41 pomysłów zgłosili mieszkańcy Lublina w siódmej edycji tzw. zielonego budżetu. Teraz wnioski czeka ocena formalna i merytoryczna. Listę projektów wybranych do realizacji mamy poznać w pierwszej połowie marca.
– W tej edycji chcemy zwrócić szczególną uwagę na roślinność rozwijającą się na nieprzekształconych terenach, bez ingerencji człowieka. Również takie miejsca posiadają ogromny potencjał, co potwierdziło zainteresowanie naborem – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.
Wśród zgłoszonych propozycji znalazły się m.in.: utworzenie naturalistycznego Parku Helenów na Sławinku, dzikiej łąki na osiedlu im. Prusa na terenie Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Klonowego Parku Edukacyjnego na Czubach Północnych czy zagospodarowania Wąwozu Pokolenia przy ul. Zana i Nowomiejskiej. Inny z pomysłów dotyczy stworzenia trzech mikrolasów na terenie trzech dzielnic: Czubów Południowych, Kalinowszczyzny, Rur i Czechowa Południowego. Jest też projekt dotyczący ochrony górek czechowskich.
– Listę projektów, które przejdą ocenę formalną poznamy w drugiej połowie lutego, natomiast projekty wybrane do realizacji - w pierwszej połowie marca – informuje Monika Głazik z biura prasowego w Urzędzie Miasta.
W ramach sześciu dotychczasowych edycji zielonego budżetu zrealizowano ponad 80 projektów na terenie Lublina.