Któż choć raz w życiu nie spędził urlopu na kładzeniu gładzi czy pilnowa-
niu ekipy od kafelków? Przy okazji dokonywania zmian warto zastanowić się nie tylko nad nowym kolorem ścian, ale także wprowadzeniem udogodnień, które skutecznie poprawią jakość naszego życia.
Idealna temperatura i... 30 proc. oszczędności energii
Osiągnąć to można na przykład przez montaż sterownika, który pozwala utrzymać idealną temperaturę pomieszczeń.
- Regulatory współpracują nie tylko z urządzeniami grzewczymi, ale także z klimatyzatorami - mówi Jerzy Pacyna, specjalista od sterowników Auraton. - Dlatego są pomocne zarówno chłodną jesienią czy zimą, jak i ciepłą wiosną oraz upalnym latem - podkreśla.
Dzięki regulatorom mamy możliwość ustanowienia automatycznej zmiany kilku różnych poziomów tempera-
tury w tygodniu. Dodatkowe dwa poziomy temperatury na dni weekendowe. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy soboty i niedziele lubią spędzać poza domem.
- Stosowanie regulatorów pozwala zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, czy korzystanie z klimatyzacji, nawet o 30 proc. - podkreśla Pacyna.
Kontakty, światło i cała reszta
Przedłużacze i kable porozrzucane po mieszkaniu nie dodają uroku żadnemu wnętrzu. Remont to doskonały czas, by zastanowić się nad utworzeniem nowych kontaktów. Zawsze lepiej mieć ich więcej niż za mało. Zwłaszcza że wybór gniazdek jest tak spory, że mogą one stanowić swoisty element dekoracyjny, współgrający z pozostałym wyposażeniem pokoju.
Coraz więcej mówi się o urządzaniu światłem. Rzeczywiście, właściwie dobrane oświetlenie pozwala na absolutną metamorfozę wnętrza. Świetnym pomysłem może okazać się wykorzystanie w tym celu węży LedTEC. Zamontowane we wnękach czy przestrzeniach stworzonych z płyt kartonowo-gipsowych, świetnie wyeksponują dane miejsce, nadając mu wyjątkowy charakter. Oświetlenie tego typu śmiało można wykorzystać w salonie, kuchni czy łazience. Umieszczone za szkłem czy powierzchnią z przezroczystej pleksi LED-y stworzą fantastyczny efekt świetlny. Są ładne, przyjazne w eksploatacji, i - co równie istotne - niedrogie.
- Żywotność diod określa się na 100 tysięcy godzin, czyli ponad 11 lat ciągłego świecenia. Dodatkowo zużywają mało energii elektrycznej - ok. 5 W na metr - mówi Paweł Kulpa z firmy Lars.
Remont, który nigdy nie jest obojętny dla stanu naszego konta, to doskonały moment, by pomyśleć także o oszczędnościach.