Ponad setka uczniów skorzystała w zakończonym właśnie roku szkolnym z bezpłatnych zajęć wyrównawczych. Korepetycje "za dziękuję”, zorganizował chełmski oddział Stowarzyszenia Civitas Christiana.
– Zgłaszają się do nas rodzice, którzy pytają o dodatkowe lekcje i mając taką możliwość z radością zapisują na nie swoje dzieci – mówi Tadeusz Boniecki, Przewodniczący Chełmskiego Oddziału "Civitas Christiana”.
– Mamy także stałych uczniów, którzy korzystają z zajęć każdego roku. Dzięki temu wielu z nich znacząco poprawiło swoje stopnie. Wymagania wobec uczniów nieustannie rosną. Często dzieci nie dają sobie rady z opanowaniem całości materiału, a rodziców nie stać na prywatne lekcje. A nasze stowarzyszenie co roku pomaga w wyrównaniu szans edukacyjnych bezpłatnie, tylko za "dziękuję” .
W tegorocznej edycji największym zainteresowaniem cieszyły się korepetycje z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki i chemii. Wszystkie zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli-wolontariuszy.
W akcję stowarzyszenia włączyli się: Eulalia Misiura, Pelagia Leposińska, Magdalena Machowicz, Tomasz Włodarczyk, Andżelika Klimek, Krzysztof Brach, Daniel Kodeniec, Paweł Mroczek, Janusz Krzywicki, Krystyna Puacz i Alina Czarna.
– Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że i tym razem nasi korepetytorzy, pomimo wielu własnych zajęć zgodzili się bezinteresownie i z dobrego serca pomagać potrzebującym uczniom – mówi Boniecki. – Ale dobro wyświadczone drugiej osobie wraca zawsze jak bumerang. Jak mówił Jan Paweł II, człowiek jest wielki nie przez to co ma, ale czym dzieli się z innymi.
Zajęcia wyrównawcze prowadzone były w małych grupkach, co chwalili i korepetytorzy i uczniowie. – Zajęcia były bezstresowe, pani wszystko dokładnie tłumaczyła – mówi jedna z uczennic, która korzystała z korepetycji z polskiego. – W małej grupie łatwiej się uczyć, zawsze można o wszystko spytać. Te zajęcia bardzo mi pomogły.
Zajęcia wyrównawcze, to nie jedyna forma pomocy oferowana przez stowarzyszenie.
– Rozumiejąc trudności, z jakimi w życiu codziennym spotykają się osoby jąkające, organizujemy też terapię dla dzieci, młodzieży i dorosłych w tym zakresie – mówi prezes.
– Bezpłatne zajęcia, także w ramach wolontariatu, prowadzi specjalista logopeda Małgorzata Marciniak. Dzięki jej cierpliwości, zaangażowaniu i zastosowaniu sprawdzonych w terapii metod, udało się pomóc wielu osobom mającym problem z wymową.