Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Wewnętrzne kontrole i audyty prowadzone w Grupie Azoty, w tym Zakładach Azotowych w Puławach, skłaniają zarządy chemicznych spółek do informowania o ich wynikach prokuratorów. Chodzi o możliwość działania na szkodę firmy poprzez niekorzystne rozporządzanie mieniem.
Grupa kapitałowa Zakładów Azotowych w Puławach nadal dokłada do interesu. Największy producent nawozów w Polsce pierwsze półrocze zamknął stratą 336 mln zł. Powód tak złych danych to jak czytamy w komunikacie spółki "wymagająca sytuacja rynkowa" w Europie.
Dzisiaj rusza jedna z dwóch stacji paliw Orlenu przy S19, na odcinku Lublin-Rzeszów. Tym samy skończą się kłopoty kierowców, którzy wjechali na ten fragment S19 z pustym bakiem. Nie trzeba już będzie zjeżdżać z ekspresówki w poszukiwaniu stacji paliw.
W minioną sobotę dwa patrole Straży Miejskiej operowały na ulicy Targowej w Lublinie. Chodziło o kontrole drobnych handlowców, którzy wystawili plony ze swoich przydomowych upraw. Strażnicy prosili o likwidacje ekspozycji. Drobni handlowcy złościli się na mundurowych, bo nie mogą swobodnie sprzedawać plonów.
Po raz kolejny w Lublinie odbędą się Targi Kawy, Czekolady i Herbaty. W tym roku jednak festiwal rozrasta się i powstaną specjalne strefy dla hobbystów i biznesmenów.
Grupa Azoty S.A. w Tarnowie zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu wyrządzenia spółce szkody wielkich rozmiarów poprzez działania i zaniechania związane z funkcjonowania Polskiej Fundacji Narodowej – podano w wydanym dzisiaj komunikacie.
Zamiast płacić za gaz, a potem ponosić wysokie koszty emisji związanej z produkcją własnego amoniaku - surowca do produkcji nawozów, Grupa Azoty chce ten półprodukt do swoich zakładów importować spoza Europy. W tym celu zapowiada rozbudowę zaplecza portowego, magazynowego i trakcji kolejowej.
Do rady nadzorczej Zakładów Azotowych w Puławach dołączył polityk Platformy Obywatelskiej, były kandydat na posła, Henryk Łucjan. Za jego powołanie odpowiada resort aktywów państwowych.
Nie ma przeszkód przyrodniczych dla realizacji drogi ekspresowej S17 na odcinku Zamość Sitaniec – Zamość Wschód. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Lublinie wydał decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych. To kolejny krok do realizacji tej inwestycji.
W czerwcu odwołano niemal cały zarząd Linii Hutniczej Szerokotorowej, w tym prezesa Zbigniewa Tracichleba. Od piątku jego następcą jest Łukasz Górecki.
Tak jak spekulowaliśmy Marek Spuz vel Szpos został dyrektorem generalnym lubelskiego oddziału państwowego giganta energetycznego - PGE. Lubelski MOSiR od 31 lipca ma nowego prezesa.
W czwartek, 25 lipca spółka PKP Cargo wydała oświadczenie, w którym poinformowano o tym, że zapadła ostateczna decyzja o zwolnieniach grupowych obejmujących do 30 procent pracowników. W Lublinie we Wschodnim Zakładzie spółki PKP CARGO jednak sytuacja ma się inaczej niż w innych zakładach w Polsce. Spółka ma się tutaj lepiej, ale zwolnić zamierza większy procent pracowników
Biuro prasowe puławskich Azotów poinformowało o zakończeniu budowy nowych instalacji do wytwarzania kwasu azotowego. Ich uruchomienie pozwoli zwiększyć moce produkcyjne saletry granulowanej, a w przyszłości uruchomić nowe linie produktów dla rolników i ogrodników.
