2 lutego (czwartek) pierwsza w tym miesiącu projekcja w ramach Klubu Filmowego „Miś” działającego w lubelskim kinie Bajka. Na początek francuskie komedia romantyczna. Później już nie będzie tak rozrywkowo.
Uwaga! Pokazy zwykle zaczynają się o godz. 20.30 ale 16 lutego o 21.30. Także lepiej sprawdzać przed seansem.
Bilety kosztują 12 złotych, można też kupić karnet za 28 złotych, który upoważnia do wejścia na cztery kolejne seanse klubowe. Wyjątkiem jest wieczór 23 lutego. Na życzenie producenta filmu „Proste pragnienia” seans jest darmowy. Zaproszenia można odbierać przy zakupie karnetów bądź wejściówek na projekcje KF „Miś” w kinie przy ul. Radziszewskiego 8.
Program i filmy
2 lutego, godz. 20.30
„Przepis na miłość”; Francja 2010, 80 min, reż. Jean-Pierre Ameris.
Komedia romantyczna. Hasło promocyjne przyrównujące „Przepis na miłość” do pamiętnej „Amelii” zawiera sporo prawdy. Film Jean-Pierre’a Amérisa dorównuje produkcji z 2000 roku urokiem, dyskretnym humorem i ciepłym przesłaniem.
On jest właścicielem upadającej fabryki czekolady, który umiera ze strachu na myśl o rozmowie z kimś obcym. Ona zna jeden z najlepszych przepisów na czekoladki, ale jest zbyt nieśmiała, żeby wyjawić swój sekret. Tych dwoje mogłoby stanowić idealną parę. Gdyby tylko któreś z nich odważyło się zrobić pierwszy krok…
9 lutego, godz. 20.30
„Co wiesz o Elly?”; prod. Iran, 2009, 119 min, reż. Asghar Farhadi.
Dramat, dzięki któremu świat dowiedział się o niezwykłym talencie Asghara Farhadiego, późniejszego twórcy filmu „Rozstanie”, okrzykniętego powszechnie arcydziełem.
Dla uczczenia powrotu Ahmada z Niemiec, grupa jego przyjaciół ze studiów, postanawia zorganizować wspólny weekend nad morzem. Sepideh, kobieta z grupy bez pytania bierze ze sobą Elly, pracującą w żłobku. Panuje przyjacielska i radosna atmosfera. Przyjaciele powoli domyślają się, dlaczego Sepideh zabrała ze sobą znajomą. Podczas sztormu dziewczyna przepada w dziwnych okolicznościach. Młodzi ludzie nie bardzo wiedzą, co mają zrobić – na szczęście w torebce Elly odnajdują dane jej narzeczonego. Chłopak po przyjeździe nie jest jednak zainteresowany odszukaniem żywej narzeczonej, bo bardziej nurtuje go fakt, czy nie „zhań-biła się” podczas wyjazdu.
16 lutego, godz. 21.30
„Droga na drugą stronę”; prod. Polska, Rumunia, 2011, 72 min, reż. Anca Damian.
Pełnometrażowy animowany film dokumentalny opowiada historię życia Crulica, 33-letniego Rumuna, który umarł w polskim więzieniu w czasie strajku głodowego w 2007 roku. Mocny styl wizualny, wynik mieszanki pięknych technik animacji, tworzy uderzający, zadziwiająco spójny i niezapomniany film.
23 lutego, godz. 20.30
„Proste pragnienia”; prod: Polska 2010, 85 min, reż. Marek Stachurski.
Opowieść o ludziach takich jak my, historia uniwersalna, prawdziwa – i taka, która dzieje się obok nas. Na pierwszym planie jest matka samotnie wychowująca nastoletniego syna. W tle ojciec zamieszany w drobne przestępstwa, pragnący dobra dla swoich bliskich, lecz droga do niego nie zawsze jest uczciwa… Matka, syn i ojciec uwikłani we własne problemy coraz bardziej oddalają się od siebie, od tego, co najważniejsze w życiu – bliskości w rodzinie. Walorem filmu są doskonałe kreacje aktorskie Aleksandry Nieśpielak, Bartka Topy i Janusza Chabiora oraz magiczny klimat Przemyśla uchwycony w zdjęciach filmu.
1 marca, godz. 20.30
„Zupełnie inny weekend”; prod. Wielka Brytania, 2011, 96 min, reż. Andrew Haigh.
W piątkowy wieczór Russell udaje się do klubu gejowskiego na podryw. Tuż przed zamknięciem spostrzega Glena. To, co miało być tylko przygodą na jedną noc, staje się czymś więcej, czymś wyjątkowym. Krótkie spotkanie będzie rozbrzmiewać w ich całym dalszym życiu. Szczerze i bez skruchy opowiedziany film o powszechnej walce o prawdziwe życie we wszystkich jego aspektach, o poszukiwaniu własnej tożsamości i o tym, jak ważne jest realizowanie życiowej pasji.
(na podstawie materiałów organizatora)