Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

5 lipca 2020 r.
12:22

Chełm: Raport o stanie miasta będzie gotów do końca lipca

6 0 A A
W 2018 doliczono się rosnących w Chełmie 850 kasztanowców białych, z czego 392 drzew leczono, a do spalenia oddano 1883 worków z zakażonymi liśćmi,
W 2018 doliczono się rosnących w Chełmie 850 kasztanowców białych, z czego 392 drzew leczono, a do spalenia oddano 1883 worków z zakażonymi liśćmi, (fot. wz)

– Dokument jest w przygotowaniu, mamy czas do końca miesiąca – zapewniają urzędnicy chełmskiego magistratu pracujący nad sprawozdaniem z działalności miasta za rok 2019. Raport o stanie miasta to publikacja, która w kompleksowy sposób pokazuje najważniejsze dziedziny życia Chełma - społeczną, gospodarczą, infrastrukturalną, przestrzeń miejską oraz zarządzanie miastem według stanu na koniec ostatnie roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przejrzysty i maksymalnie czytelny powinien być to dokument, bo raport zostanie zaprezentowany na sesji absolutoryjnej rady miasta, która będzie miała charakter publiczny, bo w debacie będą mieli prawo brać udział również mieszkańcy, którzy mogą zadawać pytania. Zwykle raport powstawał w maju, ale ze względu na koronawirusa, o obowiązki te zostały przesunięte o 60 dni.

Póki co więc, warto sięgnąć do liczącego 170 stron i podzielonego na 16 rozdziałów Raportu o stanie miasta za 2018, w którym znajdziemy mnóstwo ciekawych informacji – np. że na dzień 31.12.2018 r. w Chełmie było zameldowanych 61 213 osób – w tym 32 841 kobiet, w mieście mieszkało 8 stulatków i urodziło się 472 dzieci. Zameldowano 507 cudzoziemców, a 378 mieszkańców w wieku 65+ i powyżej zaszczepiono przeciw grypie, co kosztowało 18.500 zł.

W mieście funkcjonowało 10 samodzielnych przedszkoli i 7 podstawówek, jedno gimnazjum, 3 licea ogólnokształcące, 10 zespołów szkół i jeden Młodzieżowy Dom Kultury oraz 5 internatów.

W raporcie możemy przeczytać, że do przedszkoli chodziło 1 440 maluchów, podzielonych na 61 oddziałów. W roku szkolnym 2018/2019 naukę podjęło 4384 uczniów w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w 163 klasach, a najwięcej było pierwszaków. W technikach nauczano 24 specjalności, w tym najliczniej reprezentowanym zawodem był: technik ekonomista, technik informatyk i technik mechanik. Młodzież uczyło 18 doktorów i 1332 magistrów. 

W raporcie doliczono się rosnących w Chełmie 850 kasztanowców białych, z czego 392 drzew leczono, a do spalenia oddano 1883 worków z zakażonymi liśćmi. W 2018 roku oddano do użytku 192 metrów ścieżek rowerowych, Chełmskie Linie Autobusowe wydzierżawiły 3 autobusy, położono 0,875 metrów sieci przyłączając do ciepłowni nowe budynki, a wiosną, 2 razy dziennie zmyto na mokro 18 035 metrów bieżących głównych dróg.

Z Raportu o stanie miasta, który jest dostępny w internecie dowiemy się także, że Chełm jest podzielony na 30 obrębów ewidencyjnych i 21 241 działek gruntu, wykonano i wydano 6800 wypisów i 137 wyrysów z operatu ewidencji gruntów, wydano 260 pozwoleń na budowę, m.in. na budowę 56 domów jednorodzinnych. Miasto Chełm było w 2018 roku właścicielem gruntów o powierzchni 890 hektarów i 171 budynków, posiadających 983 lokale do sprzedaży, o których kupno podania złożyło 25 najemców, sprzedano 9 lokali i 5 garaży.

Rzecznik Praw Konsumentów udzielił 1068 porad, a 29 630 osób odwiedziło w 2018 roku podziemia kredowe, obyło się 13 sesji rady miejskiej, podjęto120 uchwał. Jedna z nich dotyczyła nadania placu dworcowemu imienia Zygmunta Rumla.

Słowem, Raport o stanie miasta, to kopalnia wiedzy o mieście i funkcjonowaniu miejskich instytucji, cenna dla każdego, kto interesuje się problematyką miejską.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Przekroczył granicę i zasnął. Białorusin był kompletnie pijany

Przekroczył granicę i zasnął. Białorusin był kompletnie pijany

Białorusin tuż przekroczeniu granicy w Kukurykach zasnął za kierownicą swojej ciężarówki. Był kompletnie pijany. Noc spędził na komendzie.

Absolwenci powrócą na UMCS. Trzeba się zapisać

Absolwenci powrócą na UMCS. Trzeba się zapisać

Trwają zapisy na Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W programie m.in. koncert, występ grupy teatralnej, rozgrywki sportowe i zabawa do białego rana.

MKS Lublin wygrał turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski juniorek młodszych [zdjęcia]
galeria

MKS Lublin wygrał turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski juniorek młodszych [zdjęcia]

To był awans w wielkim stylu. MKS Lublin przepustkę do kolejnej rundy zapewnił sobie już po dwóch dniach turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski juniorek młodszych.

Tragedia podczas wycinki. 51-latek przygnieciony przez drzewo

Tragedia podczas wycinki. 51-latek przygnieciony przez drzewo

Tragedia podczas wycinki drzew. Nie żyje 51-latek.

Potrącona dziewczynka transportowana helikopterem do szpitala. Sprawca uciekł

Potrącona dziewczynka transportowana helikopterem do szpitala. Sprawca uciekł

Potrącił dziewczynkę i uciekł. Policja zatrzymała 57-letniego kierowcę.

Pokaż jak atrakcyjny jest Lublin i wygraj nagrody

Pokaż jak atrakcyjny jest Lublin i wygraj nagrody

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna organizuje konkurs fotograficzny. Jego celem jest przedstawienie atrakcyjności miasta.

Kod 95 a Wymiana Prawa Jazdy: Co Warto To Wiedzieć

Kod 95 a Wymiana Prawa Jazdy: Co Warto To Wiedzieć

W dzisiejszym świecie, mobilność jest kluczowym czynnikiem sukcesu, zwłaszcza dla branży transportowej. Jednakże, podróżowanie i prowadzenie pojazdów wiąże się z pewnymi wymogami i regulacjami, których należy przestrzegać. Jednym z istotnych aspektów dla kierowców zawodowych jest posiadanie kodu 95 oraz właściwego prawa jazdy.

Zawodnicy Lubelskie Perła Polski Cycling Team rozdawali karty w krajowych wyścigach

Zawodnicy Lubelskie Perła Polski Cycling Team rozdawali karty w krajowych wyścigach

Pierwszą imprezą minionego tygodnia było 48 Kryterium Asów Tytani Kolarstwa Polskiego w Chorzowie. Przedstawiciele Lubelskie Perła Polski Cycling Team od samego początku nadawali ton rywalizacji na Górnym Śląsku.

"W sumie się nie stresuję". Ten egzamin zdaje dziś Juliusz z Lublina i tysiące ósmoklasistów
foto
galeria

"W sumie się nie stresuję". Ten egzamin zdaje dziś Juliusz z Lublina i tysiące ósmoklasistów

Równo o godzinie 9 uczniowie rozpoczęli egzamin z języka polskiego. Ponad 11 tys. ósmoklasistów zmierzy się z pierwszym w swoim życiu poważniejszym egzaminem.

Zrównoważony rozwój zaczyna się w domu: Zbiorniki na Wodę Deszczową

Zrównoważony rozwój zaczyna się w domu: Zbiorniki na Wodę Deszczową

Zbiorniki na deszczówkę to nie tylko ekologiczne rozwiązanie pomagające w gospodarowaniu zasobami naturalnymi, ale również praktyczne narzędzie, które może znacząco przyczynić się do zrównoważonego rozwoju każdego gospodarstwa domowego. W dobie rosnących cen wody i coraz bardziej widocznych skutków zmian klimatycznych, gromadzenie i wykorzystywanie wody deszczowej staje się nie tylko opcją, ale często koniecznością.

Praca z domu – poznaj zalety i wady

Praca z domu – poznaj zalety i wady

Od niedawna praca z domu stała się powszechnym modelem zatrudnienia, wykorzystywanym przez coraz więcej pracowników i pracodawców. Zdolność do wykonywania obowiązków zawodowych spoza biura daje zarówno pracownikom, jak i firmom szereg korzyści, ale wiąże się również z pewnymi wyzwaniami. Warto bliżej przyjrzeć się zaletom i wadom pracy z domu, aby lepiej zrozumieć, jak ten model wpływa na pracowników i pracodawców.

Rodzinne piekło. Syn zwyrodnialec

Rodzinne piekło. Syn zwyrodnialec

Przez długie miesiące znęcał się nad matką. 32-latek trafił do aresztu.

Czy warto ocieplić stary dom? Jak zwiększyć komfort i wartość Twojego domu

Czy warto ocieplić stary dom? Jak zwiększyć komfort i wartość Twojego domu

Ocieplenie starego domu może być jedną z najważniejszych inwestycji, które możesz podjąć, aby poprawić komfort życia, zmniejszyć rachunki za ogrzewanie i zwiększyć wartość swojej nieruchomości. W tej analizie przyjrzymy się różnym aspektom ocieplenia starych domów, włączając w to korzyści, techniki, a także możliwe wyzwania.

Były prezydent Niemiec wesprze inicjatywę z Zamościa
ZDJĘCIA
galeria

Były prezydent Niemiec wesprze inicjatywę z Zamościa

Z udziałem prof. dr hab. Horsta Köhlera, byłego prezydenta Niemiec odbyło się w Zamościu spotkanie poświęcone historii i bezpieczeństwu w Europie. Uczestniczyli w nim miejscowi samorządowcy i delegacja z Ukrainy.

Ósmoklasiści zaczynają maraton egzaminacyjny
Dzień Wschodzi
film

Ósmoklasiści zaczynają maraton egzaminacyjny

Dzisiaj pierwszy dzień egzaminów ósmoklasisty. To szczególny rocznik. Wyjątkowo mało liczny. Zazwyczaj kończących podstawówki w Lublinie jest 2 razy więcej. Dlaczego tak się dzieje i jakie będzie to miało przełożenie na rekrutację do szkół średnich? O tym w porannej rozmowie Dzień Wschodzi. Gościem Krzysztofa Kota jest dr Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina do spraw oświaty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty