Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Gry

23 marca 2012 r.
14:47
Edytuj ten wpis

Total War: Shogun 2. Zmierzch Samurajów: Dziś premiera

0 0 A A
Total War: Shogun 2. Zmierzch Samurajów to samodzielny dodatek niewymagający podstawowej wersji gry
Total War: Shogun 2. Zmierzch Samurajów to samodzielny dodatek niewymagający podstawowej wersji gry (fot. Creative Assembly)

Połowa XIX wieku. Japonia wkracza w okres Meiji. Nowe kierownictwo kończy z izolacją, otwiera się na świat i wypowiada wojnę zacofaniu. Ma im w tym pomóc Tom Cruise i Napoleon Bonaparte. Jest ciekawie jak w Szogunie, a nawet lepiej. Dziś premiera gry Total War: Shogun 2. Zmierzch Samurajów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To nie scenariusz fantastyczno-historycznego serialu, ale fabuła Zmierzchu Samurajów, najnowszego dodatku do gry Total War: Shogun 2. Skojarzenia z filmem Ostatni Samuraj i Tomem Cruisem są jak najbardziej na miejscu.


Akcja Zmierzchu Samurajów rozgrywa się w trakcie wojny Boshnin, 300 lat po wydarzeniach z podstawowej wersji gry. Siły dążące do rozwoju cywilizacyjnego kraju muszą rozprawić się z obrońcami starego porządku.


Przypadkiem pojawiają się Jankesi z nowoczesną bronią palną. Krok za nimi są Anglicy i Francuzi. Wszyscy gotowi sprzedać zdobycze rewolucji przemysłowej. W Japonii zaczyna pachnieć prochem strzelniczym i dymem z silników parowych. Ląd przecina kolej żelazna, a po morzu pływają kutry torpedowe i pancerniki.


Zmierzch Samurajów to samodzielny dodatek. I tu zaczynają się dobre wiadomości. Aby cieszyć się prochem strzelniczym nie będziesz potrzebować podstawowej wersji gry. Nie martw się. Jeśli nigdy nie grałeś w Shoguna, niezbędnego know-how dostarczą ci przystępne samouczki.
Po drugie, dostaniesz do dyspozycji 40 nowych jednostek. Wśród nich: liniową piechotę, pikinierów, łuczników pieszych i konnych, kawalerię, artylerię polową.


Jest tu nawet stacjonarny karabin maszynowy, czyli kartaczownica Gatlinga. W bitwach morskich weźmie udział kilka klas pancerników, niezliczona ilość fregat i kutrów torpedowych. Możesz nawet liczyć na wsparcie baterii lądowych. Podobnie jak w Szogunie, będziesz mógł wybrać jeden z kilku dostępnych rodów. Każdy z nich będzie specjalizować się w innej dziedzinie.


Sam zdecydujesz czy postawić na rozwój handlowy, militarny, zwerbować amerykańskich marines, francuską piechotę, a może pozostać w epoce miecza, łuku i włóczni? Będziesz się jednak musiał określić: poprzeć Cesarza, czy zwalczać Szogunat.


W Zmierzchu Samurajów pole bitwy zdominuje karabin i pociski artyleryjskie. Trudno uciec od skojarzeń z jedną z najlepszych części serii Total War - Napoleonem.


Sposób efektywnego użycia jednostek jest tu niemal identyczny. Lepsze efekty uzyskasz rozciągając szereg wojaków do maksimum. Tylko pierwszy szereg kolumny strzela, a lekka piechota Tosa jest równie zabójcza i skuteczna.


Nawet Imperialna Gwardia Konna Cesarza kłuje, rąbie i strzela w ten sam sposób, co szaserzy Bonapartego. Jest podobnie? W kilku detalach tak. Ale całość jest o wiele, wiele trudniejsza. Dlaczego?


Bo twórcy bardzo mocno wzięli pod uwagę wpływ terenu, na którym przyjdzie nam walczyć. Od teraz jego ukształtowanie będzie mieć niemal decydujące znaczenie.
Każda z map to prawdziwy tor przeszkód. Górki, dołki, wąwozy, stawy, rzeczki, i tysiąc innych naturalnych barier, które zatrzymają kule z karabinu. Bądź pewien, że żadna z twoich bitew nie zostanie stoczona na płaskim, równym jak stół terenie.
Dlatego usługi szybkiej kawalerii są nie do przecenienia.
Zmierzch jest całkowicie kompatybilny z Szogunem, a to z kolei ucieszy miłośników trybu multiplayer. W sieciowej rywalizacji będzie można określić się po stronie postępu lub tradycji.
W każdej z wersji twój awatar będzie zdobywać punkty doświadczenia, które można zamieniać na rozbudowywanie cech przywódczych, strzeleckich lub opanowania kodeksu bushido. Stopień znajomości każdej z nich będzie miał wpływ na umiejętności twoich podkomendnych.


Ale prawdziwym bogiem wojny jest tu artyleria. Oprócz działka maszynowego Gatlinga, wybrać można szybkostrzelne działo konstrukcji Amstronga lub Parrota i co najlepsze, obsługę ogniową można prowadzić samemu. W trybie FPS działo ma nawet czterokrotnie większy zasięg, a obsługuje się je za pomocą celownika artyleryjskiego.


Idealny sposób na zdziesiątkowanie przeciwnika zanim jeszcze zdoła zbliżyć się do twoich pozycji. Jeśli opowiesz się za tradycją i drogą miecza w trybie multiplayer nie stoisz na straconej pozycji. Katana i łuk nie musi przegrywać z karabinkiem. Twoim sprzymierzeńcem będzie teren.


Tu nie ma płaskich łąk. Prawie każda z przygotowanych map to solidnie dobrany zestaw górek, dołków, lasów i tuzina innych naturalnych przeszkód. A wszystkie uniemożliwiają oddanie piechocie liniowej strzału. Za to ty możesz zasypać wroga chmurą strzał, a później poprowadzić atak w starym stylu. Piechota z mieczami nie traci morale. Zapewniam, że szarża samurajów jest równie zabójcza jak w Shogun 2.


Pozostałe informacje

Sygnatariusze listu intencyjnego. Intencją jest odbudowa polskich zdolności do produkcji materiałów wybuchowych, w tym prochów strzelniczych
zbrojenia

Polska potrzebuje własnego prochu do amunicji. Pomoże Grupa Azoty

Grupa Azoty będzie współpracowała z Polską Grupą Zbrojeniową, Mesko oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. Celem jest rozwój bazy surowcowej i zdolności do produkcji polskiej amunicji. Docelowo chodzi o budowę fabryki nitrocelulozy.

U zbiegu ulicy Nałęczowskiej i alei Kraśnickiej może stanąć 70-metrowy wieżowiec

Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem

U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium