Studencki Klub Fajkowy to grupa młodych amatorów fajki. Czwartkowe wieczory "U Szwagra” zarezerwowane są dla SKF. Elitarny Klub, jak mówią sami członkowie, wcale nie musi oznaczać hermetyczny i niedostępny.
- Do grupy może przystąpić każdy, kto jest w posiadaniu stosownego sprzętu, jakiegoż szlachetnego tytoniu oraz lubi sobie czasem popykać w miłym towarzystwie - zachęcają klubowicze.
Palenie fajki to sposób na atrakcyjne spędzenie czasu, niekonwencjonalne hobby i pretekst do wspólnych imprez.
Marcin Bodzak student politologii, Zbyszek Kędziera-geografia, Bartosz Pańkowski-politologia, Adam Kożuchowski-chemia z fizyką, Grzegorz Chałubczak-politologia, Krzysztof Sarno student chemii to jest właśnie SKF.
Odrobina historii
Do najświętszych przedmiotów ludów prerii należały fajki pokoju. Indianie sądzili też, że palenie potęguje ich mądrość. Czyżby palenie fajki wróżyło powodzenie na egzaminach?
Nie tylko fajka...
Jak się do tego zabrać?
Fajkę trzeba ubijać zawsze w trzech warstwach. Lekko od dołu i coraz ciaśniej ku górze. Zapalamy ją zapałką na całej powierzchni. Tytoń daje więcej aromatu im wolniej się pali. Fajką nie można zaciągać się jak papierosem, nie powinno się wciągać dymu do płuc. Paląc należy ją trzymać w ręku i kontrolować przy tym czy się nie przegrzewa.
Rodzaje fajek
Fajka jak i jej jakość powinny pasować do jej właściciela, zarówno do jego wykształcenia, zawodu. Ważne, aby fajka przypominała Ciebie - mówią fajczarze.
Do rzeczy! Zacznę na początku od przedstawienia tych najbardziej klasycznych: Bulldog to przysadzista fajka o kwadratowym cybuchu i wcięciu dokoła najwęższej części główki. Dublin, główka jest szersza na górze i zwęża się ku dołowi, ustnik wyraźnie zakrzywiony. Książę ma specyficzną płaską główkę i płaski cybuch oraz długi ustnik.
Bardziej niekonwencjonalne, czyli styl wolny. Wszystkie fajki tego typu, są ręcznie wykonane. Glinianka dość krucha, ale warta uwagi. Fajka z kaczana zrobiona z kukurydzy, tania, o bardzo oryginalnym wyglądzie. Jabłko o główce przypominającej właśnie ten owoc.