Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koncerty

6 lipca 2010 r.
9:25
Edytuj ten wpis

Dni Świdnika: Koncerty Hey, O.S.T.R i Budki Suflera (program)

Autor: Zdjęcie autora mm
0 0 A A

O.S.T.R., Norbi, Hey, a na deser Budka Suflera – to tylko niektórzy wykonawcy, których będzie można posłuchać od piątku do niedzieli w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tegoroczne "Dni Świdnika” są połączone z obchodami XXX Rocznicy Świdnickiego Lipca. – Stąd bogatszy program imprezy. Chcieliśmy w ten sposób zaakcentować rocznicę, która dla świdniczan znaczy bardzo wiele – podkreśla Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, organizator imprezy.

Pierwszego dnia na stadionie przy ul. Sportowej 2 w Świdniku wystąpią Comeyah, Acute-Mind, Diana Świder, Sofa i O.S.T.R. Ten ostatni muzyk cieszy się opinią najlepszego polskiego freestyle'owca.
– Zaprosiliśmy różnorodnych artystów. Tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Pierwszy dzień będzie młodzieżowy, drugi rockowy. Wystąpią m.in. Londyn, Mietek Jurecki, Whisky. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Hey – zachęca dyr. Żurek.

Niedzielne koncerty zostały natomiast pomyślane z myślą o całych rodzinach. O godzinie 18 wystąpi Norbi, o 19.30 Tomasz Korfanty, a o godzinie 21 Budka Suflera.
Przewidziano też wiele imprez towarzyszących, m.in. Ogólnopolski Zlot Motocykli WSK, Zawody w Strzelectwie Sportowym, V Międzynarodowe Zawody Spadochronowe.

Ciekawie zapowiada się prezentacja obozu wojskowego "Ku Grunwaldowi”. Będzie można zobaczyć dwa zrekonstruowane namioty historyczne, kuchnię obozową i repliki ceramiki średniowiecznej. W ramach prezentacji odbędą się również pokazy szermierki oraz dawnego rzemiosła.
Bilety na koncerty w cenie 2 zł do nabycia w dniu imprezy.

PROGRAM IMPREZY

Piątek, 9 lipca

Godzina 15 – zespół COMEYAH. Zespół powstał w 2008 r. w Świdniku z inicjatywy Damiana Skoczylasa. Od momentu debiutu, grupa wystąpiła kilkanaście razy przed szerszą publicznością. Comeyah od samego początku podąża w kierunku korzeni muzyki reggae. W konkursie "Deutrykowisko” odbywającym się w 2009 r. w Świdniku zespół zdobył nagrodę publiczności.

Godzina 16.30 – zespół ACUTE-MIND. Zespół z Lublina powstał w lutym 2006 r. Acute - Mind wpisuje się w falę polskiego progresywnego rocka z metalowym zacięciem. Utwór grupy pt. Misery ostatnio uplasował się na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Lublin oraz zajął jedenaste miejsce na Liście Przebojów Trójki.

Godzina 18.00 – DIANA ŚWIDER. Artystka pochodzi z Lipska/k Zamościa. Jest laureatką wielu festiwali oraz programów telewizyjnych: "Szansa na sukces” oraz "Droga do gwiazd”. Diana sama pisze i komponuje, sięgając po swoje ulubione gatunki muzyczne – soul, acid - jazz, funk, r&b.

Godzina 19.30 – zespół SOFA. Zespół powstał w 2003 r. Zespół zaczął kreślić swój styl będący mieszanką hip-hopu, neo soulu, funku i R&B. Latem 2007 r. zespół wystąpił na festiwalu w Opolu w Konkursie Premier z piosenką "Szkoda słów”. W lutym 2010 r. wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: album roku hip-hop/R&B.

Godzina 22.00 – O.S.T.R. Muzyk, raper, producent, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi i laureat kilku renomowanych konkursów skrzypcowych. O.S.T.R. ma opinię najlepszego polskiego freestyle'owca. Jego debiutancka płyta "Masz to jak w banku” została okrzyknięta odkryciem. W 2006 r. O.S.T.R. otrzymał nagrodę BIS Polskiego Radia (tzw. "Biser”) w kategorii "Najlepsza energia na koncercie”. Album "7” zdobył w internetowym plebiscycie portalu www.hip-hop.pl i audycji WuDoo tytuł polskiej płyty hiphopowej roku 2006.


Sobota, 10 lipca

Godzina 14.00 – zespół AdHD. Zespół debiutował na dużej scenie podczas Dni Świdnika 2007. Po dwóch miesiącach koncertowania osiągnął pierwszy sukces - III miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Elsauria w Warszawie, debiutując kawałkiem "Feromon”.

Godzina 15.30 – zespół LONDYN. Grupa wykonuje rockowe, ale melodyjne piosenki, które nieustannie goszczą na antenach kilkudziesięciu polskich rozgłośni radiowych. Zespół w ubiegłym roku wystąpił także na Festiwalu w Jarocinie. Zdobywca wielu nagród, m.in. laureat festiwalu Przestrzeń Muzyki Live.

Godzina 16.45 – MIETEK JURECKI. Jeden z najlepszych polskich multiinstrumentalistów. Jego muzykę trudno zaklasyfikować do konkretnego gatunku. To mieszanka jazzu, rocka, instrumentalnych ballad. Mietek Jurecki na występy zabiera ze sobą kilka gitar (również basowych). Gra na nich także w nietypowy sposób. Jest współtwórcą wielu sukcesów Budki Suflera. Grał także w takich zespołach jak m.in. Perfect i Test.

Godzina 18.30 – zespół WHISKY. Zespół pochodzi z Lublina. Ich muzyka to klasyka rocka, funky, ciężkie brzmienia, klimaty floydowskie, a nawet reggae.

Godzina 20.00 – zespół THE-Q. Nowy zespół polskiej sceny rockowej. Powstał na przełomie 2009/2010 r.

Godzina 22.00 – zespół HEY. Grupa rockowa powstała w 1992 r. w Szczecinie. Ich debiutancka płyta "Fire” rozeszła się w ponad 200 tys. nakładzie. 10-lecie istnienia zespołu uświetniło wydanie drugiego w karierze zespołu albumu live pt. "Koncertowy”.


Niedziela, 11 lipca

Godzina 14.00 – HELICOPTERS BRASS ORCHESTRA. Orkiestra Dęta z bardzo bogatym doświadczeniem koncertowym (krajowym i zagranicznym). O randze zespołu świadczy powiększające się grono wielbicieli, coroczne zaproszenia od organizatorów festiwali w całej Europie m.in. w Rastede i Husum (Niemcy), Wilnie (Litwa), Debreczynie, Szombathely i Koeszeg (Węgry).

Godzina 15.00 – zespół TAŃCA NOWOCZESNEGO FUX. Został założony w listopadzie 2004 r. i prowadzony jest przez Iwonę Syrokę. W zespole tańczy ok. 60 dzieci i młodzieży w wieku 9-19 lat.

Godzina 15.30 – zespół wokalny FABRYKA POMARAŃCZY. Grupa działa przy Miejskim Ośrodku Kultury, jej instruktorem jest Jakub Piotrowski. Fabryka Pomarańczy ma na swoim koncie liczne koncerty i występy, bierze czynny udział w życiu kulturalnym regionu.

Godzina 16.30 – MUSICAL DLA DZIECI "Czerwony kapturek – zupełnie inna historia”. Rozśpiewana bajka muzyczna dla dzieci w wykonaniu artystów scen lubelskich.

Godzina 18.00 – NORBI. Artysta zadebiutował w 1997 roku piosenką "Kobiety są gorące”, stając się niekwestionowaną gwiazdą polskiej muzyki klubowej.

Godzina 19.30 – TOMASZ KORPANTY. Od niedawna mieszkaniec Świdnika, autor muzyki i tekstów, wokalista i gitarzysta. W 1997 r. wyjechał w trasę koncertową z Varius Manx. W 2003 r. został finalistą IV Twojej Drogi do Gwiazd. Od 2006 do 2009 r. był członkiem zespołu Andrzeja "Piaska” Piasecznego. W lutym 2009 r. artysta zdecydował się na karierę wokalną. Obecnie pracuje ze związanymi ze Świdnikiem muzykami: Tomaszem Deutrykiem oraz Jakubem Piotrowskim.

Godzina 21.00 – BUDKA SUFLERA. Zespół rockowy założony w Lublinie w 1974 r. W swojej karierze zespół często współpracował także ze zdolnymi wokalistkami m.in. z Anną Jantar, Izabelą Trojanowską, Urszulą. W sierpniu 2009 r. na deskach Opery Leśnej odbył się koncert w 35. rocznicę utworzenia formacji. Dwa miesiące później miała miejsce premiera najnowszego albumu pt. "Zawsze czegoś brak”.

