Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Gry

30 stycznia 2009 r.
20:39
Edytuj ten wpis

Warhammer 40 000 Dawn of War II

Orkowie atakują na całej linii. Dzielni Space Marines z imieniem Imperatora na ustach muszą powstrzymać niewiernych. Jednak sprawa szybko się komplikuje, bo za Orkami stoi ktoś znacznie potężniejszy...

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko dzieje się w świecie Warhammer 40 000, a zatem w bardzo odległej przyszłości, pełnej ras trudniących się tylko jednym: krwawą wojną.

Tyranidzi, Eldarzy, Space Marines… wszyscy żyją dla i z wojny, walcząc o kolejne planety. I bardzo długo uniwersum to nie miało szczęścia do gier. Do czasu, aż studio Relic (twórcy Homeworld, a później i Company of Heroes) wzięło się do roboty.

Ciśnienie rośnie

Pierwszy DoW z dodatkami szybko i bezlitośnie podbił graczy. Świetna mechanika rozgrywki (z bardzo dużym wpływem morale), jej tempo i przede wszystkim fantastycznie przemyślane strony konfliktu. Walka Space Marines była czymś zupełnie innym niż dowodzenie chociażby Orkami. Do tego niesamowity tryb multi.

DoW dość długo była nawet oficjalną dyscypliną e-sportu, a i dziś, niemal cztery lata po premierze gry, nie brak w sieci chcętnych do gry.

Nic dziwnego, że od momentu ogłoszenia prac nad "dwójką” fanom podniosło się ciśnienie. Tym bardziej że twórcy zapowiadali mnóstwo nowości i niektórzy trochę się bali.

A bazy nie ma

My już graliśmy i te nowości znamy.

I rzeczywiście: nowości nie brakuje. W trybie dla pojedyńczego gracza inne jest niemal wszystko, a podobieństw do poprzedniczki szukać próżno. To może zawieść część graczy (ale ci powinni być zachwyceni trybem multi).

Mamy jedną kampanię, w której pokierujemy tylko Space Marines (to mało, ale podobnie było z jedynką. Kolejne rasy dostawaliśmy w dodatakach. Tu będzie identycznie, bo dodatki już zapowiedziano). Po świetnym intro (znak rozpoznawczy serii) lądujemy na dziwnej, lekko pustynnej planecie. Dowództwo rzuca nas w sam środek walki z Orkami.

I tu pierwsze zaskoczenie: nic nie budujemy. Żadnej bazy, żadnego wydobywania surowców, żadnej produkcji. Musimy przeżyć z tym, z czym startujemy. A to maksymalnie cztery jednostki (dowódca i oddziały składające się maksymalnie z czterech żołnierzy, np. zwiadowcy). Ewentualne ubytki możemy uzupełnić, zdobywając punkty strategiczne. I tyle. Nasze jednostki tracą też część wyposażenia (granaty, medykamenty), które możemy uzupełnić, niszcząc specjalne skrzynie z zaopatrzeniem. Każdą misję kończy zaś walka z bossem, po którym zostaje nam niezły artefakt.

Nowe zabawki

Nasze jednostki zdobywają też doświadczenie, dzięki któremu podnosimy cztery podstawowe wskaźniki (wytrzymałość, siła ognia etc.), odblokowując po drodze dodatkowe umiejętności.

Jak dotąd wszystko świetnie. Jednak kolejne walki na kolejnych planetach mogą trochę nużyć. Brak przede wszystkim pojazdów i czołgów, które pojawiają się sporadycznie. Część map sprawia zaś, że nie trzeba kombinować; jest za łatwo. Choć z drugiej strony chęć zdobycia doświadczenia i nowych "zabawek” pcha gracza do przodu. A walki z bossami są już bardziej wymagające, bo każdy z nich ma swój sposób walki.

Multi

Nie da się natomiast nic zarzucić trybowi multi, a ten przecież jest tu najważniejszy. Więcej wymaga od gracza, ale też oferuje więcej możliwości taktycznych; podobnie jak w Company of Heroes. Tu jednak potrzebujemy dwóch surowców do produkcji jednostek - energia i rekwizycja - które zdobywamy przez zajmowanie punktów rozmieszczonych na mapie. O nie toczy się walka. Im więcej takich punktów masz, tym większa twoja przewaga nad wrogiem.

Pewniak

Graficznie gra prezentuje się bardzo dobrze. Multi niemal na pewno podbije serca graczy; nawet tych, którzy nie dadzą się przekonać nowościom w kampanii dla pojedyńczego gracza. Stąd właściwie jest to niemal pewny hit.

Pozostałe informacje

Samoloty, laboratoria i pokazy: PANS w Chełmie zaprasza na Drzwi Otwarte
REKRUTACJA

Samoloty, laboratoria i pokazy: PANS w Chełmie zaprasza na Drzwi Otwarte

Dlaczego mechanicy lotniczy są tak poszukiwani na rynku pracy? Jak zostać kontrolerem ruchu lotniczego? - szukających odpowiedzi na takie pytania Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie zaprasza na Drzwi Otwarte.

Szykuje się paraliż miasta. We wtorek lepiej omijać centrum

Szykuje się paraliż miasta. We wtorek lepiej omijać centrum

W Lublinie we wtorek będzie gorąco i to nie za sprawą temperatury. Do miasta przyjadą górnicy z Bogdanki i będą protestować w centrum. Autobusy pojadą inaczej, a strefa płatnego parkowania zostanie wyłączona z użytku.

