Najwięcej emocji podczas parczewskich dożynek powiatowych, które w niedzielę odbyły się w Siemieniu, wywołał konkurs wieńców żniwnych. Zaprezentowały je wszystkie gminy powiatu.
- Susza sprawiła, że tegoroczne zbiory zbóż w naszym powiecie kształtują się na przeciętnym poziomie. Po około 25 kwintali z jednego hektara uzyskano pszenicy i pszenżyta, po 22 kwintale jęczmienia oraz po 20 kwintale owsa i żyta. Ich ziarno jest jednak dobrej jakości - stwierdza Jan Najs, przedstawiciel parczewskiego starostwa.
Rozstrzygnięte zostały także gminne konkursy. Najpiękniejszym ogródkiem przydomowym może się pochwalić gospodarstwo Marzeny i Mieczysława Kamińskich z Siemienia. Uhonorowane zostało okazałym pucharem naszej redakcji. Drugie miejsce zajęła Anna Ostap z Kolonii Miłków, a trzecie Maria Fedorowicz z Woli Tulnickiej. W konkursie na najpiękniejsze obejście najwyższe noty otrzymał Czesław Matejczuk z Woli Siemieńskiej, który wyprzedził Urszulę Szczygielską z Kolonii Miłków oraz małżeństwo Urszulę i Edwarda Momotów ze wsi Jezioro. Wybrano również gminnego chłopa i kobietę 2003 roku. Mianem tym wyróżniono Stanisława Łobejkę z Augustówki i Dorotę Golonkę z Łubek.
O trudnej sytuacji polskiego rolnika mówili posłowie Franciszek Jerzy Stefaniuk i Zdzisław Podkański, a także Barbara Sikora, wicewojewoda lubelski. Mówił o niej również ks. Andrzej Biernat, proboszcz parczewskiej parafii pw. Opatrzności Bożej.
Polową mszę św. w intencji rolników celebrował ks. prałat Tadeusz Lewczuk, dziekan parczewskiego dekanatu. W części artystycznej zaprezentowały się miejscowe zespoły ludowe, Zespół Pieśni i Tańca "Biawena” z Białej Podlaskiej oraz Akcent i Skaner z Białegostoku. Duże wrażenie na uczestnikach imprezy zrobił także pokaz ogni sztucznych.