Godzina 22.45 – POKAZ SZTUCZNYCH OGNI.


Imprezy towarzyszące

* Zlot Motocykli WSK
W sobotę od godz.13.00. W programie m.in.: wystawa motocykli w bazie zlotu, parada motocyklistów ulicami Świdnika, pokazy ratownictwa, konkurencje sprawnościowe oraz konkursy

* Mistrzostwa Polski w Trialu Rowerowym. W sobotę w godzinach 11.00–16.00 ( plac przed kinem "Lot”, tor przy skateparku)

* Zawody w strzelectwie sportowym. W sobotę w godzinach 14–18 na strzelnicy w Świdniku

* Akcja Honorowego Oddawania Krwi i Rejestracja Dawców Szpiku Kostnego "Krwiodawcy Dla Życia i Wolności”. W sobotę w godzinach 14–17 (pawilon sportowy Avii)

* V Międzynarodowe Zawody Spadochronowe. W sobotę i niedzielę na boisku treningowym Avii

* Rajd Samochodowy o Puchar Świdnika. W niedzielę w godzinach 9.00–18.00. Start i meta przy lotnisku

* "Ku Grunwaldowi” – prezentacja obozu wojskowego. W piątek w godzinach 15-20 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 14-20. Dwa zrekonstruowane namioty historyczne, kuchnia obozowa i repliki ceramiki średniowiecznej, podstawowe umeblowanie. W ramach prezentacji odbędą się również pokazy szermierki oraz dawnego rzemiosła.

* Animacje dla najmłodszych: nauka żonglerki, malowanie twarzy, zabawy i konkursy z nagrodami. W sobotę i niedzielę w godzinach 16.00–20.00.

Bilety w cenie 2 zł do nabycia w dniu imprezy

Pozostałe informacje

Zwyczajny spacer zamienił się w interwencję

Zwyczajny spacer zamienił się w interwencję

Zwykły spacer przerodził się w policyjną interwencję. Przekonali się o tym funkcjonariusze z krasnostawskiej policji, którzy usłyszeli wołanie o pomoc.

Razem dla Europy, Razem dla Nauki - wielkie świętowanie 20-lecia Polski w UE
KONKURS

Razem dla Europy, Razem dla Nauki - wielkie świętowanie 20-lecia Polski w UE

Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na konferencję dotyczącą jubileuszu 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Wieczorem zaplanowany jest koncert Michała Szczygła. Dla naszych Czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania są wejściówki.

Jechał wężykiem po zakupy

Jechał wężykiem po zakupy

44- latek jechał po zakupy kompletnie pijany. W organizmie miał 2 promile alkoholu. W jego zatrzymaniu pomógł sygnał od świadka.

Stypendia ACSS dla lubelskich sportowców
galeria

Stypendia ACSS dla lubelskich sportowców

39 utalentowanych sportowców odebrało powołania do programu Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie na rok 2025.

Giganci opery w Filharmonii Lubelskiej
koncert
29 listopada 2024, 19:00

Giganci opery w Filharmonii Lubelskiej

Już w najbliższy piątek prawdziwa uczta dla miłośników opery i symfonicznej potęgi. W ramach cyklu koncertowego „Klasycznie co piątek” odbędzie się koncert pt. „Wielkie uwertury XIX w. W 100 rocznicę śmierci Giacomo Pucciniego”.

Bombowa komedia
teatr
29 listopada 2024, 18:00

Bombowa komedia

„La Bombe” to naprawdę bombowa komedia: gwiazdorska obsada, zmysłowa sceneria i kostiumy, a do tego francuska muzyka oraz sceny, które bawią do łez! Spektakl będzie wystawiony w najbliższy piątek (29 listopada) w lubelskim Centrum Kongresowym UP.

