Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Mieszkańcy Lublina przez dwa dni będą mogli przenieść się do kraju miłości i żabich udek. W programie ciekawe wykłady, koncert muzyki francuskiej oraz możliwość poznania kultury tego kraju.
Zajęcia, warsztaty tworzenia pisanek i koncert charytatywny już w tę sobotę. Ten dzień w całości będzie poświęcony zbiórce dla chorego na nowotwór Bartka.
W 1915 roku, czyli rok po wybuchu I wojny światowej, w wyniku przesuwania się działań wojennych na wschód, Lublin dostał się pod okupację austriacką. Przedstawiamy serię rzadkich zdjęć wykonanych przez żołnierza armii austro-węgierskiej. Na zdjęciach widzimy budynki, których już nie ma: cerkiew na Placu Litewskim, wieża ciśnień, dzielnica żydowska z ulicą Szeroką i wiele innych.
Stowarzyszenie Lokalnie i Globalnie szykuje wiele atrakcji z dla pa z okazji ich święta. Ale nie w piątek 8 marca, tylko dzień później, w Zamojskim Domu Kultury w ramach wydarzenia „Kobiety kobietom”.
Przepisy na tort króla Michała albo tort syna Magnata, ale też na Roztoczańskie Polana czy Arkas, baklawę albo cymes znajdą się wśród wielu innych w książce kucharskiej „Zamość dobry – nie za słodki”. Jej premierę zaplanowano na 8 marca, w Dniu Kobiet.
Zapraszamy na kolejne spotkanie związane z obchodami roku olimpijskiego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Tematem najbliższego spotkania będą olimpijczycy z Lubelszczyzny. Spotkanie odbędzie się w środę (6 marca) o godz. 17.00.
Muzeum Narodowe w Lublinie oferuje nowy cykl wykładów na temat kultury ludowej Lubelszczyzny.
„MEDpedia – galeria medyczna” to nowy projekt, który zakłada stworzenie muzeum poświęconego dawnym praktykom w medycynie. To okazja do przyjrzenia się starym sprzętom, które stanowiły bazę dla dzisiejszych wysoko rozwiniętych technologii.
Wystarczą chęci i trochę cierpliwości. Mieszkańcy Świdnika mają okazję nauczyć się tworzyć wyjątkowe rękodzieła z włóczki.
Rusza kolejna edycja programu „Odkryj Lublin - zainspiruj się historią naszego miasta”. Uczniowie mogą zwiedzić zabytki, wziąć udział w grach miejskich czy pospacerować z przewodnikiem.
To była impreza na trzech parkietach. W klubie 30, na licznie przybyłych gości czekała dobra zabawa przy muzyce, którą miksowali: Dj Dźwięk, Szopen, Novack i Vooyo. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej galerii.
Ponad 350 różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, 20 festiwalu i 40 koncertów – tak wyglądał rok 2023 w kulturze Zamościa. Podsumowano go oficjalnie podczas gali zorganizowanej w sobotę w zrewitalizowanej Akademii Zamojskiej.
Drewniana zabawka dla dzieci autorstwa Marcina Chomickiego, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, decyzją władz Kazimierza Dolnego, została wyrzucona z Małego Rynku na obrzeża miasta. Drugie życie ma zamiar dać jej puławska fundacja KZMRZ.
W czwartek, świdnicką Straż Miejską, odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku. Młodzi ludzie dowiedzieli się, że praca strażnika bywa trudna i nie składa się na nią jedynie "wlepianie" mandatów, ale również m.in. dbanie o ekologię i bezpieczeństwo ludzi oraz edukowanie o zagrożeniach.
Miłośnicy zagadek kryminalnych, tajemniczych morderstw spotkali się po raz pierwszy w tym roku, w ramach cyklu kryminalny czwartek. Podczas spotkań popularni autorzy powieści kryminalnych opowiadają o swojej twórczości i warsztacie. Tym razem gościem był Jędrzej Pasierski.
Miasto kolejny raz jest powalczy w finale o tytuł ESK 2029. Mieszkańcy do 18 marca będą mogli przedstawić swoje marzenia i wizje, jak miałby wyglądać kulturalny Lublin.
Centrum Kultury w Lublinie oraz księgarnia „Dosłowna” zaprasza na spotkanie z Filipem Łobodzińskim, wybitnym tłumaczem, muzykiem i niezapomnianym aktorem, które odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 15.00.
Mieszkańcy Gościeradowa będą mieć wkrótce okazję podzielić się „darem życia” i wesprzeć zbiórkę na leczenie i rehabilitację chorego Pawełka. To wszystko w ostatnią niedzielę miesiąca.
18 i 19 lutego mieszkańcy gminy Trzydnik Duży będą mogli wesprzeć 41-letniego Damiana Bissa, który walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną. Ratunkiem jest droga, nierefundowana terapia.
To była jedna z najbardziej szalonych nocy w ciągu roku. Wiadomka, przecież to były Ostatki w klubie SERCE. Zobaczcie zdjęcia z tej szalonej nocy.
"Męskie sprawy" to kolejny singiel zapowiadający nową płytę Marka Kościkiewicza. Przy okazji premiery singla rozmawiamy o mężczyznach, o problemach współczesnego mężczyzny, jak też o nowej płycie.
Piątek Weekendu Początek! Piątek to dzień, w którym zaczyna się prawdziwa zabawa. Zobaczcie, jak się bawiono w popularnym Berecie.
Ostatkowy piątek w Klubie 30 był szalony i intensywny. Atmosfera udzieliła się wszystkim. Zobaczcie, jak szalał Lublin i co się działo na parkiecie.
Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza w sobotę (17 lutego) o godzinie 17.00 na spotkanie z dr Lucyną Kirwil i prof. Jerzym Bralczykiem „Pokochawszy. O uczuciach – w głowie i w języku”. Wydarzenie odbędzie się w Domu Architekta przy ul. Rynek 20 A. Spotkanie poprowadzi Maja Wolny.
Przez lata pracowała jak pedagog specjalny. Teraz, na emeryturę, jeździ po całym świecie, staje za konsoletą i łączy pokolenia w rytm muzyki. To DJ Wika, najstarsza didżejka w Polsce.