów straży pożarnej.

Zbigniew Jakubas ma ambitne plany odnośnie Motoru Lublin

Zbigniew Jakubas (Motor Lublin): Miejsca sześć-osiem na koniec sezonu, a za trzy lata europejskie puchary

Wracamy do wywiadu Zbigniewa Jakubasa w Lidze+ Extra. Większościowy udziałowiec i prezes Motoru Lublin w niedzielę wystąpił na antenie Canal Plus Sport. Podczas rozmowy przyznał, jakiego miejsca na koniec sezonu oczekuje od drużyny. Zapewnił także, że Mateusz Stolarski w kolejnych rozgrywkach również będzie prowadził zespół.

Peja & Slums Attack: 30 lat na scenie. Koncert w Zgrzycie
JUBILEUSZ
29 listopada 2024, 18:00

Peja & Slums Attack: 30 lat na scenie. Koncert w Zgrzycie

To już 30 lat, odkąd Ryszard „Peja” działa na polskiej scenie pod szyldem Slums Attack. Jubileuszowy koncert odbędzie się już w najbliższy piątek (29 listopada) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt. Gościnnie z Rychem na scenie m.in: Dj. Decks, Gandi Ganda, Iceman, Glaca, Dvj. Rink.

Choć do dziś uczciwie przyznaję, że muzykiem jazzowym tylko bywam. Klasyka ukształtowała mnie i jest dla mnie wciąż ważną częścią artystycznego życia – mówi Krzysztof Herdzin
KLASYKA I JAZZ

Krzysztof Herdzin: Muzyka sprawiła, że mam piękne życie

Zrobiłem kurs weterynaryjny i poznawałem prawdziwe życie od podszewki zajmując się we dwójkę z kolegą jamajczykiem blisko setką psów w schronisku – mówi Krzysztof Herdzin, profesor sztuk muzycznych, pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent płytowy, multiinstrumentalista

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium