Album "Lubelskie Archiwa Rodzinne Niepodległej", "Metryki ślubów parafii pw. św. Marii Magdaleny w Łęcznej 1622-1768" oraz katalog "Kartki na życie – Życie na kartki" to najnowsze wydawnictwa Archiwum Państwowego w Lublinie. Publikacje można nabywać m.in. w Internecie.
W ramach serii "Ikonoteka Lubelska" dostępna jest pozycja "Kartki na życie – Życie na kartki. Karty zaopatrzeniowe dla mieszkańców Lublina z lat 1915-1921" autorstwa Józefa Kusa. Album zawiera 150 kart zaopatrzeniowych, którymi posługiwano się w okresie I wojny światowej i kilka lat po odzyskaniu niepodległości.
Wśród nowości wydawniczych Archiwum Państwowego w Lublinie są także "Metryki ślubów parafii pw. św. Marii Magdaleny w Łęcznej 1622-1768" w opracowaniu Roberta Jopa. W księdze znajduje się 1809 metryk (w tym kilka metryk chrztów), zapisy dotyczące wizytacji parafii, zalecenia powizytacyjne oraz inwentarze majątku kościoła.
Trzecia z pozycji to "Lubelskie Archiwa Rodzinne Niepodległej" w opracowaniu Agnieszki Konstankiewicz z udziałem Anety Kowalczyk i Joanny Kowalik-Bylickiej. W katalogu zaprezentowano materiały z archiwów związanych z Lublinem i Lubelszczyzną: Stanisława Augustowskiego, Wacława Bajkowskiego i jego synów, Jana Dobrowolskiego, Arseniusza Flaka, Aleksandra Gantnera, braci Kazimierza i Stanisława Kalinowskich, Mariana Kołodyńskiego, Jerzego Kulpy, Marii Machoń z d. Tuora, Tadeusza Mycka, Henryka i Wacława Policzkiewiczów oraz rodzin: Maksoń, Sekutowiczów, Basiewiczów, Noskiewiczów, Rudnickich i Armatysów, de Sas Stupnickich, Kleniewskich, Wolaninów i Zamoyskich. Przechowywane są one w zasobie Archiwum Państwowego w Lublinie i jego oddziałów w Kraśniku i Radzyniu Podlaskim lub stanowią własność prywatną.
Informacje o możliwości nabycia publikacji na stronie APL POD TYM LINKIEM