Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inne

16 czerwca 2019 r.
8:56

Małe Inne Brzmienia - warsztaty dla dzieci i młodzieży

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
27 czerwca 2019 0:00
(fot. Ignac Tokarczyk / materiały prasowe)

Tradycyjnie, równolegle z festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, który w tym roku odbędzie się w dniach 27-30 czerwca, organizatorzy zapraszają także na Małe Inne Brzmienia, czyli cykl warsztatów i zajęć muzycznych dla dzieci i młodzieży.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Festiwalowa piosenka stworzona wraz z CeZikiem, czyli jednym z najbardziej pomysłowych twórców muzyki jakich widział Internet. Do tego dziecięcy teledysk, orkiestra złożona z dźwięków lasu, bulgotów i trzasków, joga głosu, granie na butelkach, muzyka optyczna, czy zupa z szumów. To tylko część z atrakcji przygotowanych dla młodszych odbiorców festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia.

Zapisy prowadzone są drogą mailową. Zgłoszenia uwzględniające wybrany przez uczestnika rodzaj warsztatu oraz jego datę i godzinę, a także imię i nazwisko uczestnika oraz dane kontaktowe (telefon, e-mail) należy nadsyłać na adres j.wawiorka-kamieniecka@warsztatykultury.pl. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program zajęć:

22-24 czerwca, godz. 11-15 (Warsztaty Kultury, Grodzka 7)

Loop Lublin! - warsztat, podczas którego zostanie stworzony i nagrany utwór muzyczny. Uczestnicy będą aktywnie brać udział w procesie tworzenia tekstu, muzyki i aranżowania premierowej piosenki. Wydarzenie poprowadzi niezwykły wokalista i multiinstrumentalista CeZik.

27-28 czerwca, godz. 11-14 (Warsztaty Kultury, Grodzka 7)

Zrób klip - warsztaty, podczas których powstanie teledysk do nagranej wcześniej wraz z CeZikiem piosenki. Grupa pod okiem reżysera będzie pracowała nad całością projektu: tematem, wykonaniem i późniejszym wyborem zdjęć oraz montażem. Uczestnicy odbędą szkolenie z zakresu obsługi sprzętu (kamery GoPro, drony filmujące), poznają podstawy filmowania, a także zasady i techniki montażu.

27 czerwca, godz. 11-13 (Warsztaty Kultury, Grodzka 5a – II piętro, sala widowiskowa)

Samoróbka - zajęcia, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak samodzielnie tworzyć obiekty grające, wykorzystując ogólnodostępne i tanie przedmioty. Paweł Romańczuk (muzyk znany m.in. z zespołu Małe Instrumenty) pokaże, że kawałek deski, plastikowe wiaderko po ogórkach, albo puszka po pomidorach to elementy instrumentów muzycznych, na których można zagrać prawdziwy koncert! Zapisy. Wiek uczestników: 7–18 lat

27 czerwca, godz. 13-15 (Warsztaty Kultury, Grodzka 7 – patio)

Muzyka optyczna - Jak stworzyć muzykę optyczną? Należy – z pomocą twórcy animacji Normana McLarena – wymieszać podstawowe barwy z koła kolorów Isaaca Newtona, dodać pojęcie synestezji sztuk Wasilija Kandinskiego i nieco kolorowych klawiatur powstających w XVII i XVIII wieku, by w mgnieniu oka usłyszeć dźwięki inicjowane przez kropki, kreski i kwadraty. Ponieważ jednak dostępność tych składników w dzisiejszych czasach nie jest prosta, wystarczy przyjść całą rodziną na warsztat. Zapisy. Wiek uczestników: 7-10 lat.

