Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
To już pewne. Niemiecka firma Jobon oficjalnie potwierdziła, że uruchamia działalność w Kraśniku. Inwestor cały czas szuka pracowników
Miała być na gaz i mieć moc 400 MWe. Dzisiaj nie jest wykluczone, że paliwem zasilającym nową elektrownię będzie węgiel, a moc bloków zostanie okrojona do połowy. Decyzja o tym, co zbuduje Grupa Azoty ma zapaść w październiku.
Liczba małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce jest najniższa spośród wszystkich państw członkowskich UE. Powodem takiej sytuacji są wysokie obciążenia podatkowe, biurokracja i niedostępność finansowania.
To nie był najlepszy kwartał w historii Zakładów Azotowych „Puławy”. Spadające ceny surowców nie wystarczyły do zachowania poziomu zysków osiągniętych przed rokiem.
Lubelski startup NexBio będzie jednym z dziesięciu wynalazków z całego kraju, które zaprezentują się w Pałacu Prezydenckim. Lublinianie pokażą urządzenie, które może zrewolucjonizować światowe rolnictwo.
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Parys” oraz Lubelskie Fabryki Wag „FAWAG” rozpoczną działalność w Podstrefie Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. Firmy planują zainwestować około 46 mln zł oraz utworzyć 50 nowych miejsc pracy.
Najwcześniej jesienią okaże się, czy miasto da zielone światło dla budowy stacji paliw przy ul. Willowej obok Lidla. Sąsiedzi sklepu nie chcą za oknem dystrybutorów i liczą na to, że miasto na inwestycję nie pozwoli. Na razie sprawa grzęźnie w procedurach
Lubelska firma Infinium 3D stworzyła drukarkę trójwymiarową dla producenta ciągników rolniczych. To prawdopodobnie największe tego typu urządzenie w Polsce
Coraz częściej mniejsi przedsiębiorcy zamykają swoje sklepy. Powód? Zabójcza konkurencja sieciówek, dyskontów i hipermarketów i coraz szczuplejsze portfele klientów
Cały czas trwają poszukiwania kandydatek na szwaczki w przemyśle tapicerskim. W Kraśniku firma z branży meblarskiej z niemieckim kapitałem planuje uruchomić zakład.
Obiecywano nam odprawy, a nie dostaliśmy nawet wynagrodzenia za ostatni miesiąc pracy. Czujemy się oszukani! – skarżą się byli pracownicy lubelskiego oddziału firmy Bezpieczny List, którą na początku sierpnia InPost sprzedał innej spółce
W ciągu miesiąca trzykrotnie wzrosła sprzedaż ciągników Ursus na rynku niemieckim. Kolejne cele - Francja i Włochy. A zwiększenie eksportu ciągników to kolejnych 100 miejsc pracy w Lublinie.
W chełmskiej podstrefie ekonomicznej ruszyła pierwsza budowa. Zakład przy ul. Hutniczej stawia inwestor z branży tworzyw sztucznych. Zapowiada, że jeszcze w tym roku uruchomi produkcję
W przyszłym roku z deptaka zniknie sklep H&M. Już teraz poszukiwani są nowi najemcy odnowionej kamienicy. To będą kolejne wolne powierzchnie w centrum miasta. A już teraz pustych lokali jest mnóstwo. Wynająć można wiele atrakcyjnych pomieszczeń w centrum Lublina
20 osób znajdzie prace w nowej sortowni śmieci przy wysypisku w Wólce Rokickiej. Aplikacje można składać do 11 sierpnia.
Frankowicze otrzymają zwrot spreadów, natomiast przewalutowanie kredytów walutowych będzie procesem dobrowolnym, rozłożonym w czasie – taka jest istota nowych propozycji, dotyczących posiadaczy walutowych kredytów mieszkaniowych, a przedstawionych przez prezesa NBP Adama Glapińskiego i przedstawicieli Kancelarii Prezydenta
Zamiast spalin z rury będzie wydobywać się para wodna – Ursus zapowiada pierwszy międzymiastowy autobus wodorowy. To nie jedyna nowość. Firma walczy o kontrakt na dostawę do wojska 841 pojazdów terenowych, następców honkera.
Specjalistyczny piec za 4 mln złotych, który pod koniec ubiegłego roku znalazł się na wyposażeniu Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, ciągle nie nadaje się do użytku. Sprzęt został zakupiony m.in. do badań nad „sztuczną kością”.
Rośnie sprzedaż firm deweloperskich, ale po latach hossy wzrost wyraźnie stracił dynamikę. Wpływają na to kończące się dopłaty do kredytów, trudniejszy dostęp do finansowania oraz widmo dostarczenia przez państwo mieszkań za „pół darmo”.
Bogdanka zakończyła prace wiertnicze przy dwóch otworach badawczych w okolicach Ostrowa. Okazuje się, że lubelska kopalnia może otrzymać dostęp do dwukrotnie większych złóż niż ma obecnie.
Magazyn Rohlig Suus Logistics przeniósł się z ul. Energetyków na ul. Droga Męczenników Majdanka. Firma podkreśla, że za rozwojem bazy lokalowej pójdzie także wzrost zatrudnienia.
Coraz więcej firm z branży budowlanej narzeka na brak pracowników. Dotyczy to zarówno pracowników o wysokich kwalifikacjach, jak i tych niższego szczebla.
16 mln zł do rozdysponowania ma Lokalna Grupa Działania „Kraina Wokół Lublina”. O pieniądze mogą ubiegać się zarówno jednostki publiczne, jak i przedsiębiorcy. Trzeba jedynie spełnić kilka warunków.
Miasto wystawia na sprzedaż kolejne działki w podstrefie ekonomicznej. Gruntami interesują się firmy z branży spożywczej, meblarskiej oraz logistycznej.
Przez ostatnie dwie noce trwały wielkie przenosiny w Lubelli. Pierwsze dwa ogromne silosy zostały przewiezione z młyna Krauzego na ul. Wrotkowską w Lublinie. Konwoje z silosami przez najbliższe dwie noce będą przemierzać miasto.