Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Biomed Lublin trzykrotnie zwiększy produkcję leku Gamma anty-D, wykorzystywanego w leczeniu i zapobieganiu chorobie hemolitycznej noworodków, która polega na niezgodności krwi matki i dziecka podczas ciąży.
Ministerstwo Zdrowia planuje podwyższyć cenę alkoholu w małych buteleczkach. Od kwietnia za „małpkę” zapłacimy złotówkę więcej. Po kieszeni dostaną też amatorzy słodkich napojów.
Oddział ginekologiczno-położniczy w szpitalu w Kraśniku zostanie zamknięty? Taki scenariusz zakłada jeden z trzech wariantów, które znalazły się w projekcie planu naprawczego zadłużonej placówki. Obszerny dokument trafił już do władz powiatu. – Temat związany ze szpitalem stanie na zarządzie po nowym roku – zapowiada Andrzej Rolla, starosta kraśnicki.
Ponad 8 tys. mkw. powierzchni, 6 kondygnacji i nowe możliwości leczenia. Poradnie specjalistyczne Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej działają już w nowym budynku. w poniedziałek zostali przyjęci pierwsi pacjenci.
Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Klinicznego nr 4 jest już po remoncie i przyjmuje pacjentów.
„Noszę pod sercem mojego synka – chłopca, którego życie jest skrajnie zagrożone! Tymuś urodzi się tylko z połową serduszka. Bez operacji umrze…” – napisała na charytatywnym portalu Joanna Skrajnowska z podkrasnostawskiej Widniówki.
Rozmowa z Eweliną Lisiecką, położną, która wygrała konkurs Pielęgniarka/Położna Roku 2019 Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie.
Jak wygląda rana po oparzeniu, jak się ją oczyszcza, jak pobiera się skórę do przeszczepu. Tego między innymi dowiedzą się studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie podczas wykładów i zajęć praktycznych w „oparzeniówce” w Łęcznej.
Dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej i komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie podpisali we wtorek list intencyjny w zakresie profilaktyki nowotworowej. Chodzi o współpracę przy realizacji pilotażu programu dotyczącego kompleksowej diagnostyki onkologicznej dla pracowników i funkcjonariuszy PSP w województwie lubelskim.
Ochroniarze mieli wyprowadzić ze szpitala bezdomnego, wyraźnie cierpiącego mężczyznę, a potem zostawić go samego na przystanku. – Ten człowiek nie był pijany, wyglądał na bardzo chorego. Jak można kogoś tak potraktować tylko dlatego, że nie ma dachu nad głową? – pyta poruszona Czytelniczka, która była świadkiem zdarzenia
Szpital w Białej Podlaskiej zajął trzecie miejsce w tegorocznym rankingu "Bezpieczny szpital", organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita". W ubiegłym roku był liderem.
Od stycznia prof. Anselm Jünemann, wybitny okulista z Niemiec, będzie nadzorował operacje u małych pacjentów i konsultował najtrudniejsze przypadki, które trafiają do lubelskiej kliniki przy Chmielnej. Chodzi przede wszystkim o wrodzoną zaćmę i jaskrę.
Dodatkową deratyzację zarządzono na lubelskim Starym Mieście w związku z występowaniem szczurów. Zgłoszenia o gryzoniach docierają do nas również z innych części miasta. Sanepid przekonuje, że to sami mieszkańcy stwarzają szczurom dogodne warunki do życia.
Całodobowy ośrodek dla pacjentów w najcięższym stanie. Jego uruchomienie to jeden z efektów rozbudowy i remontu klinik psychiatrycznych SPSK1 przy ul. Głuskiej w Lublinie. W poniedziałek szpital pochwalił się nową inwestycją.
Rozmowa z prof. Janem Kotarskim, kierownikiem Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii SPSK1 w Lublinie, która obchodzi 20-lecie.
W sobotę lubelski oddział NFZ organizuje Dzień Otwarty dla pracowników medycznych w zakresie e-recept.
Szpital przy Jaczewskiego świętował dzisiaj swoje 55-lecie.
– Kolejna wizyta w sanepidzie w Lublinie w tym miesiącu, i znów brakuje szczepionek. Mamy 30 dzieci po terminie do zaszczepienia, a dostałem tylko 10 sztuk – irytuje się Tomasz Zieliński, prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców
Szczepami gronkowca opornymi na antybiotyki zakaziło się pięciu pacjentów, którzy przeszli operację zaćmy w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Z powikłaniami trafili do kliniki okulistycznej przy Chmielnej – informuje sanepid. Kontrola sanitarna w szpitalu wykazała szereg nieprawidłowości.
Działający przy Klinice Położnictwa i Patologii Ciąży SPSK1 w Lublinie Bank Mleka Kobiecego potrzebuje nowych dawczyń. Z kobiecego mleka korzystają już wcześniaki z dwóch lubelskich szpitali
Szpital w Radzyniu Podlaskim otworzył pracownię rezonansu magnetycznego. Sprzęt warty blisko 5 mln zł będzie służył głównie pacjentom oddziału neurologicznego i ortopedycznego.
– Czekam już ponad cztery godziny. Takie kolejki nie są dla chorych ludzi, a niestety zdrowi tu nie stoją – skarżyła się nam jedna z pacjentek, która chciała się w poniedziałek zapisać do diabetologa w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie.
292 mln zł – tyle wynosi pula z funduszu zapasowego NFZ. Województwo lubelskie dostanie z tego 24 proc.
Pięciu pacjentów, którzy pod koniec listopada przeszli operację zaćmy w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie trafiło z poważnymi powikłaniami do kliniki okulistycznej przy Chmielnej. Chodzi o zakażenie gronkowcem. – Wstrzymujemy się z wykonywaniem operacji zaćmy do końca roku – zapowiada rzecznik szpitala.
– Odwróciłam się dosłownie na kilka sekund i wtedy córka zrzuciła na siebie kubek z gorącą herbatą. Byłam w szoku – opowiada Agnieszka Niewęgłowska z Radzynia Podlaskiego. Jej trzyletnia córka Amelia z poważnym oparzeniem brzucha trafiła w ubiegłym roku do „oparzeniówki” w Łęcznej. – Córka była w szpitalu niecały tydzień, na szczęście wszystko się dobrze zagoiło.