28 czerwca, godz. 13-15 (Warsztaty Kultury, Grodzka 7 – patio)

Warsztaty perkusyjne: szklana butelka + woda = muzyka! - Rysiek Bazarnik, właściciel największego bębna świata, tym razem nauczy jak zagrać piosenkę na kilkunastu nastrojonych butelkach. Przy czym “nastrojonych” oznacza w tym przypadku wypełnionych odpowiednią ilością wody każda. Uczestnicy tego wyjątkowego spotkania z pewnością będą potrafili skonstruować później taki instrument w domu. Zapisy. Wiek uczestników: 7–12 lat. Drugie spotkanie, 29 czerwca o godz. 15 w Vivo! Lublin (Unii Lubelskiej 2) będzie otwarte.

27 czerwca, godz. 16-17.30, 30 czerwca, godz. 14.30-16 (Vivo! Lublin, Unii Lubelskiej 2)

Ukulele Orkiestra - warsztaty gry na ukulele, podczas których uczestnicy poznają wielką moc tego małego, wesołego instrumentu, który łatwo zabrać w plecaku na wakacje! Warsztaty w ramach festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia to dobra okazja, by zmierzyć się z czterema strunami i być może odkryć w sobie nową pasję. Warsztaty otwarte. Dostępne bez zapisów i limitów wiekowych. Kolejne zajęcia, na które obowiązują zapisy, będą poprowadzone w Warsztatach Kultury 28 i 29 czerwca o godz. 11.

27 czerwca, godz. 11-13 (Warsztaty Kultury, Grodzka 7 – patio)

Warsztaty perkusyjne: Gotujemy zupę z szumów i trzasków. Edyta Fil przygotuje dzieci do koncertu, którego instrumentarium większość z nas ma w swoich kuchniach: garnki, miski, makarony, kasze i ryż. Zapisy. Wiek uczestników: 3–7 lat.

30 czerwca, godz. 11-13 (Warsztaty Kultury, Grodzka 5a – II piętro, sala widowiskowa)

Orkiestra dźwięków z lasu, bulgotów i trzasków pod batutą wielkiej rodziny fletów . Podczas warsztatów prowadzonych przez Edytę Fil usłyszycie całą rodzinę fletów – od wielkiego basu do maleńkiego piccolo. Zapisy. Wiek uczestników: 7–15 lat .

28 czerwca, godz. 16-17.30 (Vivo! Lublin, Unii Lubelskiej 2)

Każdy kompozytorem być może! Rysujemy partyturę graficzną i ją wykonujemy
Warsztat, podczas którego spotkają się muzyka z plastyką, dwie dziedziny sztuki, które oczywiście mogą bez siebie żyć, ale często się nie lubią i do siebie tęsknią. Warsztaty dostępne bez wcześniejszych zapisów. Wiek uczestników: 5–12 lat.

29 czerwca, godz. 11-12.30 (Błonia – zbiórka przed wejściem do Klubu Festiwalowego)

Joga głosu - ćwiczenia oddechowe, ruchowe i emisja głosu, czyli jak nabrać śmiałości, by zaśpiewać bez wstydu i skrępowania. Warsztat prowadzony przez Edytę Fil doda odwagi, pomoże szybciej pożegnać się z naszymi blokadami, wstydami i ograniczeniami. Zapisy. Wiek uczestników: 10–18 lat

30 czerwca, godz. 12-14 (Warsztaty Kultury, Grodzka 7 – patio)

Instrumenty świata - warsztat, podczas którego będzie można poznać ok. 100 różnych instrumentów etnicznych – strunowe, dęte, perkusyjne, klawiszowe i takie, które trudno sklasyfikować. Dowiemy się jak się nazywają, skąd pochodzą i jak na nich zagrać. Zapisy. Wiek uczestników: 13–18 lat

30 czerwca, godz. 16.30-18 (Klub Festiwalowy)

Małe Inne Brzmienia - Finał - Wspólne święto muzyki i uroczysta prezentacja efektów pracy grup warsztatowych, a także teledysku i piosenki festiwalowej przygotowanej wraz z CeZikiem. W ramach finału Małych Innych Brzmień zaprezentują się także młodzi uczestnicy projektu „Słuchanie miasta – warsztaty edukacji dźwiękowej”, którzy wraz z muzykami – Arszynem, czyli Krzysztofem Topolskim oraz Rafałem Kołackim przygotują utwór oparty o nagrania terenowe zarejestrowane podczas festiwalu, na lubelskim Starym Mieście oraz w Centrum Handlowym VIVO! Lublin.

