Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od 12 lutego kina, teatry, filharmonie i opery otwierają się dla publiczności w rygorze sanitarnym. Działalność tych instytucji zostaje przywrócona warunkowo do 28 lutego.
Dwie lubelskie kancelarie zdecydowały się na bezpłatną pomoc prawną dla puławskich przedsiębiorców. To inicjatywa miejskich władz, które chcą w ten sposób zapewnić wsparcie właścicielom firm borykającym się z kontrolami służb sanitarnych i finansowymi konsekwencjami łamania lockdownu.
W trakcie unijnej perspektywy finansowej na lata 2014 – 2020 Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie sfinansowała ponad 4 tysiące umów. Dzięki nim do przedsiębiorców naszego regionu trafiło prawie 1,73 miliarda złotych.
Hotele będą mogły udostępnić gościom nie więcej niż 50 proc. pokoi znajdujących się w danym obiekcie, uruchomione będą też m.in. stoki narciarskie i kasyna - przewiduje projekt rozporządzenia. Wszystkie te obiekty będą mogły działać już dziś od północy.
Michał Matejek pod koniec stycznia otworzył swoją restaurację Warka w Łukowie, a teraz ma kłopoty. Policja skierowała do sądu wnioski o jego ukaranie. – Będę się odwoływał – zapowiada właściciel.
Właściciel zamyka sklep, który działa w sąsiedztwie placu Stefanidesa. – Z epidemią daliśmy radę, z brakiem szacunku i nieudolnościami nie jesteśmy w stanie walczyć – oskarża miasto, że to remont placu odciął go od klientów i uniemożliwił działalność. Urzędnicy tłumaczą, że utrudnienia są uciążliwe dla wszystkich, ale to konieczność, by inwestycja mogła być zrealizowana
Radni prawicy chcą pomóc restauratorom, którzy przez pandemię mają pod górkę. – Wielu z nich może nie przetrwać na rynku – tłumaczy szef klubu Dariusz Litwiniuk. Jedno z rozwiązań to umorzenie zobowiązań czynszowych. Ale Bogusław Broniewicz (Biała Samorządowa) ma wątpliwości co do podstaw formalno-prawnych takiej uchwały.
W małych kinach studyjnych radość i gorączkowe ustalanie repertuaru na najbliższe dwa tygodnie. W kinowych multipleksach w entuzjazmu nie ma. Decyzji o otwarciu też nie.
To była chyba najkrótsza umowa o współpracy w historii motoryzacji. Alians Ursus SA i China Dongfeng Motor Industry trwał tylko od 5 do 7 lutego.
Hotele, kina, teatry, baseny czy stoki narciarskie będą mogły działać w reżimie sanitarnym od 12 lutego. Na razie przez dwa tygodnie. Zamknięte pozostają restauracje i siłownie. – Nawet nie liczyliśmy, że pozwolą nam działać już teraz – przyznają bezradni restauratorzy.
W piątek rząd ogłosił zniesienie kolejnych obostrzeń. Ale dobrych wiadomości wciąż nie ma dla właścicieli restauracji czy siłowni. Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, uważa, że należałoby otwierać poszczególne branże w tych powiatach, gdzie zachorowań jest mniej.
- Gdy tylko spadnie śnieg wyciągam sanki i zaprzęgam koniki. Jaka to frajda – opowiada o zaletach koników polskich ich nabywca. Roztoczański Park Narodowy organizuje kolejny przetarg, w którym wystawił wyhodowane klacze i ogiery.
Koncern paliwowy dostał zielone światło do kupna grupy Polska Press. To oznacza, że stanie się właścicielem 20 dzienników i 120 tygodników wydawanych w całej Polsce. Wśród nich jest Kurier Lubelski.
Premier Mateusz Morawiecki przedstawił decyzje dotyczące luzowań i funkcjonowania gospodarki w reżimie sanitarnym.
Do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie wpłynęło pięć spraw, dotyczących zaskarżenia decyzji sanepidu. Chodzi o kary pieniężne za naruszenie kwarantanny lub zakazu przemieszczania się. Nie pojawiły się sprawy dotyczące wznawiania działalności gospodarczej mimo epidemicznych zakazów.
Część przedsiębiorców, która postanowiła otworzyć swoją działalność wbrew rządowym rozporządzeniom, znalazła się na celowniku służb. Puławski sanepid tylko w ostatnim tygodniu skontrolował m.in. siłownię, restaurację oraz stację narciarską. Wydano kary administracyjne.
Po długiej przerwie miasto wystawia na przetarg lokale do wynajęcia dla przedsiębiorców. W ostatnich miesiącach wielu dotychczasowych najemców zwinęło interes i oddało klucze. Do wynajęcia jest tzw. domek stróża przy głównej bramie Ogrodu Saskiego, dużo wolnych lokali jak zwykle jest koło ul. Lubartowskiej.
Grzegorz Chojnacki czekał na ten moment dwa lata. Właśnie popłynęło do butelek pierwsze wino owocowe markowe, rocznik 2019. Kraftowe trunki to debiut Winnicy Lubelskiej z Prawiednik pod Lublinem.
Od 14 lutego w ścisłym reżimie sanitarnym mogłyby zacząć działać hotele - powiedział w czwartek PAP wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Nie wykluczył, że jego resort będzie rekomendować też w najbliższym czasie inne poluzowania.
Z Mateuszem Daciukiem, pomysłodawcą The Bungers z Lublina, rozmawiamy o tym, czy pandemia jest dobrym czasem na otwieranie nowego lokalu.
Mimo obostrzeń można już szusować na jednej z dłuższych tras w naszym regionie. – To mój pierwszy sezon, właśnie debiutuję otwierając stok narciarski – zaprasza narciarzy do Bobliwa koło Izbicy dzierżawca wyciągu.
Dzisiaj o godz. 10 przed puławskim Central Park Bistro pojawił się potykacz z napisem "już otwarte, zapraszamy do środka". Decyzję o otwarciu, mimo aktualnego rozporządzenia rządowego, podjął menedżer lokalu. Jak tłumaczy, to jedyny sposób, żeby uniknąć zwolnień pracowników.
25 555 zł – tyle wynosi średnie zadłużenie jednej pralni w naszym województwie. Mowa o przedsiębiorstwach, które wykonują zlecenia dla zamkniętych dziś hoteli i restauracji. Mimo to nastroje w branży są nieco lepsze niż kilka tygodni temu
Po puławskich i lubelskich, chełmscy przedsiębiorcy zostali całkowicie zwolnieni z tzw. "kapslowego", czyli opłaty za koncesje na sprzedaż alkoholu. Ulga dotyczy lokali, które serwują alkohol na miejscu. Wcześniej Rada Miasta podjęła decyzję o zwolnieniu z podatku od nieruchomości przedsiębiorców z branży fitness, zaś gastronomom przyznano 5 tys. zł bonifikaty
Grzegorz Howorus, przedsiębiorca z Parczewa, kilka tygodni temu ogłosił, że każdy potrzebujący otrzyma od niego talerz gorącej zupy. Teraz pan Grzegorz codziennie dostarcza taki posiłek podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Parczewie.