Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

1 października 2019 r.
16:03

Jesteśmy otwarci na pomaganie innym

0 0 A A

Rozmowa z Katarzyną Stolarczuk, prezes Fundacji „Jest Otwarte” z Chełma

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Po co powstała państwa Fundacja?

Jak wskazuje nazwa naszej fundacji jesteśmy otwarci na każdy kontakt, nasze działania kierujemy przede wszystkim do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, a także seniorów i dzieci, osób, które są narażone na wysoki poziom stresu. Coraz więcej osób potrzebuje takiego wsparcia. Proponujemy zajęcia sportowe i edukacyjne z zakresu mindfullness, eduball – ćwiczenia z piłkami edukacyjnymi, dzięki którym dzieci kształtują nie tylko sprawność fizyczną, ale zdobywają też nowe umiejętności, a także jogi i relaksacji, które mają potwierdzony pozytywny wpływ na redukcję stresu. Zajęcia eduball proponujemy też w wersji dla seniorów. Będziemy prowadzić także warsztaty i szkolenia z zakresu edukacji zdrowotnej m.in. w kontekście dbałości o zdrowie w sensie holistycznym. Pracujemy obecnie nad programem. Chcielibyśmy uruchomić zapisy na przełomie września i października. Bardzo pragniemy dać wsparcie rodzinnym domom dziecka i zapewnić im pomoc psychologów, psychoterapeutów, możliwość korzystania z naszej oferty w sposób preferencyjny. Dzieci, które tam trafiają są z reguły po ciężkich przejściach, traumach i takie wsparcie jest dla nich niezbędne. Niejednokrotnie jest to także sytuacja trudna dla dorosłych tworzących taki dom. Chcemy także wspierać mentalnie osoby niepełnosprawne.

• W jaki sposób?

W naszej fundacji pracują dwie osoby, które są niepełnosprawne fizycznie, a obie bardzo aktywnie uprawiają sport, prowadzą owocne życie zawodowe. Będą prowadzić zajęcia m.in. z osobami, które w wyniku choroby czy wypadku stały się niepełnosprawne. W takiej nowej, trudnej sytuacji nie każdy potrafi się odnaleźć, zwłaszcza jeśli wcześniej prowadził zupełnie inne życie. Kontakt z osobami, dla których niepełnosprawność nie jest żadną przeszkodą jest kluczowa, daje im szanse dostrzec, że pomimo ogromnych zmian w ich życiu mogą wiele osiągnąć.

• Dlaczego postawiliście państwo na ekonomię społeczną?

Zależało nam, żeby działać prospołecznie, ale nie tylko w formie wolontariatu. Chodzi także o to, żeby członkowie naszej fundacji, w której na stałe pracuje pięć osób, a dwie współpracują, dostawały za to odpowiednie wynagrodzenie. Zgodnie z założeniem ekonomii społecznej będziemy reinwestować pieniądze w kapitał ludzki - bardzo duży akcent stawiamy na wiedzę, praktykę, ciągły rozwój. W naszym zespole mamy wykształconych ekspertów w zakresie działania organizacji pozarządowych, mindfullness czy jogi. Współpracujemy z psychologami i psychoterapeutami. Ważne jest też to, jak ludzie będą nas postrzegać. Zdarza się, że to, co jest bezpłatne czy działa na zasadzie wolontariatu bywa utożsamiane z kiepską jakością i ludzie niechętnie z tego korzystają. Oferujemy bardzo wysoką jakość usług, część naszej oferty jest odpłatna by ludzie będący z nami i blisko nas mogli się nieustannie rozwijać.

Fundacja „Jest otwarte” proponuje zajęcia sportowe i edukacyjne m.in. z zakresu eduball – ćwiczenia z piłkami edukacyjnymi, dzięki którym dzieci kształtują nie tylko sprawność fizyczną, ale zdobywają też nowe umiejętności.
Zajęcia z jogi i relaksacji mają potwierdzony pozytywny wpływ na redukcję stresu.
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Jarmark Świąteczny przed Bożym Narodzeniem to w Zamościu tradycja z 10-letnią historią
14 grudnia 2024, 10:00

Coraz bliżej święta. I bożonarodzeniowy jarmark

To będzie jubileuszowy, już 10. Jarmark Świąteczny w Zamościu. Odbędzie się niedługo przed Bożym narodzeniem, ale już można się zgłaszać do udziału.

Recital Zbigniewa Zamachowskiego - nie tylko o miłości
recital
20 listopada 2024, 19:00

Recital Zbigniewa Zamachowskiego - nie tylko o miłości

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zaprasza na muzyczny wieczór z jednym z najwybitniejszych polskich aktorów – Zbigniewem Zamachowskim, który wystąpi 20 listopada (środa) w ramach cyklu "Dźwiękospełnia Osterwy".

Kacper Urbański zapowiada, że wraz z kolegami powalczy w Porto o zwycięstwo

Liga Narodów. Dziś mecz Portugalia - Polska. Gdzie oglądać? Transmisja w TV, stream online

W piątkowy wieczór reprezentacja Polski rozegra przedostatni mecz w ramach fazy grupowej obecnej edycji Ligi Narodów. Targani problemami kadrowymi i bez Roberta Lewandowskiego Biało-Czerwoni zagrają na wyjeździe z Portugalią. Początek meczu w Porto zaplanowano na godzinę 20.45

Premiera w Domu Kultury LSM. Wystąpi Swoo High
koncert
21 listopada 2024, 19:00

Premiera w Domu Kultury LSM. Wystąpi Swoo High

Już 21 listopada (czwartek) w lubelskim Domu Kultury LSM odbędzie się koncert lubelskiego zespołu zespołu Swoo High, promujący najnowszy singiel i EP-kę.

