Sękacz z Radzynia Podlaskiego zrobił furorę podczas największych białoruskich targów budowlanych BUDPRAGRES 2017. Smakołyk był tajną bronią Górniczej Fabryki Narzędzi, która myśli o kontraktach na Jedwabnym Szlaku
Na zaproszenie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Mińsku, Górnicza Fabryka Narzędzi z Radzynia Podlaskiego uczestniczyła we wrześniowych targach budowlanych BUDPRAGRES 2017.
– Jest to największa i najbardziej prestiżowa impreza targowo-wystawiennicza branży budowlanej na terenie Republiki Białorusi. Organizowana jest pod patronatem białoruskiego Ministerstwa Architektury i Budownictwa – mówi Ewelina Małoszuk, zastępca dyrektora ds. marketingu GFN. Na targach BUDPRAGRES wystawiały się firmy europejskie oraz azjatyckie, w tym fabryki z Chin.
Stoisko Górniczej Fabryki Narzędzi z wyrobami śrubowymi i kotwami cieszyło się wielkim powodzeniem.
– Nasze stoisko odwiedził Anatolij Kalinin, wicepremier Republiki Białorusi wraz z Anatolijem Chernym, ministrem architektury i budownictwa. Byli bardzo zaskoczeni, że firma działająca w branży metalowej zajmuje się też wypiekiem ciast regionalnych, jakim są nasze sękacze podlaskie. Pochwalili je za oryginalny wygląd, smak i aromat – dodaje dyr. Maciej Krawiec, odpowiedzialny za eksport. Sękacz Podlaski to jeden ze znaków firmowych GFN, wypiekanych na miejscu, przez fabryczną ekipę pań z doświadczeniem cukierniczym.
Prezes GFN Jan Brożek rozmawiał z wicepremierem Anatolijem Kalininem o współpracy. – Uzgodniliśmy, że GFN pomoże firmom białoruskim w certyfikacji wyrobów na polski rynek, a białoruskie pomogą polskim przedsiębiorstwom – mówi prezes Brożek.
Minister Cherny zadeklarował, że pomoże w certyfikacji wyrobów GFN. – Certyfikaty umożliwią sprzedaż naszych wyrobów na rynkach wschodnich Unii Celnej, tj. Białorusi, Armenii, Rosji, Kazachstanu i Kirgistanu. Te rynki rozwijają się w ekspresowym tempie, ze względu na budowę Jedwabnego Szlaku. Mamy nadzieję, że GFN dołoży do tego projektu przysłowiową cegiełkę – dodaje Ewelina Małoszuk.
Górnicza Fabryka Narzędzi w Radzyniu Podlaskim jest producentem akcesoriów kolejowych do budowy torowisk. Wyrobów z Radzynia używają nie tylko linie kolejowe na całym świecie, ale i kopalnie węgla kamiennego. Firma działa już 114 lat.