![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Lublinie ciągle się rozwija. Właśnie trafił do niego nowoczesny sprzęt, który pozwoli na rozszerzenie profilaktyki ortopedycznej.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
W Centrum Profilaktyczno-Leczniczym otwarto poradnię ortopedyczną, która została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczno-zabiegowy. To kolejna inwestycja w WOMP.
– Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy przestaje być już tylko klasyczną medycyną pracy, tylko staje się ultranowoczesnym ośrodkiem, który będzie leczył wszystko, od bólu, przez zabiegi, po poradnie specjalistyczne – mówi marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski. – Jednocześnie medycyna pracy będzie istotnym uzupełnieniem, bo właśnie na tym polega nowoczesna medycyna, by leczyć holistycznie, kompleksowo, całościowo.
Do poradni trafił nowoczesny i mobilny sprzęt medyczny – aparat RTG z ramieniem C, który oprócz wykonywania dokładnej diagnostyki będzie wykorzystywany w różnych metodach leczenia bólu, do których należą m.in. termolezji i kriolezji, które skutecznie eliminują bóle kręgosłupa oraz kończyn. Koszt zakupu aparatu wraz z adaptacją pomieszczenia to niemal 665 tys. zł, z czego 552 tys. zł pochodziło z budżetu województwa lubelskiego, a resztę kosztów (113 tys. zł) pokrył WOMP.
Otwarcie się na nowe metody leczenia, to ogromny ukłon w stronę pacjentów. W poradni ortopedycznej WOMP pracują specjaliści posiadający doświadczenie w tych metodach leczenia bólu. Oprócz tego, od stycznia tego roku Narodowy Fundusz Zdrowia wpisał zabiegi termolezji i kriolezji na listę finansowanych w ramach Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej.
– To ważny moment dla Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy. Nasze Centrum Profilaktyczno-Lecznicze dynamicznie się rozwija, a za tym idzie jakość i ilość oferowanych świadczeń - mówi Anna Rutczyńska-Rumińska, dyrektor WOMP. - Otwierana dzisiaj poradnia ortopedyczna z zapleczem leczenia diagnostyczno-leczniczym pozwoli rozstrzygnąć, czy ból u pacjenta nie jest spowodowany poważnym schorzeniem. Pod kontrolą rentgena i USG lekarze ortopedzi mogą wkroczyć z leczeniem bólu za pomocą termolezji oraz kriolezji.
![e-Wydanie](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/public/dziennikwschodni.pl/e-wydanie-artykul.png)