Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

Damian Miechowicz jest prezesem Zamojskiego Szpitala Niepublicznego od czwartku

Zamość. „Stary” szpital ma nowego prezesa

Po 11 latach pracy Mariusz Paszko pożegnał się z funkcją prezesa Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. Zastąpił go Damian Miechowicz, do niedawna szef pogotowia w Zamościu.

W grudniu ubiegłego roku w szpitalu wojskowym odbyła się pierwsza operacja w regionie na robocie da Vinci, wówczas wypożyczonym. Teraz szpital będzie miał własnego robota
galeria

Kolejny szpital w Lublinie kupił robota za 15 milionów złotych

14,6 mln złotych będzie kosztować robot da Vinci, którego kupi 1. Wojskowy Szpital Kliniczny w Lublinie. To już drugi robot, który będzie służył lubelskim lekarzom. Szpital musi teraz wyszkolić personel, by mógł samodzielnie korzystać ze sprzętu.

Już po studiach. Czepki włóż. Są nowe pielęgniarki i pielęgniarze
zdjęcia
galeria

Już po studiach. Czepki włóż. Są nowe pielęgniarki i pielęgniarze

Mają za sobą trzy lata nauki wszystkiego, co potrzebne w teorii i w praktyce do wykonywania tego zawodu, a „w garści” dyplomy ukończenia licencjackich studiów. Akademia Zamojska zorganizowała uroczyste „czepkowanie” czyli pasowanie na pielęgniarki i pielęgniarzy dla kilkudziesięciorga swoich absolwentów.

E&K miała siedzibę przy ul. Radziwłłowskiej w Lublinie

Nie ma chętnych na respiratory – pozostałość po wielkiej aferze

Licytacja trwała minutę i zakończyła się fiaskiem. Nie ma chętnych na respiratory, które lubelska firma E&K chciała wcisnąć polskim szpitalom.

Lubelskie. Woda nie nadaje się picia, mycia i prania

Lubelskie. Woda nie nadaje się picia, mycia i prania

Woda z wodociągu obsługującego Rąblów, Bartłomiejowice, Grabówki, Hutę, Mareczki, Stanisławkę i część Witoszyna, Kębła oraz Rzeczycy została zanieczyszczona bakterią coli.

Debata o stanie opieki zdrowotnej w województwie lubelskim była jednym z punktów pierwszego dnia konferencji Polskiego Towarzystwa Neurologicznego w Lublinie

Lubelskie. Leczymy dobrze, ale pieniędzy mamy mniej niż inni

Z jednej strony doskonali specjaliści i świetne wydatkowanie posiadanych pieniędzy. Z drugiej strony niezbyt dobre warunki lokalowe, trudność w dotarciu do lekarzy i mniej funduszy na leczenie w porównaniu do innych województw – tak o stanie opieki zdrowotnej w regionie mówili uczestnicy debaty, która rozpoczęła wczoraj odbywającą się w Lublinie Konferencję Naukowo-Szkoleniową Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Profesor Konrad Rejdak jest kierownikiem Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Na te choroby cierpi nawet około 1/3 społeczeństwa

Rozmowa z prof. Konrad Rejdakiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, które organizuje w Lublinie konferencję naukowo-szkoleniową.

Dr Grażyna Semczuk, wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych

Zanim grypa zacznie szaleć w organizmie. Kto może się bezpłatnie zaszczepić?

Jako doświadczony doktor widziałam już bardzo różne przebiegi grypy. Od bardzo lekkich, po skrajnie ciężkie z poważnymi powikłaniami – rozmowa z dr Grażyną Semczuk, wojewódzkim konsultantem ds. chorób zakaźnych.

Tak ma wyglądać nowy Oddział Pulmonologii dla pacjentów zakażonych wirusem SarsCov-2

Lublin. Nowa część szpitala powstanie ekspresowo

Nowy oddział pulmonologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego powstanie przy ul. Herberta w Lublinie. Pieniądze dało Ministerstwo Zdrowia z funduszu na walkę z Covid-19

Świdnik zapłaci za leczenie niepłodności metodą in vitro. Są obawy o realizację programu

Świdnik zapłaci za leczenie niepłodności metodą in vitro. Są obawy o realizację programu

Co z Miejskim Programem In Vitro, jednym ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego Świdnika, który powinien być zrealizowany w tym roku?

SOR w Łęcznej przyjmuje 15 tysięcy pacjentów rocznie. Za rok pomoc ma być udzielana szybciej i większej liczbie osób

Przyjmują 15 tys. pacjentów rocznie. SOR w Łęcznej będzie większy i lepszy

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Łęcznej będzie większy. Dzięki temu lekarze mają szybciej udzielać pomocy pacjentom, albo przyjąć więcej osób w sytuacjach, gdy brakuje miejsc w lubelskich szpitalach.

Piotr Rybak, Ireneusz Rzepkowski

Kto pokieruje zadłużonym po uszy puławskim szpitalem przez kolejne 6 lat?

Władze powiatu rozpoczęły przygotowania do ogłoszenia konkursu na dyrektora puławskiego SP ZOZ. Radni powołali już komisję konkursową. Jej pracami pokieruje Ireneusz Rzepkowski. Czy Piotr Rybak utrzyma swoje stanowisko, przekonamy się jesienią.

Zdjęcie ilustracyjne

Kotlet z ogródka - czy roślinne „mięso” jest zdrowe?

Burgery, mielone kotlety, nawet kurczaki czy krewetki – te i inne przysmaki robi się już dzisiaj z roślin i na świecie stają się one coraz popularniejsze. Jak pokazują badania, takie frykasy mają wiele zalet i to nie tylko smakowych, choć warto sprawdzać ich skład.