Wydarzenia towarzyszące:

26-30 czerwca (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a)

Słuchanie miasta – warsztaty dźwiękowe dla młodzieży - Interesują cię dźwięk i brzmienie miasta? Chcesz nauczyć się obsługi mikrofonów i rekorderów? Od dawna marzysz, by zgłębić techniki nagrywania? A może masz ochotę, by wspólnie z profesjonalnymi muzykami zrealizować nagrania terenowe? Poznaj z nami Lublin od nietypowej strony i usłysz jego dźwiękowe historie! Zapisy. Wiek uczestników: młodzież licealna.

29 czerwca, godz. 11-12.30 (Warsztaty Kultury, Grodzka 7)

Postaci z ręki – warsztaty plastyczne w oparciu o książkę „Small Poems for Little Once“ litewskiej ilustratorki Rasy Jančiauskaite. Dodatkowe zajęcia 30 czerwca o godz. 12.30 w Vivo! Lublin. Zapisy. Wiek uczestników: 5–10 lat wraz z opiekunami.

29 czerwca, godz. 13-14.30 (Vivo! Lublin, Unii Lubelskiej 2)

Pop-up! Rozkładanki – warsztaty tworzenia trójwymiarowych ilustracji z litewską ilustratorką Eleną Seleną. Zapisy. Wiek uczestników: 5–7 lat wraz z opiekunami. Kolejne zajęcia 30 czerwca o godz. 10.30 w Warsztatach Kultury - Zapisy. Wiek uczestników: 10–12 lat.

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Zdjęcie ilustracyjne

62-latek, który zaatakował ratownika medycznego, stanie przed sądem

Do trzech lat więzienia grozi mężczyźnie, który naruszył nietykalność ratownika na oddziale ratunkowym szpitala w Janowie Lubelskim. Do sądu trafił akt oskarżenia.

Mieszkańcy chcą zmieniać Lublin. Zakończył się nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy chcą zmieniać Lublin. Zakończył się nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego

182 projekty, a w tym dzielnicowe rozwiązania i większe inicjatywy – tak prezentują się wnioski do Budżetu Obywatelskiego na 2026 rok. „To odpowiedź na aktualne potrzeby lokalnej społeczności” – twierdzą władze miasta.

Lekarze i żołnierze w jednym. Dziś ich dzień
ZDJĘCIA
galeria

Lekarze i żołnierze w jednym. Dziś ich dzień

Podczas wojny to oni niosą pierwszą pomoc medyczną, od której często zależy ludzkie życie. Dziś lekarze, pielęgniarze i ratownicy, którzy łączą obowiązki medyczne ze służbą wojskową, obchodzą swoje święto.

Piłkarze Podlasia mają czego żałować po piątkowym meczu z Wiślanami

Przewrotka za trzy punkty. Podlasie przegrało z Wiślanami

Po takim meczu piłkarze Podlasia długo będą pluli sobie w brody. Bialczanie w drugiej połowie spotkania z Wiślanami Skawina zmarnowali: rzut karny i nie „setkę”, a „dwusetkę”. Jak to w piłce bywa rywale w doliczonym czasie gry zdobyli zwycięskiego gola.

Marta Wcisło przy puławskim Orliku. Za otwarcie tego boiska wbrew orzeczeniu sądu karę aresztu ma ponieść prezydent Puław
Puławy

Wcisło o zamknietym boisku i areszcie dla Maja: to wina PiS-u

Podczas konferencji prasowej zwołanej przy boisku sportowym Orlik w Puławach europosłanka Platformy Obywatelskiej wyraziła zrozumienie dla kontrowersyjnej decyzji sądu, a winą za zamknięcie obiektu i areszt dla prezydenta Puław obarczyła Prawo i Sprawiedliwość.