Najlepsi nagrodzeni. Gala Rolnik Roku 2024
rolnik roku 2024
galeria

Najlepsi nagrodzeni. Gala Rolnik Roku 2024

Ponad 100 osób wzięło udział w uroczystej gali naszego plebiscytu „Rolnik Roku 2024”, która odbyła się w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Peja & Slums Attack: 30 lat na scenie. Koncert w Zgrzycie
JUBILEUSZ
29 listopada 2024, 18:00

Peja & Slums Attack: 30 lat na scenie. Koncert w Zgrzycie

To już 30 lat, odkąd Ryszard „Peja” działa na polskiej scenie pod szyldem Slums Attack. Jubileuszowy koncert odbędzie się już w najbliższy piątek (29 listopada) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt. Gościnnie z Rychem na scenie m.in: Dj. Decks, Gandi Ganda, Iceman, Glaca, Dvj. Rink.

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak: Ciepło w sercu, siła w działaniu
film

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak: Ciepło w sercu, siła w działaniu

W dzisiejszym Dziennikowym Lustrze gościć będziemy wyjątkową kobietę, która z sukcesem łączy życie zawodowe z prywatnym. Pani Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, mama, żona, kobieta pracująca, a także zastępczyni prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji. Choć lista jej obowiązków i inicjatyw jest imponująca, to serca młodych i starszych Lublinian skradła dzięki pracy nad projektem dzięki którymu Lublin zyskał tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 oraz tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Jak wyglądała życiowa droga Pani Beaty? Jakie były jej marzenia z dzieciństwa? Czy była zbuntowaną nastolatką? Jak godzi życie zawodowe z rodziną? Jakie wartości wyznaje w życiu? Na te i inne pytania odpowie w rozmowie z Katarzyną Nastaj.

Lubelski dworzec doceniony przez jury na festiwalu filmowym
film

Lubelski dworzec doceniony przez jury na festiwalu filmowym

Podczas 32. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ENERGACamerimage w Toruniu, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie otrzymał nagrodę specjalną w kategorii spotów reklamowych trwających do 3 minut. W wyróżnionym filmie królował nowy budynek dworca w Lublinie.

Chełm z rekordowym budżetem. Prawie pół miliarda na inwestycje
Chełm

Chełm z rekordowym budżetem. Prawie pół miliarda na inwestycje

Takiego budżetu miasto i powiat Chełm jeszcze nie miało. Na same tylko inwestycje w 2025 chełmski Ratusz chce przeznaczyć 466 mln zł, a wszystkie wydatki otrą się o miliard. W noworocznych planach nie zabraknie nowych dróg, remontów ulic, wymiany lamp, czy zakupu wodorowych autobusów. Chełmian czeka więc pracowity rok.

Julia Szeremeta nie powalczy o złoty medal mistrzostw Polski

Julia Szeremeta nie wystąpi na mistrzostwach Polski w boksie. „Powody zdrowotne”

W dniach 1-7 grudnia Wałbrzych będzie gospodarzem mistrzostw Polski w boksie. Wydawało się, że właśnie tam po raz pierwszy od występu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w ringu pojawi się Julia Szeremeta. Zawodniczka Paco Lublin poinformowała jednak, że musi zrezygnować ze startu.

25 ognisk wścieklizny w województwie lubelskim. Będzie prowadzony odstrzał sanitarny
galeria

25 ognisk wścieklizny w województwie lubelskim. Będzie prowadzony odstrzał sanitarny

Łącznie w województwie lubelskim wykryto już 25 ognisk wścieklizny. Nie są to już tylko lisy i jenoty, ale także sarna, krowa, czy psy. Wojewódzki Inspektor Weterynaryjny zapowiada wprowadzenie odstrzału sanitarnego.

Wyrok za reklamę alkoholu. Duża grzywna dla Janusza Palikota

Wyrok za reklamę alkoholu. Duża grzywna dla Janusza Palikota

Janusz Palikot został skazany za reklamowanie alkoholu w internecie. Ma zapłacić grzywnę w wysokości 450 tysięcy złotych. Ale to nie koniec jego kłopotów.

Jednym z obiektów należących do OSiR jest m.in. Kryta Pływalnia na os. Zamoyskiego. Tutaj, podobnie jak np. przy wejściu na siłownię czy lodowisko można liczyć na zniżki

Komu i ile taniej? Zrobili porządek w regulaminie obiektów OSiR

Zniżki były i pozostaną, często na niezmienionym lub porównywalnym poziomie. Ale wcześniej część z nich zapisywano tylko w cennikach, teraz są uporządkowane i uwzględnione w regulaminie dotyczącym funkcjonowania i udostępniania obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.

Kalendarz
listopad 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30