Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Imprezy

22 kwietnia 2015 r.
13:37
Edytuj ten wpis

Imprezy w środę w Lublinie. Spotkania, koncerty i filmy

Wybrane imprezy i inne wydarzenia w środę 22 kwietnia w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
WYDARZENIE

Wykład Tadeusza Kobierzyckiego – O jaźni twórczej, godz. 17, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, wstęp wolny
Tadeusz Kobierzycki, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Zajmuje się filozoficznymi problemami sztuki, medycyny i psychologii oraz teoriami poznania i działania. Jego publikacje obejmują ponad 200 artykułów z antropologii filozoficznej, medyczno-psychologicznej i artystycznej. Interesuje się nowymi metodami analizy muzycznej i wizualnej (fenomenologia, psychoanaliza, kognitywizm). Kobierzycki przybliży słuchaczom założenia i twierdzenia podstawowej teorii twórczości według Henryka Elzenberga oraz Kazimierza Dąbrowskiego.

Spotkanie poetyckie z Bohdanem Zadurą, godz. 17, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Bohdan Zadura - ur. 18.II. 1945 w Puławach. Polski poeta, prozaik, tłumacz i krytyk literacki. Zadura zasłynął z udanych przekładów z literatury węgierskiej i amerykańskiej. Jego tłumaczenia poetów ukraińskich (m. in. Jurija Andruchowycza, Andrija Bondara, Wasyla Machno, Sierhija Żadana) znalazły się w trzykrotnie jak dotąd wznawianej antologii pt. "Wiersza zawsze są wolne. Poezja ukraińska w przekładach Bohdana Zadury".

Wykład Marcina Pastwy – Zbieranie: kolekcja vs. archiwum, godz. 17, Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego, ul. Peowiaków 12
Archiwa i kolekcje stanowią terytorium obrazów, są także opowieściami. Z jednej strony odsyłają nas do tego co źródłowe (arche), a z drugiej tworzą system wiedzy penetrujący obszary pamięci i zapomnienia. Przypadkiem szczególnym są archiwa i kolekcje artystów, to będzie punkt wyjścia wykładu, który za cel stawia sobie naszkicowanie teoretycznych problemów związanych z “gorączką archiwów” i “pasją kolekcjonowania”.

Spotkanie z o. Konradem Hejmo, godz. 17, ul. Rayskiego 3
Spotkanie z o. Konradem Hejmo - dominikaninem, opiekunem pielgrzymów polskich w Rzymie w czasie pontyfikatu św. Jana Pawła II i red. Sebastianem Karczewskim - niezależnym dziennikarzem, publicystą "Naszego Dziennika”.

Koncert Kroke "Ten”, godz. 18, Teatr Stary, Jezuicka 18, bilety 15-80 zł.
Ulubieńcy Spielberga i współpracownicy Petera Gabriela, z Nigelem Kennedym nagrali płytę, a z Anną Marią Jopek koncertują. Wydali swój dziesiąty już album. "Ten" ma podsumować dwie dekady działalności Kroke i otworzyć nowy rozdział world music w Polsce. Podczas koncertu słuchacze odnajdą wszystko to, co w muzyce tria najwspanialsze.

Koncert Paweł Szamburski, godz. 19, Restauracja Hades Szeroka, ul. Grodzka 21, wstęp wolny
Paweł Szamburski to interdyscyplinarny muzyk – tworzy na potrzeby filmu, teatru, kina niemego, tańca współczesnego czy słuchowisk. W swoich kompozycjach najczęściej wykorzystuje klarnet, głos oraz elektronikę. Dzięki efektom zapętleń i delikatnych przetworzeń artysta jest w stanie tworzyć na żywo bogate, polifoniczne struktury dźwiękowe. Pierwszy solowy album Pawła Szamburskiego – "Ceratitis Capitata” zawiera pięć intymnych wypowiedzi na klarnet i klarnet basowy, dla któ-rych podstawą jest tradycyjna muzyka sakralna.
KINO

”Prosta historia”, godz. 19, Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A, wstęp wolny
Starszy człowiek wyrusza w prawdziwą odyseję, aby odwiedzić swojego nie widzianego od lat brata i dokonać symbolicznego pojednania. Lynch tym razem nie zabiera widza do świata mroku, dewiacji, przemocy czy kuszącego zła. Przeciwnie, wydaje się zachwycać prostotą zwykłych ludzkich czynności, wielką siłą przyrody czy wreszcie samą ludzką obecnością na Ziemi. Tworzy autentycznie niezwykły obraz, raz jeszcze udowadniając, że prawdziwej sztuki nie da się zaszufladkować.

”Gloria”, godz. 19, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, bilety 8/10 zł.
Gloria to atrakcyjna kobieta w średnim wieku. Mieszka sama, z dziećmi widuje się rzadko, ale regularnie odwiedza dancingi. Spędza tam miło czas, choć zazwyczaj stroni od towarzystwa mężczyzn. Jej nastawienie się zmienia, gdy jednej z tanecznych nocy na parkiecie pojawia się Rodolfo. Czarujący dżentelmen sprawia, że Gloria nabiera ochoty na płomienny romans. W tym wiarygodnym psychologicznie, przepięknie skomponowanym i zagranym filmie motorem napędowym akcji są emocje. Melancholia w życiu Glorii splata się więc z beztroską zabawą, miłość z rozczarowaniem, a obojętność z niegasnącą chęcią życia.

Pozostałe informacje

Wisła Puławy w sobotę rozegra kolejny bardzo ważny mecz

Przed Wisłą Puławy kolejny ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w Betclic II Lidze

Po porażce w Bielsku-Białej Wisła Puławy wraca na swój stadion. W sobotę o godzinie 15 podopieczni trenera Macieja Tokarczyka zagrają z GKS Jastrzębie i będzie to dla nich kolejny kluczowy mecz w kontekście walki o utrzymanie

Trwa budowa brakującego fragmentu ścieżki

Przez lata ścieżki miasta i gminy nie mogły się połączyć. W końcu powstaje brakujący odcinek

Dobra wiadomość dla rowerzystów. Trwa budowa wyczekiwanego fragmentu ścieżki rowerowej w Sławacinku Starym, który połączy szlaki miasta i gminy.

Kampus uczelni

UMCS otwiera drzwi dla kandydatów

Stoiska z ofertą edukacyjną, doradztwo zawodowe i spacer po kampusie. Sprawdzamy, co Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej przygotował dla swoich kandydatów.

Nielegalny połów ryb na jeziorze. 48-latek w rękach policji

Nielegalny połów ryb na jeziorze. 48-latek w rękach policji

Można powiedzieć, że we "własne sidła" wpadł 48-letni mieszkaniec gminy Uścimów, który podejrzany jest o nielegalny połów ryb. Grozi mu nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Dlaczego warto postawić na używane części samochodowe? Poznaj Global Parts!

Dlaczego warto postawić na używane części samochodowe? Poznaj Global Parts!

Zakup używanych części samochodowych to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Decydują o tym przede wszystkim względy ekonomiczne, dostępność oryginalnych części oraz troska o środowisko. Szczególnie właściciele starszych modeli samochodów doceniają ten sposób na utrzymanie swoich pojazdów w dobrym stanie technicznym. Jednak używane części to nie tylko oszczędność – to także świetna okazja do tuningu i personalizacji auta.

Jakub Rzeźniczak podpisał w Kraśniku umowę do końca sezonu 24/25, ale z opcją przedłużenia

Były reprezentant Polski zagra w Stali Kraśnik

W ostatnich dniach pojawiały się plotki, że były reprezentant Polski Jakub Rzeźniczak może wznowić karierę w Kraśniku. Ze względu na datę, czyli 1 kwietnia wielu kibiców uznało jednak te doniesienia za primaaprilisowy żart. Tymczasem w piątek czwartoligowiec rzeczywiście poinformował, że 38-letni obrońca podpisał ze Stalą kontrakt do końca sezonu.

"Chcę być Polakiem". Wojewoda przekazał akty obywatelstwa
ZDJĘCIA
galeria

"Chcę być Polakiem". Wojewoda przekazał akty obywatelstwa

Liczba obywateli Rzeczypospolitej Polskiej powiększyła się o 18 osób. Wojewoda lubelski wręczył polskie obywatelstwa, konstytucję oraz flagę RP.

Lublin w weekend będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu

Lublin w weekend będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu

Już w sobotę startują Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Tym razem w zawodach, które będą rozgrywane na Aqua Lublin weźmie udział ponad tysiąc zawodników i zawodniczek, które reprezentują aż 86 uczelni z całego kraju.

Zdjęcie ilustracyjne

Zderzenie czterech pojazdów - poważne utrudnienia w ruchu

3 osobówki i dostawczak zderzyły się na trasie w kierunku Chełma. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Sejm obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Rząd podzielony, a opozycja przeciw

Sejm obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Rząd podzielony, a opozycja przeciw

W piątek Sejm przyjął długo wyczekiwaną nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zmiana ta oznacza obniżenie składki zdrowotnej dla przedsiębiorców, a skorzysta na niej – według szacunków Ministerstwa Finansów – około 2,5 miliona małych i średnich firm. Reforma, która wejdzie w życie od 1 stycznia 2026 roku, będzie kosztować budżet państwa 4,6 miliarda złotych rocznie.

Food Truck Festivals powraca do Lublina! Kulinarna podróż dookoła świata
4 kwietnia 2025, 15:00

Food Truck Festivals powraca do Lublina! Kulinarna podróż dookoła świata

Lublin znów stanie się stolicą ulicznego jedzenia! Już w drugi weekend kwietnia, na parkingu przed Motor Areną, odbędzie się długo wyczekiwany zlot food trucków – Food Truck Festivals. To nie tylko uczta dla podniebienia, ale również wyjątkowa okazja do spotkań i wspólnego spędzenia czasu.

Imprezy klubowe w weekend (4-5 kwietnia)
imprezy
4 kwietnia 2025, 20:00

Imprezy klubowe w weekend (4-5 kwietnia)

Lublin nie zwalnia tempa i nie zasypia. Czy czas dobry, czy czas zły, imprezuje przez cały czas. Nawet w post. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki informator, gdzie w Lublinie odbędą się najlepsze imprezy.

Pomagają i chronią nie tylko ludzi. Policjanci wykazali się wielkim sercem

Pomagają i chronią nie tylko ludzi. Policjanci wykazali się wielkim sercem

Kolejny raz policjanci udowodnili, że ich motto "Pomagamy i chronimy" nie jest tylko pustym frazesem. Tym razem pomogli maleńkiej wiewiórce.

Poszukiwany za bójki i rozboje odnaleziony w Szwecji

Poszukiwany za bójki i rozboje odnaleziony w Szwecji

36-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego poszukiwany listem gończym za rozbój został odnaleziony w Szwecji. Teraz w polskim więzieniu odsiedzi zasądzone 4 lata.

Fotowoltaika w gospodarstwie rolnym – jakie niesie za sobą korzyści?

Fotowoltaika w gospodarstwie rolnym – jakie niesie za sobą korzyści?

Współczesne gospodarstwa rolne charakteryzują się wysokim zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Chłodnie, suszarnie, systemy nawadniające oraz maszyny rolnicze generują znaczne koszty eksploatacyjne. W ostatnich latach ceny energii elektrycznej znacząco wzrosły, co stanowi poważne obciążenie finansowe dla rolników. Uzależnienie od konwencjonalnych źródeł energii może prowadzić do niestabilności kosztowej i negatywnie wpływać na rentowność produkcji.

Kalendarz
kwiecień 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30