Sejm wziął się za uregulowanie kwestii dotyczących handlu w okresie przedświątecznym.
Za nami pierwsza ustawa uchwalona przez Sejm X kadencji. Praktycznie jednogłośnie posłowie zdecydowali, że w związku gdy 24 grudnia przypada w niedzielę, to dwie niedziele poprzedzające Wigilię (10 i 17 grudnia) są handlowe. Ustawa wchodzi w życie po upływie dnia następującego po ogłoszeniu.
W głosowaniu nowelizacji udział wzięło 441 posłów, "za" opowiedziało się 429 posłów, nikt nie głosował przeciw, a 12 posłów wstrzymało się od głosu. Przegłosowany przez posłów projekt zakazuje handlu we wszystkie niedziele, które wypadają w wigilię Bożego Narodzenia. Wówczas sklepy mogłyby być otwarte w niedziele 10 i 17 grudnia w pełnym wymiarze czasu, a nie - jak proponował rząd PIS - w przypadku 10 grudnia jedynie do czternastej.
W związku z niedzielą wigilijną (24 grudnia) wprowadzona została poprawka. 32 placówki handlowe nie będą objęte zakazem handlu. Chodzi tutaj o te same placówki, które ujęte są w obecnie obowiązującej ustawie, czyli między innymi o stacje benzynowe, apteki, placowki weterynaryjne czy pocztowe.