Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Do pożaru samochodu doszło we wtorek w Świdniku przy "placu Bolka i Lolka" (pl. Konstytucji 3 Maja). Zdjęcie przysłała nam czytelniczka Natalia
Piesi muszą iść jezdnią, bo chodniki są zastawione samochodami. Praktycznie codziennie jest tak obok przychodni przy Langiewicza. Straż Miejska tłumaczy, że nie może tu interweniować, policyjne mandaty niewiele dają, a miasto nie zamierza ustawić tu słupków.
Dwa samochody zderzyły się wieczorem w Krężnicy Jarej koło Lublina
Pierwszy raz w życiu w Radecznicy byłem w tamtym roku, na zaproszenie kolegi. Od razu mi się tam spodobało. Ludzie byli wręcz przemili. Postanowiłem, że wrócę tam za rok.
W lasach Zamojszczyzny pokazały się pierwsze grzyby - napisał do nas Czytelnik.
Sezon kajakowy powoli się rozpoczyna, a wraz z nim różne niebezpieczeństwa – pisze pan Mirosław i przesyła nam zdjęcie kabla rozwieszonego nad rzeką Wieprz w pobliżu budowanego nowego mostu w Strzyżowicach (gm. Żyrzyn).
Jeszcze w niedzielę w Depułtyczach Królewskich koło Chełma odbywa się II Piknik „Lotnicze Depułtycze”.
O barszczu Sosnowskiego przy alei Jana Pawła II w Białej Podlaskiej alarmuje nasz Czytelnik z tego miasta. Zauważył blisko 20 kęp tego niebezpiecznego chwastu. Służby miejskie mają się tym zająć.
Wiadomość takiej treści wraz z dwoma zdjęciami przysłał dziś na naszą skrzynkę alam24@dziennikwschodni.pl nasz Czytelnik.
Lampa oświetleniowa na obwodnicy Opola Lubelskiego (w okolicy ronda z ulicą Przemysłową) od kilku tygodni chyli się ku ziemi. – Zarząd Dróg Wojewódzkich czeka aż zwali się komuś na głowę – denerwuje się nasz czytelnik.
Pominięto moją miejscowość – skarży się nam Czytelnik niezadowolony z trasy autobusów, które już od niedzieli mają kursować w zamian za pociągi regionalne między Lublinem a Dęblinem. Ma to związek z modernizacją torów do stolicy.
Wraca problem śmieci nad jeziorami w gminie Ludwin. Nasza Czytelniczka alarmuje, że po poprzednim weekendzie plaża jeziora Piaseczno była upstrzona kolorowymi workami pełnymi odpadów.
W czwartek w Zamościu został pobity rekord Polski w tańczeniu belgijki.
W weekend w Zamościu obyła się XV edycja widowiska historycznego "Szturm Twierdzy Zamość".
Mieszkanka os. Sienkiewicza zwraca uwagę na niebezpieczne usytuowanie boiska przy ul. Pana Wołodyjowskiego. – Boisko z trzech stron otaczają alejki, po których spacerują starsi ludzie. Tuż obok bawią się dzieci – tłumaczy. – Na osiedlu jest mnóstwo innych miejsc, gdzie można spacerować – odpowiada prezes spółdzielni.
Aż trzy przypadki dzikich zwierząt biegających po Lublinie potwierdzili dziś rano strażnicy miejscy.
Przez ostatni weekend Hrubieszów stał się stolicą amerykańskiej motoryzacji. Przyjechało ponad 100 wyselekcjonowanych aut z Polski a także z Norwegii i Niemiec.
Minister obrony narodowej uczestniczył w niedzielę w Lublinie w pierwszej przysiędze żołnierzy Wojska Obrony Terytorialnej.
Nasz Czytelnik twierdzi, że kierowca samochodu osobowego celowo przejechał kota przechodzącego przez jezdnię.
Aż 12 minut czekał na zielone światło motocyklista na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z ul. Nałęczowską, mimo że był pierwszy w kolejce. To już drugi taki przypadek w tym miejscu. Ratusz obiecuje, że sprawdzi działanie sygnalizacji świetlnej.
Piotr Misiec przez 20 lat wykaszał pas drogowy wzdłuż swojej posesji. Wyszło na to, że w ten sposób tak on, jak i jego sąsiedzi mieszkający przy ul. Górniczej, wyręczali miejskie służby
Firma z Włodawy wycina drzewa w okolicy Gościeradowa (powiat kraśnicki). Problem w tym, że jest środek okresu lęgowego ptaków – alarmują nasi Czytelnicy. Prezes firmy, która jest właścicielem działek zapewnia, że gniazd ptasich na wycinanych drzewach nie ma, co miał sprawdzić ornitolog.
Nie ma mocnych na kierowców, którzy urządzili sobie parking na trawniku między al. Solidarności i ul. Północną. Straż Miejska tłumaczy, że nie może tu interweniować, bo wciąż jest to... teren budowy. W praktyce samochód może tu zostawić kto chce i jak chce.
Prowizoryczne drogi z gruzu, zaczątki ogrodzenia i blaszane kontenery pojawiły się u zbiegu ul. Janowskiej i Rąblowskiej. I od razu wzbudziły sprzeciw sąsiadów, bo na rolnej działce wyrosło coś, co trudno zaliczyć do upraw. Nadzór budowlany już się tym zajął.
Zmianę oznakowania ronda przy Zamku proponuje nasz Czytelnik prosząc o inne wytyczenie pasów ruchu. Twierdzi, że dzięki temu kierowcy nie będą wjeżdżać na buspas, z którego trudno uciec. – Już to rozważaliśmy – odpisują urzędnicy. – Nie będzie takich zmian.