Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Uczestnicy warsztatów florystycznych pt. Zielone źródła mocy. Suszkowy szał! w Przestrzeni Młodych: Po prostu Fajne Miejsce przy ul. Jana Sawy 5 przenieśli się na łąkę. Stroiki powstawały z suszonych roślin takich jak wrotycz, lawenda, len, krwawnik, nawłoć, makówki, czy zboża. Gotowe kompozycje kwiatowe kursantów nie ustępowały estetyce tych przygotowanych przez instruktorkę Basię.
Od powiatu lubelskiego Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło prezentację kandydatów do rad powiatów w województwie lubelskim. – Jesteśmy najbardziej przygotowani do wyborów samorządowych – twierdzi szef PiS w regionie, poseł Przemysław Czarnek.
Już jutro, we wtorek, rolnicy zablokują główne drogi w naszym regionie oraz w kraju. – Jesteśmy pod ścianą. Musimy sprzedawać zboże poniżej kosztów produkcji, bo trzeba spłacać kredyty i kupić nasiona. Już dwa lata dopłacamy do produkcji, bo tanie ukraińskie zboże zalało nasz rynek, szczególnie skupy w Lubelskiem. Nie odpuścimy – mówią zgodnie rolnicy, zapowiadając masowe blokady dróg. Na kilka godzin całkowicie stanie ruch z Lublina w kierunku Rzeszowa, Warszawy. Do rolników dołączyli myśliwi.
Za nami pierwszy ze spacerów z serii „Niedziela z Przewodnikiem Inspiracji”. Uczestnicy podążali śladem miłosnych historii Lublina.
W weekend wszyscy lubelscy fani fantastyki zgromadzili się w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Na uczestników czekało ponad 400 atrakcji.
Polska musi się zbroić i wzmacniać wojsko. To zdaniem byłego szefa MON, Mariusza Błaszczaka, odstraszy Władimira Putina przed napaścią na nasz kraj. Z kolei, Władysław Kosiniak–Kamysz zapowiada rozbudowę obrony cywilnej.
Alpaki, gady, ptactwo, a nawet renifery – to wszystko czeka w targach Lublin, gdzie przez weekend odbywa się tłumnie odwiedzany ZOOPark.
Rejestr ruchomych zabytków województwa lubelskiego powiększył się. Do katalogu dołączyły właśnie dwa obrazy z kościoła parafialnego w Janowie Lubelskim.
21 lutego będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. O tym jak być przewodnikiem i co interesuje turystów opowiedziała nam Ewa Jezierska z PTTK Lublin.
Chociaż Światowy Dzień Kota oficjalnie obchodzony jest 17 lutego, to w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt świętowanie rozpoczęło się w piątek.
Operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie, w ramach obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112, chcieli nam uświadomić jak wielką wartość ma rozmowa, zwłaszcza ta, ratująca życie.
Ponad 11 tysięcy złotych dla psów i kotów udało się zebrać w trakcie Walentynkowego Koncertu Charytatywnego - Radcowie Prawni i Adwokaci na rzecz zwierząt.
W czwartek, w siedzibie MSWiA, odbyła się uroczystość wręczenia medali im. Andrzeja Struja. To wyjątkowe odznaczenie, za ratowanie życia innych z narażeniem własnego, otrzymało aż 5 funkcjonariuszy z województwa lubelskiego.
Przez lata pracowała jak pedagog specjalny. Teraz, na emeryturę, jeździ po całym świecie, staje za konsoletą i łączy pokolenia w rytm muzyki. To DJ Wika, najstarsza didżejka w Polsce.
W zbiorach ojców Dominikanów znajdziemy wiele zabytków liturgicznych. Wśród nich znajduje się bogato zdobiony ornat zawierający fragmenty datowane na XVI wiek. To najstarsze szaty należące do lubelskiego klasztoru.
Dziś, w 82. rocznicę przemianowania Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową mieszkańcy Lublina, samorządowcy i uczniowie oddali hołd bohaterom, którzy walczyli w czasie II wojny światowej.
Buziaki, przytulanie, kwiaty i czekoladki, ale również rodzina i dzieci. Z czym kojarzą się walentynki pierwszoklasistom z SP 23 w Lublinie?
Dawniej wsie, dworki, małe miasteczka a w nich przebierańcy, tańce i maskarady, dziś dzieci z Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej pożegnały karnawał.
Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 przypada 11 lutego, jednak lubelskie obchody odbyły się 13 lutego w siedzibie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie.
Dzisiaj w Lublinie odbyły się obchody upamiętniające masowe zsyłki Polaków w 1940 roku przez władze sowieckie na Sybir. Przy Pomniku Matki Sybiraczki na Skwerze Dzieci z Pahiatua przy Centrum Kultury złożono kwiaty i zapalono znicze.
- Grałem tę rolę przez dwadzieścia dwa lata. Zawsze mówię, by zobrazować ludziom, że gdybyśmy dzisiaj w 2024 roku zaczęli grać „Kiepskich”, to skończylibyśmy w 2046 roku - mówi Andrzej Grabowski.
Sezon na morsowanie trwa w najlepsze. Lubelskie morsy, jak w każdą zimową niedzielę także i dzisiaj zanurzyły się w zimnej wodzie Zalewu Zembrzyckiego. Z uwagi na nadchodzące święto zakochanych – Walentynki – wielu z miłośników lodowatej wody przyodziało do kąpieli skromne miłosne odzienie, a także zabrało ze sobą do wody walentynkowe akcesoria.
Za nami Międzynarodowe Spotkanie Kulinarne i Konkurs Kulinarny. Kilka dań stanęło do walki o miano najlepszego. Skąd pochodziła najsmaczniejsza potrawa?
Blisko 100 osób po 16 dniach szkolenia wypowiedziało słowa przysięgi i zasiliło szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Sezon studniówkowy powoli dobiega końca. Tuż przed powrotem do szkoły z ferii zimowych uroczystego poloneza zatańczyli uczniowie Vettera.