Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Radio Lublin startuje z kolejną edycją Kryminalnych czwartków w Lublinie. W najbliższy czwartek (22 lutego) o godzinie 18.00 w Studio im. Zbigniewa Stepka odbędzie się spotkanie z autorem kryminałów – Jędrzejem Pasierskim, na które gorąco zapraszamy.
Piąte urodziny księgarni Dosłownej odbędą w dniach 15-16 lutego. Z okazji urodzin organizatorzy zaprosili przedstawicieli Związku Pisarzy ze Wsi, z którymi spotkanie odbędzie się pierwszego dnia. Dzień później zagrają Złodzieje Miodu.
Msza św., spotkania i rozmowy, ale przede wszystkim projekcje filmowe złożą się na 28. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” w Zamościu. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest „poszukiwanie piękna, dobra i prawdy”.
„Kocham życie i kocham żyć!”. Do Lublina zawitała wyjątkowa seniorka, łamiąca wszelkie stereotypy jak powinien wyglądać czas emerytury.
Lemury katta, kangur walabia, małpki tamaryny, jeżozwierze, skunksy, surykatki, warany, węże i pająki, rasowe koty i psy. Do tego wiele gatunków drobiu ozdobnego, gołębi, gryzoni, owadów i stworzeń wodnych. To wszystko do zobaczenia na tegorocznej Lubelskiej Wystawie i Targach Zoologicznych Zoo Park, która odbędzie się w najbliższy weekend 17-18 lutego w Targach Lublin.
Dziś w mury historycznej Akademii Zamojskiej, która przeszła rewitalizację za ponad 50 mln zł wrócili uczniowie I LO im. Jana Zamoyskiego. A za dwa tygodnie oficjalnie rozpocznie działalność położona na drugim piętrze Zamojska Akademia Kultury. Z tej okazji zaplanowano dzień otwarty.
- Grałem tę rolę przez dwadzieścia dwa lata. Zawsze mówię, by zobrazować ludziom, że gdybyśmy dzisiaj w 2024 roku zaczęli grać „Kiepskich”, to skończylibyśmy w 2046 roku - mówi Andrzej Grabowski.
To najstarsza w Polsce, a być może na świecie DJ-ka. Świdnickie kino „Lot” zaprasza na film i spotkanie z artystką.
Arena gier, konkursy fotograficzne czy warsztaty tanga argentyńskiego to tylko niektóre ze zwycięskich projektów. W tym roku miasto wybrało 74 projekty i wyda na ich realizację blisko 1,2 mln złotych.
Niezwykle Kusakowe spotkanie z aktorem Andrzejem Grabowskim zwieńczyło tegoroczny Tłusty Czwartek w Gminie Niemce. Wydarzenie odbyło się w Szkole Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie. Na niezwykły wieczór przybyły tłumy wielbicieli aktora, jak i słodkości, które przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Majdanie Krasienińskim, a także piekarnia GS w Niemcach.
Ewolucja zamiast rewolucji – tak można podsumować plany nowego dyrektora Teatru Starego w Lublinie. Michał Karapuda na tym stanowisku zastąpił Karolinę Rozwód, która kierowała instytucją przez 13 lat.
Gminny Ośrodek Kultury w Skierbieszowie zaprasza na spotkanie autorskie poświęcone nowemu wydawnictwu. Książkę "Bajkopisarka. Ostatnia dziedziczka Skierbieszowa" będzie można wówczas otrzymać w prezencie.
Interesujesz się fotografiami starego Lublina? A może twoją pasją jest historia lokalna? Lepiej nie mogłeś trafić. Zapraszamy Cię na spotkanie pasjonatów dotyczące właśnie tej tematyki! Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (4 lutego) przy ul. Lubartowskiej 77.
Miejski Ośrodek Kultury i biblioteka publiczna zapraszają na bezpłatne warsztaty i spotkania w czasie ferii. Na chętnych czekają m.in. spotkania klubu seniora, warsztaty z druku 3D, filcowania czy wieczór z bajkami.
Muzeum Narodowe na Zamku Lubelskim zaprasza wszystkie dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia ferii. Podczas spotkań dowiecie się czym jest sztuka abstrakcyjna, nauczycie się wykonywać portrety, wykonacie samodzielnie swój własny banknot oraz biżuterię! Ale to nie wszystko.
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną Giełdę Kolekcjonerów. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 4 lutego. Początek o godzinie 10.00.
Oficjalnego otwarcia remontowanego od lat zabytkowego obiektu jeszcze nie było, ale chętni mają szansę zajrzeć w weekend do budynku Akademii Zamojskiej i zwiedzić go z przewodnikiem.
To będzie energetyczne zakończenie sezonu kolędniczego. W Świdniku wystąpi grupa "spod samiuśkich Tater".
Na ekranach polskich kin możemy oglądać film „Powstaniec 1863”, pierwszy od ponad 30 lat obraz fabularny, opowiadający o Powstaniu Styczniowym. To zrealizowana z rozmachem produkcja poświęcona legendarnemu bohaterowi, duchownemu ks. Stanisławowi Brzósce, dowódcy oddziału powstańczego, złożonego z chłopów, walczącego na Podlasiu i Lubelszczyźnie, siejącego postrach w szeregach rosyjskich wojsk.
Z dachu Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zjechali wykwalifikowani alpiniści. To wszystko, aby wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów i wesprzeć WOŚP.
Tylko około 100 dni dzieli ich od egzaminu ósmoklasisty i wyboru dalszej ścieżki edukacji. Uczniowie szkoły podstawowej nr 28 przy ul. Radości w Lublinie na jeden wieczór dali się porwać zabawie. Bal zorganizowano w hotelu Piano.
W czwartkowy wieczór w Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, odbył się niezwykły koncert "Wieczór kolęd wschodniosłowiańskich". Wydarzenie po przerwie spowodowanej pandemią, powróciło do kalendarza kulturalnego Lublina. Na muzyczną ucztę przybyło wielu mieszkańców Lublina, wypełniając salę koncertową do ostatniego fotela.
„Kto chce, kto lubi i kto może, ten występuje”. W świąteczne kolędowanie włączyli się zarówno młodsi jak i starsi uczniowie, którzy zagrali na instrumentach i wykonali utwory w trzech językach.
Nie ma ani jednego sołectwa, którego reprezentacji zabrakłoby w niedzielę na Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy gminy Zamość, działając w ramach miejskiego sztabu, organizują w tym roku po raz pierwszy własną, dużą imprezę. Oj, będzie się działo w Żdanowie!
Wyjątkowego koncertu kolęd i pastorałek mogli w niedzielę wysłuchać mieszkańcy Świdnika. Na scenie pojawiły się wokalistki znane z telewizyjnego show.