Rośnie zadłużenie puławskiego szpitala. To ponad 100 mln zł

Rośnie zadłużenie puławskiego szpitala. To ponad 100 mln zł

W środę rada powiatu puławskiego przyjrzała się sprawozdaniu finansowemu SP ZOZ. Z dokumentu wynika, że na koniec pierwszego półrocza zobowiązania szpitala wzrosły do ponad 104 mln zł. I to przy niższych, niż zakładano, wydatkach na wynagrodzenia dla pracowników

Zdjęcie ilustracyjne

Co trzeba wiedzieć o małpiej ospie? Potwierdzono już 50 tys. zakażeń

Małpia ospa spowodowała już wprowadzenie międzynarodowego stanu zagrożenia. Obecnie potwierdzonych jest ok. 50 tys. zakażeń. Choć kryje jeszcze wiele znaków zapytania, przybywa wiedzy o drogach zakażenia, śmiertelności i specyficznych objawach. Jest też szansa na terapię. Oto garść najnowszych informacji

Zdzisław Kulesza Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym w Lublinie kierował nieprzerwanie od 2003 roku

Pogotowie ratunkowe w Lublinie i Zamościu. Znamy nazwiska nowych dyrektorów

Władze województwa powołały nowego dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Od dziś nowego szefa ma także stacja pogotowia w Zamościu. Został nim były wiceprezydent miasta.

Ekspresowy poród na parkingu przed szpitalem
Z kraju
film

Ekspresowy poród na parkingu przed szpitalem

Kraków. Małemu Aleksandrowi tak spieszyło się na świat, że nie czekał aż jego mama dotrze na salę porodową. Olek urodził się na parkingu przed szpitalem Ujastek w Krakowie. Chłopiec i mama są zdrowi, dziecko waży 3,5 kilograma i uzyskało dziewięć punktów w 10-stopniowej skali Apgar.

Zdjęcie ilustracyjne

Kraśnik. Bezpłatne badania dla dzieci. Chodzi o wczesne wykrycie nowotworów

Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku dziecięcych nowotworów będą prowadzone w Kraśniku zarówno na początku września jak też w drugiej połowie października. Współorganizatorem pierwszych jest Starostwo Powiatowe w Kraśniku, drugich – Urząd Miasta Kraśnik.

Milczenie o wirusie nie powoduje, że go nie ma. A zniknęły leki i zachęty do szczepień
Magazyn

Milczenie o wirusie nie powoduje, że go nie ma. A zniknęły leki i zachęty do szczepień

Brak zaleceń profilaktycznych i zachęt do szczepienia – to obraz pandemii koronawirusa odkąd rząd ogłosił, że wirus jest już tak samo groźny jak grypa. Tymczasem z powodu Covid-19 wciąż w Polsce umierają ludzie. Medycy skarżą się nawet na brak leków, które wcześniej były łatwo dostępne.

Protest pielęgniarek w maju 2021 r.

Ile naprawdę zarabia pielęgniarka? Ma magistra, a jakby nie miała

Podwyżki miały być równe, ale w jednym szpitalu pielęgniarki dostały więcej, a w drugim mniej. Związkowcy zarzucają, że niektórzy dyrektorzy nie stosują się do zapisów ustawy. Ci odpierają, że ich rozwiązanie jest bardziej sprawiedliwe.

Magdalena Chrościńska-Krawczyk z Niną i jej tatą Tomaszem Słupskim
Rozmowa

Ta data zostanie zapamiętana na długo przez leczących dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni

Rozmowa dr hab. n. med. Magdaleną Chrościńską-Krawczyk z Kliniki Neurologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie neurologii dziecięcej.

Zbiórka pieniędzy na lek dla Niny Słupskiej trwała 9 miesięcy. Cała sumę – 9 mln zł – udało się zebrać 11 sierpnia 2021. Na zdjęciu Nina z tatą. Rok po podaniu leku

Przez ponad rok chorobę wykryto u 38 noworodków. Państwo zapłaci za „najdroższy lek na świecie”

Zolgensma - lek stosowany w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni - będzie refundowany. – Wielka w tym zasługa pani doktor Magdaleny Chrościńskiej-Krawczyk z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego – podkreśla Tomasz Słupski z Lublina, tata chorej na SMA 3-letniej Niny.

W dniu, gdy klub był oficjalnie zakładany, przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyła się jedna z wielu cyklicznych akcji krwiodawstwa

Niech się leje urzędnicza krew. Oddawali i będą ją dalej oddawać

Oddawali krew od lat i będą to robić nadal, ale teraz już jako zrzeszeni. W czwartek w biłgorajskim starostwie oficjalnie powstał Klub Honorowych Dawców Krwi. Tworzą go powiatowi urzędnicy.

Nie pij tej Lubelskiej Cytrynówki. Może być w niej szkło

Nie pij tej Lubelskiej Cytrynówki. Może być w niej szkło

Firma Stock wycofuje ze sklepów partie Lubelskiej Cytrynówki. Jeśli masz ją w domu, to nie pij.

To nietypowy metal – jako jedyny ma formę ciekłą w pokojowej temperaturze

Rtęć. Jak bardzo jest groźna dla organizmu

Rtęć to jeden z najbardziej toksycznych dla organizmów żywych pierwiastek. Niszczy błonę komórkową i odkłada się w tkankach i organach, uszkadzając ich funkcjonowanie. W rezultacie kontaktu z rtęcią, w zależności od jej postaci i czasu narażenia, może dojść do zatrucia ostrego lub przewlekłego. Wysokie poziomy rtęci w organizmie to ryzyko rozwoju szeregu chorób.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium