Pacjenci NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu nadal będą mogli korzystać z refundowanej radioterapii i brachyterapii. NFZ rozstrzygnął właśnie konkurs na te świadczenia.
– Umowa z NFZ zostanie podpisana na kolejne 10 lat. Dzięki temu pacjenci będą mogli nadal korzystać z radioterapii, zarówno radykalnej jak i paliatywnej, w trybie ambulatoryjnym oraz szpitalnym, a także brachyterapii – mówi Agata Surmacz-Wójcicka, specjalista PR w Centrum Nu-Med.
Pacjenci leczeni w trybie ambulatoryjnym, są kwaterowani w hotelu z pełnym wyżywieniem i codziennie dowożeni na napromienienie. Pobyt w hotelu jest całkowicie bezpłatny dla pacjenta.
Dodaje, że w centrum nie ma problemu z kolejkami, więc pacjenci są przyjmowani na bieżąco. Centrum NU-MED działa w Zamościu od dwóch lat i jest czwartym ośrodkiem grupy NU-MED w Polsce. Rocznie w ośrodku leczonych jest ok. 1,5 tys. pacjentów.
– Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu dysponuje oddziałem onkologii klinicznej, chirurgii onkologicznej z oddziałami zabiegowymi. oraz pełną diagnostyką. Dopełnieniem leczenia onkologicznego jest radioterapia w naszym centrum – mówi Agata Surmacz-Wójcicka. Zakład Radioterapii jest w pełni wyposażony m.in. w akceleratory, modelarnię, tomografię komputerową do planowania leczenia oraz pracownię brachyterapii.
W oddziale szpitalnym zamojskiego ośrodka znajduje się 18 sal chorych (od 2 do 4-osobowych, centrum dysponuje 46 łóżkami), sala wzmożonego nadzoru oraz izolatka. Pokoje pacjentów są wyposażone w węzeł sanitarny, klimatyzację, bezpłatną telewizję, aneks kuchenny z lodówką. Dla chorych i ich rodzin jest przygotowany pokój do spotkań rodzinnych. Obok budynku znajduje się 400 bezpłatnych miejsc parkingowych z wydzielonymi miejscami dla niepełnosprawnych.
Kompleksową i szybką diagnostykę oraz leczenie zapewnia poradnia onkologiczna zamojskiego szpitala, mieszcząca się w budynku centrum. Wizyta w poradni onkologicznej nie wymaga skierowania.
Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość wraz ze Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II współtworzy konsylium onkologiczne, którego główną rolą jest ustalenie dalszego postępowania z pacjentem onkologicznym oraz wybór najbardziej optymalnej metody leczenia.