Wisła Puławy w sobotę rozegra kolejny bardzo ważny mecz

Przed Wisłą Puławy kolejny ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w Betclic II Lidze

Po porażce w Bielsku-Białej Wisła Puławy wraca na swój stadion. W sobotę o godzinie 15 podopieczni trenera Macieja Tokarczyka zagrają z GKS Jastrzębie i będzie to dla nich kolejny kluczowy mecz w kontekście walki o utrzymanie

Trwa budowa brakującego fragmentu ścieżki

Przez lata ścieżki miasta i gminy nie mogły się połączyć. W końcu powstaje brakujący odcinek

Dobra wiadomość dla rowerzystów. Trwa budowa wyczekiwanego fragmentu ścieżki rowerowej w Sławacinku Starym, który połączy szlaki miasta i gminy.

Kampus uczelni

UMCS otwiera drzwi dla kandydatów

Stoiska z ofertą edukacyjną, doradztwo zawodowe i spacer po kampusie. Sprawdzamy, co Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej przygotował dla swoich kandydatów.

Nielegalny połów ryb na jeziorze. 48-latek w rękach policji

Nielegalny połów ryb na jeziorze. 48-latek w rękach policji

Można powiedzieć, że we "własne sidła" wpadł 48-letni mieszkaniec gminy Uścimów, który podejrzany jest o nielegalny połów ryb. Grozi mu nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Dlaczego warto postawić na używane części samochodowe? Poznaj Global Parts!

Dlaczego warto postawić na używane części samochodowe? Poznaj Global Parts!

Zakup używanych części samochodowych to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Decydują o tym przede wszystkim względy ekonomiczne, dostępność oryginalnych części oraz troska o środowisko. Szczególnie właściciele starszych modeli samochodów doceniają ten sposób na utrzymanie swoich pojazdów w dobrym stanie technicznym. Jednak używane części to nie tylko oszczędność – to także świetna okazja do tuningu i personalizacji auta.

Jakub Rzeźniczak podpisał w Kraśniku umowę do końca sezonu 24/25, ale z opcją przedłużenia

Były reprezentant Polski zagra w Stali Kraśnik

W ostatnich dniach pojawiały się plotki, że były reprezentant Polski Jakub Rzeźniczak może wznowić karierę w Kraśniku. Ze względu na datę, czyli 1 kwietnia wielu kibiców uznało jednak te doniesienia za primaaprilisowy żart. Tymczasem w piątek czwartoligowiec rzeczywiście poinformował, że 38-letni obrońca podpisał ze Stalą kontrakt do końca sezonu.

"Chcę być Polakiem". Wojewoda przekazał akty obywatelstwa
ZDJĘCIA
galeria

"Chcę być Polakiem". Wojewoda przekazał akty obywatelstwa

Liczba obywateli Rzeczypospolitej Polskiej powiększyła się o 18 osób. Wojewoda lubelski wręczył polskie obywatelstwa, konstytucję oraz flagę RP.

Lublin w weekend będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu

Lublin w weekend będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu

Już w sobotę startują Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Tym razem w zawodach, które będą rozgrywane na Aqua Lublin weźmie udział ponad tysiąc zawodników i zawodniczek, które reprezentują aż 86 uczelni z całego kraju.

Zdjęcie ilustracyjne

Zderzenie czterech pojazdów - poważne utrudnienia w ruchu

3 osobówki i dostawczak zderzyły się na trasie w kierunku Chełma. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Sejm obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Rząd podzielony, a opozycja przeciw

Sejm obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Rząd podzielony, a opozycja przeciw

W piątek Sejm przyjął długo wyczekiwaną nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zmiana ta oznacza obniżenie składki zdrowotnej dla przedsiębiorców, a skorzysta na niej – według szacunków Ministerstwa Finansów – około 2,5 miliona małych i średnich firm. Reforma, która wejdzie w życie od 1 stycznia 2026 roku, będzie kosztować budżet państwa 4,6 miliarda złotych rocznie.

Kalendarz
kwiecień 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30