Ta akcja rozlała się na całą Polskę. Ludzie kupują paluszki Beskidzkie, by wspomóc ich producenta. Bo w pożarze stracił ogromny majątek, a obiecał, że pracowników nie zwolni. Chrupiący przysmak ze sklepów w całej okolicy wykupiła również firma z Tomaszowa Lubelskiego.
Blisko 260 kierowców taksówek i znanych firm przewozowych zostało skontrolowanych przez lubelską policję oraz inne służby. Akcja trwała przez cały weekend. Mandaty otrzymało 30 osób. Kilka aut było niesprawnych. Jeden kierowca jeździł bez uprawnień.
Zaskoczenia nie było. Wśród najlepiej zarabiających znaleźli się lekarze, dyrektorzy , prezesi spółek oraz przedsiębiorcy. Na podstawie dostępnych publicznie danych, w tym oświadczeń majątkowych przygotowaliśmy puławską, lokalną listę płac.
Przedsiębiorcy, rolnicy, menedżerowie, giełdowi gracze, spadkobiercy oraz osoby, które sprzedały drogie nieruchomości. Milionerów zamieszkujących województwo lubelskie jest 1270. To wyraźnie mniej, niż rok wcześniej. Najbogatszy z nich w zeszłym roku zarobił ponad 46 mln zł.
Wiadomo, że przebudowa portu w Małaszewiczach złapała przynajmniej roczny poślizg, bo przeciąga się procedura przekształceń własnościowych spółki Cargotor. Rząd zapewnia jednak, że z tej gigainwestycji nie rezygnuje. A radni sejmiku województwa lubelskiego chcą poznać szczegółowy harmonogram tego „największego przedsięwzięcia w Polsce wschodniej”.
System ewidencji elektronicznej ma uporządkować kolejkę ciężarówek do polsko-białoruskiej granicy. Ale kierowcy skarżą się, że teraz oczekują po kilkadziesiąt godzin bez dostępu wody i toalety w tak zwanym pasie celnym przed terminalem.
Zakłady Azotowe w Puławach z powodów ekonomicznych wstrzymały do odwołania produkcję melaminy. Według przekazanego komunikatu, chodzi o zbyt wysokie koszty jej wytwarzania przy zbyt niskiej cenie rynkowej tego produktu. Spółka nie radzi sobie z konkurencją, której nie obejmują unijne przepisy.
Deficyt dużych, uzbrojonych terenów inwestycyjnych to jeden z kluczowych problemów lubartowskiego Ratusza. Przez brak działek miasto każdego roku traci potencjalnych inwestorów. Urzędnicy przyznają, że czterech z nich mogło zatrudnić nawet 500 osób.
Prawie 9 milionów złotych kosztował remont zabytkowego dworca kolejowego w Trawnikach. Podróżni już mogą korzystać z odnowionego budynku, który jest przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami. Przy remoncie korzystano ze starych fotografii
Dokładnej daty jeszcze nie znamy, ale już w wakacje będzie można w końcu zatankować na nowych stacjach Orlenu przy S19, na odcinku Lublin–Rzeszów, na MOP w Obrokach. Skończą się kłopoty kierowców, którzy nieopatrznie wjechali na ten odcinek z niewielką zapasem paliwa w baku.
Jak dbać o przyrodę i ograniczać swój wpływ na środowisko? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali uczestnicy „Zielonych Warsztatów”, które odbyły się w chełmskiej cementowni. W zajęciach zorganizowanych z inicjatywy Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość” uczestniczyło 115 dzieci i dorosłych. Chełmska cementowania oraz fundacja zaprosiły mieszkańców Chełma i okolic na „Zielone Warsztaty”. Na cykl spotkań składały się zajęcia zorganizowane dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych.
Dzień wschodzi z nowymi możliwościami dla przedsiębiorczych umysłów dzięki projektowi AccEnt, który wspiera młode talenty z całego świata. Dr Kamil Mazurek z Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS – koordynator projektu opowiedział nam o inicjatywie, która łączy naukę z biznesem, oferując kompleksowe wsparcie dla przyszłych przedsiębiorców.