Bartosz Święch z Dęblina i Michał Gurbiel i Poniatowej znaleźli się wśród laureatów prestiżowego ogólnopolskiego konkursu "Sztuka w kropki – Termo Organika”. O przyznaniu nagród decydowało jury pod przewodnictwem Andy Rottenberg.
Prace oceniło jury składające się z autorytetów świata sztuki i wybitnych osobowości: Anda Rottenberg, Leon Tarasewicz, Barbara Hoff, Jacek Rakowiecki, Tadeusz Rolke, Xawery Żuławski, Krzysztof Knittel i Andrzej Chyra. – Nadesłano wiele prac o naprawdę różnym poziomie artystycznym i warsztatowym, ale to typowe dla konkursów, gdzie rywalizują ze sobą amatorzy i zawodowcy. Oceniając prace szukaliśmy projektów z oryginalnymi pomysłami, potrafiącymi jednocześnie wykorzystać w nowatorski sposób motyw czarnej kropki w sztuce. Do finału wytypowaliśmy 20 prac – mówi Anda Rottenberg, przewodnicząca jury.
Jurorzy nie przyznali I nagrody. – Poziom prac finałowych był wyrównany i żadna z nich nie wyróżniała się wystarczająco ponad pozostałe, by uzyskać Nagrodę Główną – mówi Rottenberg. Ostatecznie jury nagrodziło ośmiu twórców, przyznając po 3 nagrody za zajęcie II i III miejsca oraz dwa wyróżnienia honorowe. Każdy laureat nagrody drugiego stopnia otrzymał czek na 5 tysięcy złotych, a zdobywcy 3 miejsca po 3 tysiące złotych.
Wśród laureatów 2 miejsca znaleźli się Bartosz Święch z Dęblina i Michał Gurbiel z Poniatowej.
Bartosz Świech został nagrodzony za koncepcję architektoniczną budynku biurowego w centrum dużego miasta. Ideą projektu pt. "Budynek Wielokropek” było połączenie ciekawej formy rzeźbiarskiej z nowoczesną architekturą wysokościowców, a na elewacji pojawił się motyw czarnych kropek.
Michał Gurbiel zdobył nagrodę za film "Trip”. Dzieło łączy ujęcia "z kamery” z animacją zmontowaną w minimalistyczny, dynamiczny sposób. Film wyróżnia energetyczny i mroczny nastrój o niejednoznacznym przekazie. Ilość interpretacji odpowiada ilości kropek przewijających się na ekranie.