Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Nad Zalewem Zemborzyckim spotkali się miłośnicy zimnych kąpieli. Morsy w pierwszy dzień świąt zanurzyły się w wodzie.
Właściwie nie wierzyłam, że ja – położna z małej mieściny– mogę konkurować z dziewczynami z dużych ośrodków. A tu się okazało, że te moje pacjentki, nie dość, że głosowały, to jeszcze zamieszczały takie piękne wpisy, tyle wdzięczności z nich bije, nawet po kilkudziesięciu latach wspominały swoje porody. Okazuje się, że tak niewiele czasem wystarczyło, sama obecność im pomogła – Rozmowa z Bogumiłą Szabrańską, położną ze szpitala powiatowego w Radzyniu Podlaskim. Niedawno otrzymała tytuł Anioła Rodzić po Ludzku, który był przyznawany po raz trzeci przez Fundację Rodzić po Ludzku.
Niestety nie wszystkie dzieci będą mogły na Święta wrócić do domu. Chcemy ten czas spędzić wspólnie, w naszej oddziałowej społeczności, jako namiastka tego rodzinnego świętowania -mówią rodzice pacjentów szpitala dziecięcego w Lublinie.
Przez półtora roku tego oddziału w ogóle w Zamościu nie było. W końcu został otwarty. I już wiadomo, że powinien być jeszcze większy. W czwartek na 15-łóżkowej pediatrii szpitala „papieskiego” w Zamościu leczonych było... 26 dzieci.
Teoretycznie punktów gotowych szczepić przeciwko Covid-19 dzieci w wieku powyżej 6. miesiąca życia jest w województwie ponad 190. Ale ile z nich szczepienia realizuje? Tego nie wie nawet NFZ, który za szczepienia płaci.
Dwuletni Wiktorek urodził się z rzadką wadą nóżek. Przed kalectwem, chłopca może uratować kosztowna operacja. O pomoc apelują też policjanci z radzyńskiej komendy, gdzie pracuje ojciec dziecka.
Studentka z Lublina w nietypowy sposób zbiera pieniądze na rehabilitację taty. Oferuje... książkę kucharską, którą stworzyła przy pomocy znajomych z roku. W e-booku znajdziemy dania od wigilijnej kapusty z ciecierzycą i grzybami przez zimowy gulasz z warzyw korzennych po ciasteczka owsiano-jabłkowe i napoje.
Najpierw było kilka miesięcy prac, w końcu przecinanie wstęgi i poświęcenie wyremontowanych pomieszczeń. Gruntownie zmodernizowany Oddział Intensywnej Terapii szpitala w Hrubieszowie został w czwartek oficjalnie otwarty.
Duża zmiana dla pacjentów korzystających z Wojewódzkiej Przychodni Specjalistycznej przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zanim ustawią się w kolejce przed gabinetem, powinni podać swój numer PESEL w specjalnym kiosku.
W hrubieszowskim szpitalu rodzi się rocznie ok. 300 dzieci. Rodzice większości z nich decydują się na wzięcie udziału w akcji „Niespodzianka dla Mamy”, która ma promować porody w tej placówce. Dla swoich pociech otrzymują wtedy personalizowane wyprawki. Niedawno wręczono już 150. taki zestaw w tym roku.
W poniedziałek puławskim starostwie powiatowym przy al. Królewskiej można było podzielić z potrzebującymi cennym darem - własną krwią.
Młoda pacjentka, która kilka dni temu urodziła dziecko, walczy o życie na Oddziale Intensywnej Terapii w SPSK 1 w Lublinie. Kobieta trafiła do lubelskiego ośrodka ECMO, bo w pokonaniu wirusa grypy nie pomagał nawet respirator. Lekarze przestrzegają, że kobiety w ciąży szczególnie powinny się szczepić, także na grypę.
Mieszkańcy terenów wiejskich, którzy nie muszą regularnie wykonywać badań okresowych w pracy, bardzo często do lekarza trafiają już za późno. To właśnie dla nich była sobotnia akcja profilaktyczna, zorganizowana w siedzibie ARiMR, tuż obok giełdy rolnej w Elizówce.
Od środy wieczorem do piątku rano w szpitalu przy ul. Herberta w Lublinie (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Wyszyńskiego) pacjenci byli pozbawieni dostępu do ciepłej wody. Powód? Awaria podczas przełączania instalacji w trakcie budowania nowej części szpitala.
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie przez trwającą przebudowę oddziałów jest w tak dramatycznej sytuacji finansowej, że przestał opłacać składki ZUS swoich pracowników. Pomóc ma marszałek województwa ze środków unijnych. Pod warunkiem, że będą jakieś oszczędności na innych projektach.
Puławski sanepid poinformował o zanieczyszczeniu wody z wodociągu w Wierzchoniowie. Pobrane próbki wykazały obecność bakterii z grupy coli. Woda nie nadaje się do spożycia.
Ważą się losy Adama Chodzińskiego. Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego może stracić stanowisko, bo marszałek województwa lubelskiego stracił do niego zaufanie m.in. wskutek pogorszenia sytuacji finansowej placówki.
Zestaw piśmienniczy od Jarosława Kaczyńskiego, muszkę Donalda Tuska, krawat byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, pióro pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, koszulki reprezentacji Polski z autografami Piotra Zielińskiego i Kamila Glika – to niektóre przedmioty, które można wylicytować w świątecznej aukcji na rzecz Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie.
Wykrywanie mięsa królika w produktach spożywczych, wpływ ekstraktów z winorośli na pielęgnację skóry, albo zestaw do peelingu skóry twarzy. To tylko niektóre patenty naukowców Uniwersytetu Medycznego w Lublinie nagrodzone na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków i Technologii INNO WINGS 2022. Kolejny cel to ich komercjalizacja i wykorzystanie w biznesie lub życiu codziennym.
Wzrost liczby pacjentek z rakiem endometrium skłonił bialskich lekarzy do projektu badawczego. To na razie półmetek, bo przebadanych będzie tysiąc kobiet. Kluczową rolę odgrywa histeroskopia.
Dla jednych „Covid to ściema”, dla innych realna choroba, której nawet łagodne przejście potrafi zostawić w organizmie poważne zmiany. O tym, jak żyć i odzyskiwać zdrowie po zakażeniu SARS CoV-2 mówiono podczas konferencji zorganizowanej w Akademii Zamojskiej.
Miasto uruchomi w przyszłym roku program dopłat do zabiegów in vitro. To jeden z niewielu wydatków, które prezydent Lublina – na prośbę radnych – zgodził się dopisać do projektu budżetu miasta na rok 2023
Nowocześnie urządzony i bardzo duży. Nowy punkt pobrań Laboratoriów Medycznych Diagnostyka został otwarty wczoraj przy ul. Chodźki 10A w Lublinie, na parterze dawnej siedziby Orange.
Strażacy, strażnicy graniczni, policjanci i ich krewni nie będą musieli czekać w kolejce na wizytę u lekarza lub operację w szpitalach i przychodniach nadzorowanych przez MON i MSWiA. Takie zmiany przepisach mogą wejść w życie od 1 stycznia.
Poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie, a także zalecenia jak się odżywiać żeby być zdrowym i szczupłym. Studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego wsparcie w nowym gabinecie dostaną bezpłatnie. W planach jest otwarcie usług komercyjnych dla każdego chętnego.