Po wyborach w PZITB
sekretarzem została W. Makuła,
a stanowisko skarbnika piastować będzie G. Legwant.
Lubelski Oddział PZITB liczy obecnie 217 członków skupionych
w 11 kołach. Jest jedną z nielicznych organizacji, której pomimo trudnych transformacji ustrojowych i gospodarczych, udało się przetrzymać i dodatkowo stale rozszerzać swoją działalność. PZITB stale propaguje informacje
z zakresu nowych i nowoczesnych technik oraz technologii, stara się integrować środowisko budowlane, podejmuje współpracę z władzami samorządowymi regionu.
Nawiązano również współpracę
z Wydziałem Inżynierii Budowlanej
i Sanitarnej PL i szkołami budowlanymi.
- Chcemy pomóc absolwentom szkół średnich, jak i wyższych uczelni w poszukiwaniu pracy zgodnie z wyuczonym zawodem. Trudna sytuacja na rynku pracy sprawia, że wykształceni, młodzi ludzie są bezrobotni. Chcemy im pomóc w nawiązywaniu kontaktów z dyrekcjami przedsiębiorstw budowlanych i ewentualnie zatrudnianiu - zauważa Kazimierz Imbor, przewodniczący lubelskiego Oddziału PZITB.
Lubelski Oddział PZITB propaguje
i rozwija działalność w zakresie udzielania rekomendacji przedsiębiorstwom działającym na rynku. Certyfikaty rekomendacyjne uzyskały m.in. Faelbud, Zakład Stolarki "Bartex”, Mitex.
W tym roku społecznicy z PZITB podjęli się reaktywowania konkursu o Złotą Kielnię, a ich działania znalazły uznanie przedstawicieli władz miejskich,
jak i wojewódzkich.
Dom Dostępny
w Urzędzie Mieszkalnictwa
i Rozwoju Miast w Warszawie konferencja prasowa poświęcona kolejnej edycji konkursu: Dom Dostępny. W tym roku będzie
on przebiegał pod hasłem: projekt architektoniczno-budowlany wolno stojącego Domu Dostępnego
za znakiem jakości Muratora. Organizatorami konkursu
są Fundacja Dom Dostępny,
Wydawnictwo Murator oraz Urząd Mieszkalnictwa i Rozwoju
Miast. (e)