Twierdziła że ukradli jej samochód. A tak naprawdę zapomniała gdzie zaparkowała

Twierdziła że ukradli jej samochód. A tak naprawdę zapomniała gdzie zaparkowała

Zgłoszenie o kradzieży auta otrzymali ryccy policjanci. Jak się okazało, do żadnego przestępstwa nie doszło

"Czerwona kalina" to ukraińska pieśń patriotyczna z 1911 roku, którą za hymn uznał Legion Ukraińskich Strzelców Siczowych. Z kolei według zamojskich Wołyniaków to utwór wykorzystywany również przez banderowców, co przywołuje nie najlepsze skojarzenia historyczne po polskiej stronie

Fala hejtu na puławską szkołę za "Czerwoną Kalinę"

Nagranie grupy dzieci śpiewających ukraińską pieśń "Czerwona kalina" podczas akademii z okazji 11 listopada w puławskiej podstawówce wywołało falę hejtu. Słowna agresja była tak duża, że nauczyciele zaczęli obawiać się o bezpieczeństwo uczniów. Filmik już usunięto, a komentarze na szkolnym profilu zablokowano. O pomoc poproszono policję.

Anna Nehrebecka weźmie udział w spotkaniu zaplanowanym na środę, 27 listopada
27 listopada 2024, 18:30

Anna Nehrebecka i Tomasz Włosok w Zamościu. Będą gośćmi Alchemii Kina

Z udziałem aktorów Anny Nehrebeckiej i Tomasza Włosoka oraz krytyka Łukasza Maciejewskiego odbędzie się tegoroczna, 12. edycja Alchemii Kina. Na ten filmowy przegląd, promujący polskie produkcje zaprasza Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

Ulica 1 Maja (na zdj.) wraz z al. Lipową i ul. Bochotnica do niedawna tworzyły kilkukilometrowy fragment drogi wojewódzkiej nr 830. Po zmianach cały ten odcinek trafił w ręce miasta Nałęczów
galeria

Kaskadowa degradacja dróg w centrum Nałęczowa

Otwarcie obwodnicy Nałęczowa doprowadziło do szybkiej, kaskadowej degradacji blisko czterokilometrowego fragmentu byłej drogi wojewódzkiej nr 830. Ulice w centrum uzdrowiska najpierw trafiły w ręce powiatu puławskiego, a następnie zostały podarowane gminie

poznaliśmy 20 najpopularniejszych słów używanych przez młodzież. głosować można do końca listopada
SONDA
galeria

Czemu bambik ma delulu? Znamy finałową dwudziestkę Młodzieżowego Słowa Roku 2024

Dwadzieścia słów spośród tysięcy zgłoszonych powalczy o tytuł Młodzieżowego Słowa Roku 2024. "Boomersi" mogą mieć problem ze zrozumieniem tego słownika, ale przychodzimy wam z pomocą

Ewakuacja w Lublinie. Znaleziono niewybuch na terenie budowy
PILNE
galeria

Ewakuacja w Lublinie. Znaleziono niewybuch na terenie budowy

W związku ze środowym znalezieniem niewybuchu na terenie budowy nowego komisariatu przy ulicy Walecznych w Lublinie, na piątek zarządzono ewakuację 2800 mieszkańców z pobliskich budynków.

Mecz w Szczecinie będzie dla Julii Ostrowskiej okazją do budowania swojej pozycji w zespole Górnika

W weekend zostanie rozegrana druga runda rozgrywek Orlen Pucharu Polski kobiet

W tej fazie województwo lubelskie ma aż trzech przedstawicieli

Prezent za grube pieniądze. Pacjentom będzie lepiej
galeria

Prezent za grube pieniądze. Pacjentom będzie lepiej

Gdyby chcieli to wszystko kupić, musieliby wydać jakieś 500, może nawet 600 tys. zł. Ale nie wydali. Spory transport sprzętu zupełnie za darmo dotarł do szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Skorzystają na tym pacjenci

Na targach prezentowano innowacyjne rozwiązania w zakresie sprzętu i technologii wspierających pracę służb więziennych.
galeria

Niecodzienne targi w Lublinie - # Więziennictwo- Nowinki dla osadzonych i strażników

W dniach 14-15 listopada w Lublinie odbywa się ogólnokrajowa konferencja i targi służby więziennej #Więziennictwo, które stanowią platformę do dyskusji na temat kluczowych zagadnień związanych z funkcjonowaniem systemu penitencjarnego w Polsce. W wydarzeniu bierze udział 70 wystawców. Ale głownie chodzi o przedstawienie aktualnego stanu systemu penitencjarnego, zaprezentowanie innowacji w zakresie technologii więziennych, a także wymiana doświadczeń i idei na temat przyszłości tego sektora

SM Czuby w Lublinie ogłasza KONKURS NA STANOWISKO PREZESA ZARZĄDU

SM Czuby w Lublinie ogłasza KONKURS NA STANOWISKO PREZESA ZARZĄDU

Umowa majątkowa małżeńska? Bezpłatne porady notariuszy - kiedy?

Umowa majątkowa małżeńska? Bezpłatne porady notariuszy - kiedy?

Notariusze zapraszają na dni otwarte. W ramach wydarzenia będzie można porozmawiać z ekspertami o swoich sprawach majątkowych

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty