Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Mocno przechylona latarnia od kilku miesięcy straszy mieszkańców bloku przy ul. Koncertowej 19 na Czechowie. Po naszej interwencji słupem zajmie się PGE Dystrybucja.
Rodzice narzekają, że w Szkole Podstawowej nr 20 sala gimnastyczna jest w fatalnym stanie. Dyrekcja placówki tłumaczy, że na poważne remonty szkoła na razie nie mogła sobie pozwolić.
W zeszły poniedziałek w Dzienniku Wschodnim zamieściliśmy list prof. Piotra Kacejko, rektora Politechniki Lubelskiej w sprawie budowy przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie elektrociepłowni TergoPower opalanej biomasą. „Gdyby w Lublinie doszła do skutku budowa elektrowni, w której jako paliwo zastosowana będzie słoma pochodząca od lubelskich rolników, byłoby to największe przedsięwzięcie przemysłowe na Lubelszczyźnie w ostatnim dziesięcioleciu” – uważa rektor. Dla mnie, jako rektora uczelni technicznej, inżyniera elektroenergetyka oraz mieszkańca Lublina ocena bioelektrowni firmy TergoPower wypada pozytywnie.
W ubiegły poniedziałek w artykule „Smoleńsk podzielił także szkoły” napisaliśmy, że lubelskie szkoły już rezerwują dla uczniów bilety na film „Smoleńsk”. Jednak nie wszyscy dyrektorzy i rodzice są przekonani, że takie klasowe wyjścia powinny być organizowane.
W internecie można już obejrzeć najnowszy teledysk lubelskiego zespołu Spring Rolls do piosenki "RGB".
– Niech mieszkańcy sami powiedzą, czy chcą płacić na Motor Lublin – piszą do Ratusza radni jednej z dzielnic i oczekują konsultacji w tej sprawie. – Nie spytamy o coś, co jest przesądzone – pada odpowiedź.
Od lokatorów kamienicy przy ul. Skibińskiej 5 w Lublinie nowy właściciel nieruchomości żąda setek tysięcy złotych. Roszczenia Mariusza Kasprzaka, przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Kośminek, sięgają 10 lat wstecz.
Komplet dokumentów zebrali już urzędnicy, którzy mają rozstrzygnąć, czy przy ul. Mełgiewskiej powstanie elektrownia na słomę. W ostatniej chwili oficjalne, głośne poparcie daje budowie rektor politechniki. Wbrew protestom tysięcy okolicznych mieszkańców
Niwa Babicka. W ostatni weekend sierpnia podczas dwóch z pięciu imprez organizowanych w restauracji w Niwie Babickiej (powiat rycki) u kilku gości stwierdzono poważne zatrucia pokarmowe. U sześciu weselników i jednego pracownika lokalu Jakubowa Izba sanepid wykrył bakterię Salmonella. Właściciel restauracji dostał mandat.
W sobotę i niedzielę w Wąwolnicy odbyły się uroczystości 38 rocznicy koronacji figury Matki Bożej Kębelskiej. Z tej okazji do Wąwolnicy pielgrzymowało tysiące osób z całego województwa.
Czytelniczka z Lublina napisała w imieniu pracującej w Holandii siostry. Mieszkanka gminy Leśniowice już w kwietniu złożyła wniosek o świadczenie w ramach programu Rodzina 500+ i dotąd nie otrzymała pieniędzy. Nie ma też decyzji odmownej.
Na terenach mieszkalnych i usługowych nie można stawiać blaszanych garaży. Właśnie przekonał się o tym nasz Czytelnik. Dlaczego jest taki zakaz? Miasto postanowiło zaprzestać budowy takich garaży, bo dba o architektoniczny wygląd miasta.
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w piątek przed godz. 10 na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Żerdź (pow. puławski).
Nie ma powodów do obaw - uspokajają organizatorzy Lubelskich Spotkań z Tradycją i Kulturą Łowiecką w Zwierzyńcu. Obawy co do serwowanych podczas imprezy dań z dziczyzny ma jeden z naszych Czytelników.
Po naszym artykule „Chodnik i ścieżka rowerowa zarastają trawą. Drogowcy: ludzie zbyt rzadko jeżdżą i chodzą”, głos w sprawie zabiera Porozumienie Rowerowe. Zdaniem cyklistów problem zarastających ścieżek rowerowych, to sprawa złego dobrania materiału na nawierzchnię.
Na przykrą woń skarżą się mieszkańcy domów na północnym skraju Czechowa i os. Choiny w Lublinie. Tu, gdzie obok osiedla leżą pola uprawne. Problemem jest rozrzucony obornik. Strażnicy miejscy uprosili gospodarzy, by zaorali pole, bo nakazać tego by nie mogli.
Wzdłuż nowej drogi 747 biegnącej w kierunku mostu na Wiśle w Kamieniu biegnie chodnik ze ścieżką rowerową. Jest zarośnięty jak dżungla. Jeszcze kilka lat i trawa zdemoluje kostkę – alarmuje Czytelnik.
Warto uważać na tym skrzyżowaniu - czytamy w opisie filmu prezentującego skrzyżowanie Drogi Męczenników Majdanka z ul. Grabskiego i Sulisławicką. Na materiale można obejrzeć kilka kolizji, do których doszło w tym miejscu.
W niedzielę w Zamościu zakończył się festiwal Eurofolk 2016.
Gucio, Myszka, Jula i Brutus – to czwórka z ponad 400 psów przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Krzesimowie (powiat świdnicki). Dziś rozpoczynamy akcję, dzięki której – mamy taką nadzieję – psy odnajdą swoje nowe domy.
Blisko 70 zawodników stanęło na starcie Runmageddon Games Lublin, które w sobotę odbyły się nad Zalewem Zemborzyckim. Zwyciężyli Małgorzata Szaruga i Wojciech Sobierajski
Istnym torem przeszkód okazał się dla naszego Czytelnika zakup abonamentu parkingowego dla mieszkańców płatnej strefy. Zrywał się z pracy, gonił z dokumentami, ale kartonika za 100 zł nadal nie dostał. Czy to on ma pecha, czy coś działa nie tak jak powinno?
W Zamościu i okolicach trwa festiwal Eurofolk 2016. W środę ulicami miasta z Zamojskiego Domu Kultury na Rynek Wielki przeszedł korowód zespołów. Film z korowodu nadesłał Ryszard Molas na skrzynkę alarm24@dziennikwschodni.pl Dziękujemy!
Groźnie wyglądający wypadek na drodze powiatowej w Krężnicy Jarej. O zdarzeniu powiadomił nas Czytelnik na skrzynkę alarm24@dziennikwschodni.pl
Niedziela była ostatnim dniem XVI Ogólnopolskich Spotkań Kowali w Wojciechowie. Na scenie przy wieży ariańskiej wystąpiły takie zespoły jak Power Play, Piękni i Młodzi oraz Małgorzata Ostrowska.