Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

3 lipca 2015 r.
7:26

Kraśnik: Lepszy dojazd do strefy ekonomicznej

0 3 A A

Jedyny dom, który kolidował z budową przedłużenia al. Tysiąclecia został już rozebrany. Trwają prace ziemne przy budowie alternatywnej drogi dojazdowej do podstrefy ekonomicznej. Inwestycja ma zakończyć się wraz z wakacjami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– To bardzo ważna droga – podkreśla Andrzej Maj, starosta powiatu kraśnickiego. – Jest to jedna z ważniejszych inwestycji w ostatniej dekadzie. Dzięki budowie przedłużenia al. Tysiąclecia będzie lepszy dojazd do podstrefy ekonomicznej w Kraśniku, przez co działki na tym terenie staną się bardziej atrakcyjne dla inwestorów.

Obecnie do kraśnickiej podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dojeżdża się ul. Budzyńską. Aleja Tysiąclecia będzie drogą alternatywą. – Budowa tej ulicy odciąży też ruch na ul. Urzędowskiej. Prace już trwają.

– 12 czerwca zostało wydane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Plac budowy został oddany wykonawcy, który wszedł ten teren 20 czerwca – opisuje Sławomir Cielepała, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku. – Roboty ziemne są już w toku. Właściciele nieruchomości, jest ich około 160 – nie stwarzają jakiś problemów. Do poniedziałku około 30 właścicieli przekazało nam już swoje nieruchomości.

Głównym inwestorem budowy przedłużenia al. Tysiąclecia jest powiat, który buduje drogę przy współudziale Urzędu Miasta w Kraśniku i Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Droga powstaje z wykorzystaniem unijnych środków w kwocie 6,5 mln zł. Wartość inwestycji to prawie 10 milionów zł, bo oprócz zaprojektowania i budowy drogi o długości 2,5 km konieczny jest jeszcze wykup gruntów. Obecnie trwa ich wycena.

– Szerokość pasa gruntu, który został wywłaszczony od ludzi wynosi 25 metrów. Sama jezdnia o asfaltowej, bitumicznej nawierzchni będzie szeroka na 7 metrów. Do tego dochodzą obustronne pobocza, rowy i drogi serwisowe, które będą służyć jako dojazdy do działek – dodaje dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku. – Jest to droga klasy G. Zjazdów przy takiej klasie drogi nie może być za dużo. Więcej jest ich po stronie południowej – od ulicy Urzędowskiej, ze względu na to, że będą się one łączyć z istniejącymi miejskimi ulicami np. Świerkową. Zaś od strony północnej będzie ich mniej. Są za to drogi serwisowe.

Wykonawca – firma WOD-BUD ma czas na realizację inwestycji do końca sierpnia.

– Była jedna nieruchomość zabudowana budynkiem mieszkalnym – dodaje Cielepała. – Ten drewniany dom został już w ubiegłym tygodniu rozebrany. Właściciel przekazał nam już tę nieruchomość. Rzeczoznawcy pracują. Są już po wizytach terenowych, po oględzinach i opisach nieruchomości (czy są np. drzewa) w celu wyceny tych nieruchomości.

Poza domem, który został już rozebrany do przestawienia jest jeszcze drewniana altanka.

Do czego droga

Projekt - uzbrajanie kraśnickiej podstrefy ekonomicznej, realizowany z unijnym dofinansowaniem zakończył się w ubiegłym roku. – W strefie jest dwóch inwestorów – firma Ortis (oferująca stolarkę drzwiową i okienną-red.) – mówi Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Lada chwila ruszy również przetwórnia owoców i warzyw. – Trwają też kolejne procedury dotyczące sprzedaży bądź dzierżawy nieruchomości w podstrefie. Inwestorzy interesują się działkami. Mamy sporo telefonów.

Pozostałe informacje

prof. Aleksandra Józefczyk
Dzień Wschodzi
film

Zanurz się w świat medycyny – już jutro dni otwartych możliwości

80 różnych pozycji w tym nauka gipsowania, szycia rany, USG, symulator starości, czy medycyna sądowa, tajemnice krwi. To wszystko czeka na tych, którzy przyjdą 22-23 maja między 9-14 przed i do Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Impreza skierowana jest przede wszystkim do tegorocznych maturzystów, ale też uczniów szkół średnich.

W hali GOSiR w Woli Uhruskiej rozegrany został piąty finałowy Rzut Ligi Powiatowej Dziewcząt i Chłopców

Finałowy Rzut Ligi Powiatowej Dziewcząt i Chłopców w zapasach dla Chełma

W hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Woli Uhruskiej rozegrany został piąty finałowy Rzut Ligi Powiatowej Dziewcząt i Chłopców.

W prezencie dla rodziców. Koncert dla mamy i taty w ZDK
26 maja 2024, 17:00

W prezencie dla rodziców. Koncert dla mamy i taty w ZDK

Zamojski Dom Kultury zachęca dzieci, te duże i małe do zrobienia niespodzianki rodzicom i zabrania ich na „Koncert dla Mamy i Taty”.

Pałac Potockich

Pałac po wielkim remoncie. Specjalna komisja ma się zająć promocją

Remont pałacu Potockich pochłonął miliony złotych. Teraz przyszedł czas na wykorzystanie jego potencjału. Strategię ma opracować specjalna komisja.

Ostrzeżenie IMiGW. Znowu będzie burzowo

Ostrzeżenie IMiGW. Znowu będzie burzowo

Dziś znowu może być niebezpiecznie w pogodzie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla całego województwa lubelskiego.

Stara Brama Lwowska jest jednym z cenniejszych zabytków miasta. Powstała w końcówce XVI wieku

Znowu szykuje się remont. Stara Brama Lwowska ma być jak nowa

Były już dwa etapy renowacji. Teraz czas na trzeci. Miasto ogłosiło przetarg na kolejny remont Starej Bramy Lwowskiej. To jeden z najcenniejszych zabytków Zamościa.

Dominik Kubera z awansem do Grand Prix Challenge

Dominik Kubera z awansem do Grand Prix Challenge

Dominik Kubera zajął trzecie miejsce podczas zawodów w Abensbergu, gdzie rozegrano I rundę kwalifikacyjną Grand Prix Challenge. Zawodnik Orlen Oil Motoru Lublin zapisał na swoim koncie 13 punktów.

Rodzinne dbanie o zdrowie. NFZ zaprasza na bezpłatne badania

Rodzinne dbanie o zdrowie. NFZ zaprasza na bezpłatne badania

Konsultacja listy leków, nauka samobadania piersi i profilaktyka chorób układu krążenia. Narodowy Fundusz Zdrowia oferuje darmowe badania i konsultacje.

Powrót mistrzów absurdu. Kury w Zgrzycie
23 maja 2024, 19:00

Powrót mistrzów absurdu. Kury w Zgrzycie

Po niespodziewanej reaktywacji, Kury nie zamierzają osiąść na grzędzie. Chcą w dalszym ciągu znosić złote jaja ironii. Nabrali rozpędu i nie poprzestają na pojedynczych koncertach. W najbliższy czwartek zagrają w lubelskim Zgrzycie materiał z kultowej płyty „P.O.L.O.V.I.R.U.S.”.

Innowacje i wyzwania dla edukacji przyszłości

Innowacje i wyzwania dla edukacji przyszłości

Krytyczne myślenie, dociekliwość i refleksyjność. Akademia WSEI zaprasza na konferencję o innowacjach i zmianach, jakie powinny zajść w systemie edukacji.

Polski Cukier AZS UMCS ma nową rozgrywającą. Szybki powrót do Lublina
film

Polski Cukier AZS UMCS ma nową rozgrywającą. Szybki powrót do Lublina

Tej zawodniczki nikomu w Lublinie specjalnie przedstawiać nie trzeba. Jako pierwsza, do zespołu Polskiego Cukru AZS UMCS, w poniedziałek dołączyła Aleksandra Stanaćev, która zdobywała przecież z akademiczkami mistrzostwo i wicemistrzostwo.

Słoweńscy pionierzy industrialu wystąpią w Radiu Lublin
28 maja 2024, 20:00

Słoweńscy pionierzy industrialu wystąpią w Radiu Lublin

Na tą wiadomość czekaliśmy bardzo długo. 28 maja w lubelskim Studiu im. Budki Suflera wystąpią słoweńscy ekscentrycy, pionierzy industrialu – grupa Laibach. Formacja uciekająca jakimkolwiek próbom zaszufladkowania ich twórczości, a przy tym kontrowersyjna, nieokiełznana, nietuzinkowa. Ich koncerty to crème de la crème. Muzycznie? To po prostu destylat industrialu.

Studenci pamiętają o więźniach politycznych

Studenci pamiętają o więźniach politycznych

Grupa studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Białorusi będzie pisać listy do internowanych. To z okazji obchodzonego 21 maja Dnia Solidarności z Więźniami Politycznymi.

Niedługo po odkryciu tragicznej śmierci Weroniki H. jej 35-letni syn został zatrzymany

Syn pobił matkę na śmierć. Jest akt oskarżenia

Bił matkę po twarzy, uderzał jakimś tępym narzędziem, gdy się przewróciła, jeszcze ją docisnął, a głową kobiety uderzył o podłogę. 74-letnia Weronika H. nie przeżyła. Jej syn będzie odpowiadał za zabójstwo przed sądem. Grozi mu nawet dożywocie.

Bogdan Krześniak to były działacz PSL-u, który w ostatniej kadencji reprezentował barwy PiS w radzie powiatu puławskiego. W ostatnich wyborach, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości, otrzymał 626 głosów, co zapewniło mu mandat. Tuż przed pierwszą sesją, lekceważąc podpisane umowy, zmienił polityczne barwy

Zabrał władzę puławskiemu PiS-owi. "Zraziłem się do nich"

Głos jednego radnego zdecydował o tym, że władze w powiecie puławskim trafiła w ręce Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi. Radnego, który swój mandat otrzymał startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. Rozmawiamy z Bogdanem Krześniakiem, nowym członkiem zarządu, który zmienił polityczne środowisko.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium