Gdzie warto pójść w sobotę? Publikujemy propozycje imprezowe.
WYDARZENIE
Wakacyjna Akademia Inspiracji, godz. 12, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego
Filcowy zawrót głowy - jeśli chcesz stworzyć filcową ozdobę lub element biżuterii – ten warsztat jest dla Ciebie. Klub Małego Odkrywcy, cz.2 - niesamowite doświadczenia z wykorzystaniem rzeczy, które na pewno znajdziecie w swoich kuchniach.
Letni Targ Wymienny, godz. 12, nowa pracownia Warsztatów Kultury przy ul. Bernardyńskiej 11
Letni Targ Wymienny to okazja do bezgotówkowej wymiany towarów. Wachlarz produktów obejmuje przedmioty codziennego użytku, meble, kwiaty doniczkowe, bibeloty oraz ubrania.
Koncert: Maria Niklińska, godz. 20, Muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim, Aleje Racławickie, wstęp wolny
Maria Niklińska to niebanalna i charyzmatyczna artystka, znana z wielu ról filmowych, serialowych i teatralnych. Podczas koncertu zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty zatytułowanej „Maria”, którą wchodzi na muzyczny rynek. Charakterystyczny głos i emocjonalne teksty to coś, co z pewnością zainteresuje najbardziej wymagających słuchaczy. Wokalistka buduje swój muzyczny świat, łącząc dynamiczny electro-pop z elementami rocka, akustycznym brzmieniem i retro soulem.
Potańcówka: Czarne Lwy z Przedmieścia, godz. 20, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego, wstęp wolny
Repertuar grupy obejmuje przekrój światowej muzyki tanecznej, sięgający początków XX w., aż po lata 80., utrzymany m.in. w takich rytmach jak: swing, latin, tango, walc. Zespół posiada unikatowe brzmienie minionej „epoki”.
Słabi prezenterzy: Muzyka do słuchania, godz. 21, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny
Dj-ski kolektyw z Lublina. Fani muzyki, zwłaszcza z winyli. Nie stronią też od zacnych CD, a nawet kaset. W swoich setach mieszają gatunki, wędrując od funku, poprzez soul, jazz, nie unikając wędrówek w stronę elektroniki czy punka. Oprócz setów tanecznych bardzo chętnie prezentują jazz. Autorzy kompilacji dla kawiarni Kawka. Swoje sety czasami budują wokół skojarzeń z nazwą imprezy. Grali na festiwalach takich jak Filmoffo, Jazz Bez, Konfrontacje Teatralne, Festiwalu Dobrych Filmów, Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”.
KINO
Poranki w Multikinie „Agi Bagi”, godz. 10.30, Multikino, ul. Spółdzielczości Pracy 34, bilety 12 zł.
Poranki o 10.30 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia. Są one doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie oraz dodatkowo w wybranych kinach skorzystać z licznych atrakcji. W lipcu o 10.30 Multikino zaprasza na przygody z mieszkańcami planety „Agi Bagi”.
Kino Perła: „Baader-Meinhof”, godz. 21, ul. Bernardyńska 15, wstęp wolny
Historia działalności Frakcji Czerwonej Armii - niemieckiej organizacji terrorystycznej, która za cel wzięła sobie walkę z "amerykańskim imperializmem".
TEATR
Finał „Lata w Teatrze”, godz. 19, Teatr Stary, Jezuicka 18, wstęp wolny
Stowarzyszenie Artystów Bliski Wschód i Teatr Stary w Lublinie zapraszają na prezentacje finałowe międzynarodowego młodzieżowego obozu teatralnego pt. "Project ABC". Organizatorzy wybrali 2 książki, które znają wszyscy - koledzy, rodzeństwo, rodzice, dziadkowie. Po jednej w każdej grupie narodowej. Dla młodzieży z Polski taką książką jest "Opium w rosole" Małgorzaty Musierowicz. Natomiast grupa z Ukrainy zaproponowała "Opowiadania" Mikołaja Gogola. W ciągu 2 tygodni uczestnicy projektu analizowali bohaterów, badali relacje między nimi, śledzili historie.
WYSTAWA
Wernisaż wystawy prac grupy Wschodnie Projekty Fotograficzne, godz. 12.10, Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny
Wschodnie Projekty Fotograficzne to inicjatywa skupiająca pasjonatów fotografii, którzy widzą swoje miejsce zarówno z jednej, jak i drugiej strony obiektywu. Projekty organizowane przez grupę są ogólnodostępne i bezpłatne. Pozwalają zdobyć doświadczenie, praktykę, powiększyć swoje portfolio, a przy tym miło spędzić czas i dobrze się bawić. Do udziału w sesjach zdjęciowych zapraszamy wszystkich, którzy pragną spróbować swoich sił jako modele, a także wizażystki, stylistów, fryzjerów i wszystkie osoby fotografujące, niezależnie od poziomu swoich umiejętności.
Wernisaż wystawy fotografii: Portret socjologiczny węglinian, godz. 18, Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Radek Bułtowicz podejmuje nieśmiałą próbę sportretowania mieszkańców Węglina. Przyświeca mu chęć przedstawienia zarówno różnorodności, jak i zbieżnych cech mieszkańców dzielnicy. Dzięki tej wystawie Kiosk ze sztuką ma być symbolicznie oddany w ich ręce. Portret socjologiczny to próba wielowątkowego przedstawienia złożoności fotografowanej osoby. To sposób dotarcia do prawdy o konkretnym człowieku i jego świecie widzianym przez obiektyw. Portrety takie przedstawiają osobę w jej naturalnym otoczeniu, nie są inscenizowane, ani upiększane.
WARSZTATY
Warsztaty kulinarne: pasty kanapkowe, godz. 14, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego
Warsztaty poprowadzą blogerki z Lubelskiej Blogosfery Kulinarnej. Dziewczyny pokażą, jak przygotowywać wody i koktajle dla zdrowia i urody oraz pasty kanapkowe, które mogą być urozmaiceniem posiłków, jak i świetną przystawką podczas imprez.
Warsztaty dawnych gier, godz. 15, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego