28 szkół i przedszkoli w województwie lubelskim pracuje w sposób hybrydowy lub przeszło na nauczanie zdalne. To dobowy rekord.
- Całkowicie w systemie zdalnym pracuje 10 placówek oświatowych – informuje Jolanta Misiak, rzeczniczka lubelskiego kuratorium oświaty.
Są to:
- II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie,
- Zespół Szkół w Chodlu,
- Przedszkole Samorządowe w Jastkowie,
- Społeczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wronowskiej,
- Społeczne Przedszkole w Dąbrowie Wronowskiej,
- Szkoła Podstawowa w Szarowoli,
- SOSW w Tomaszowie Lubelskim,
- Punkt Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Woskrzenicy Dużej,
- Branżowa Szkoła 1. stopnia i Technikum nr 2 działające w ramach Zespołu Szkół w Tomaszowie Lubelskim.
Do szkół pracujących w systemie mieszanym w ostatnich dniach dołączyły Technikum nr 1 działające w Zespole Szkół nr 1 w Puławach, Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie (przedszkole i szkoła podstawowa), Szkoła Podstawowa w Stróży (pow. kraśnicki), Szkoła Podstawowa nr 9 w Białej Podlaskiej oraz Technikum i Szkoła Branżowa 1 stopnia działająca w ramach Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą i XXVII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie.
W sytuacji, gdy liczna chorych uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych rośnie szkoły modyfikują regulaminy pracy w trakcie pandemii.
- Od wczoraj w częściach wspólnych szkoły, czyli np. korytarzach i łazienkach w maseczkach muszą być także uczniowie klas IV i V. Wcześniej taki obowiązek istniał tylko w stosunku do starszych dzieci – mówi mama piątoklasisty z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie.
W tym tygodniu zdalne nauczanie prowadzone jest w dwóch klasach pierwszych działającego w ramach tej placówki ogólniaka. Wczoraj na zdalne nauczanie przeszła też jedna z klas piątych tamtejszej szkoły podstawowej.
– To bardzo dobra decyzja. Dotychczas dzieci w maseczkach mijały się na korytarzach z tymi bez osłony nosa i ust. Teraz wszyscy będą lepiej chronieni.