Po wygranej w Legnicy Przemysław Banaszak i jego koledzy zagrają u siebie z Kotwicą Kołobrzeg

Przyspieszenie w Betclic I Lidze. We wtorek kolejny domowy mecz Górnika Łęczna

W piątek piłkarze z Łęcznej pokonali na wyjeździe Miedź Legnica i odnieśli tym samym drugie zwycięstwo z rzędu w rundzie wiosennej. Już we wtorek podopieczni trenera Pavola Stano będą mieli okazje do trzeciego triumfu kiedy do Łęcznej przyjedzie walcząca o utrzymanie Kotwica Kołobrzeg

Czołowe zderzenie na drodze krajowej nr 82

Czołowe zderzenie na drodze krajowej nr 82

We wtorek rano doszło do czołowego zderzenia na trasie Włodawa-Łęczna. Trzy osoby są ranne.

Tytani Lublin występują Polskiej Futbol Lidze

Tytani Lublin zostali rozgromieni przez Lowlanders Białystok

Wizyta Lowlanders na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie okazała się dla miejscowych Tytanów bolesnym doświadczeniem. Ekipa z Białegostoku w polskim futbolu amerykańskim to już legenda. W trzech ostatnich sezonach dwa razy sięgała po mistrzostwo Polski, a ostatnie rozgrywki zakończyła na drugim miejscu.

Chaos, panika i „ekonomiczna katrastrofa”, czyli Wojna handlowa Trumpa

Chaos, panika i „ekonomiczna katrastrofa”, czyli Wojna handlowa Trumpa

Wojna handlowa Trumpa grozi globalną recesją – to tytuł komentarza tygodnika „Economist” na temat paniki na giełdach wywołanej cłami nałożonymi prze USA. – Polityka Trumpa zaszkodzi nie tylko amerykańskiej, ale i europejskiej gospodarce – mówi Piotr Wachowiak, rektor i profesor SGH Piotr Wachowiak.

Ten kierowca dostał 1500 zl mandatu i 13 pkt karnych

W Lublinie posypały się mandaty. Skontrolowali taksówki i przewoźników

Policja zorganizowała „wzmożone” kontrole taksówek i firm przewozowych. Wylegitymowano ponad 100 kierowców. Efekt? Prawie 50 wykroczeń, a 7 kierujących straciło dowody rejestracyjne.

Wieczór muzyczny w Kościele Pobrygidkowskim
patronat
13 kwietnia 2025, 18:45

Wieczór muzyczny w Kościele Pobrygidkowskim

"Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim" to cykl koncertów propagujących różnorodny repertuar muzycznego, obejmujący utwory od muzyki średniowiecznej po współczesną. Zabytkowe wnętrze kościoła oraz jego doskonała akustyka tworzą wyjątkową atmosferę, która sprzyja odbiorowi muzyki.

Jens-Frederik Nielsen (pierwszy z lewej) podczas pochodu ulicami Nuuk

Grenlandia ma nowego premiera. Będzie musiał odpierać naciski USA

33-letni polityk z niewielkim doświadczeniem. Jens-Frederik Nielsen z partii Demokraci został zaprzysiężony na premiera Grenlandii. W związku z naciskami USA czeka go bardzo trudna kadencja.

Szukali i znaleźli. Są lekarze, oddział wznowi działalność

Szukali i znaleźli. Są lekarze, oddział wznowi działalność

Z ważnego oddziału odszedł ordynator i część załogi. Po kilku miesiącach zawieszenia chirurgia w radzyńskim szpitalu wznowi działalność.

Oni zatańczą, ale pomóc może każdy: Koncert charytatywny dla Frania

Oni zatańczą, ale pomóc może każdy: Koncert charytatywny dla Frania

Podczas koncertu będzie zbiórka pieniędzy na leczenie 7-miesięcznego Frania Styły, u którego zdiagnozowano dystrofię mięśniową Duchenne’a. Koszt leczenia w Stanach Zjednoczonych to aż 16 milionów złotych.

Śpiewają od 50 lat. Jubileusz Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej
patronat
24 kwietnia 2025, 18:00

Śpiewają od 50 lat. Jubileusz Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej

Od pół wieku Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej wzbogaca życie kulturalne Lublina. W tym roku chór obchodzi jubileusz 50-lecia działalności. Z tej okazji odbędzie się jubileuszowy koncert.

Marzec 2024: pikieta czterech organizacji związkowych działających w LW Bogdanka

Górnicy protestują, autobusy pojadą inaczej

Będą też duże zmiany w organizacji ruchu. We wtorek (8 kwietnia) kilka tysięcy górników ma protestować w Lublinie.

Komisariat Policji w Kraśniku przy ul. Garażowej 12 roz
galeria

Policja w Kraśniku pochwaliła się nowym komisariatem

Komisariat działa już dwa tygodnie, ale dziś – w poniedziałek, 7 kwietnia – miała miejsce prezentacja nowej siedziby połączona z uroczystą zbiórką.

GPW: było zawieszenie, są spadki na zamknięciu sesji

GPW: było zawieszenie, są spadki na zamknięciu sesji

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji warszawskiego parkietu oba główne indeksy, WIG20 i WIG odnotowały spadek o blisko 1,5 proc. Wcześniej GPW na godzinę zawiesiła notowania ciągłe z uwagi na bezpieczeństwo obrotu.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium