Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 listopada 2002 r.
17:45
Edytuj ten wpis

Zjeżdżają się by rządzić, czyli skład rady sejmiku województwa lubelskiego

Wczoraj po raz pierwszy zebrali się radni Sejmiku Wojewódzkiego II kadencji. Z 33 radnych dziewięciu ma poparcie SLD-UP, a ośmiu Samoobrony (te ugrupowania tworzą koalicję rządzącą). Ludowcy i LPR zdobyli po siedem mandatów, a dwa PO-PiS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

SLD-UP

Wiesław Brodowski
Zbieżność imienia i nazwiska
z niedawnym kandydatem SLD-UP na prezydenta Lublina przypadkowa. Jest dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krasnymstawie.



Anna Czechowska
W latach 1994-2002 radna Lublina. Przez osiem lat pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Samorządności i Porządku Publicznego. Wiceprzewodnicząca Rady Wojewódzkiej OPZZ i Rady Wojewódzkiej SLD.

Dariusz Sadowski
Ma 30 lat. Jest sekretarzem Rady Wojewódzkiej SLD. Wcześniej był przewodniczącym Rady Miejskiej SdRP. Absolwent Wydziału Politologii UMCS.



Barbara Sikora
W minionej kadencji sejmiku była radną i sekretarzem Klubu Radnych SLD. Jest prezesem Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Kółek i Organizacji Rolniczych Absolwentka Wyższej szkoły Ekonomicznej w Krakowie.

Witosław Stanisław Szczasny
54 lata. Z wykształcenia geograf. Radny II i III kadencji RM w Chełmie. Wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.



Władysław Świętochowski
Ma 55 lat. Radny miasta Łukowa w latach 1998-2002. Wiceprzewodniczący Komisji Sportowej PZPN i wiceprezes Lubelskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego. Trener zapaśników w klubie Orlęta Łuków.

Marek Tęcza
45 lat, żonaty, dwie córki. Z wykształcenia inżynier mechanik. Na co dzień prezes firmy "Energozam” w Zamościu. Przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego minionej kadencji.



Piotr Włoch
Ma 48 lat. Radny wojewódzki minionej kadencji. W ubiegłym roku zastąpił na stanowisku wicemarszałka Krzysztofa Szydłowskiego, który został wybrany na senatora. Sam Włoch także kandydował do Senatu, ale bez powodzenia. W latach 1985-1990 był wiceprezydentem Lublina.

Mirosław Złomaniec
Ma 49 lat. Jest wiceprzewodniczącym Rady Wojewódzkiej SLD. Był wicemarszałkiem województwa lubelskiego i radnym minionej kadencji. Odpowiadał za sport i edukację. W ubiegłym roku bez powodzenia kandydował do Senatu.

Samoobrona

Stanisław Duszak
Ma 59 lat. Dotychczas nie działał w samorządzie. W ubiegłym roku kandydował z listy Samoobrony do Sejmu i był szefem sztabu wyborczego tego ugrupowania.


Zofia Grabczan
Ma 40 lat. Jest przewodniczącą Klubu Radnych Samoobrony oraz przewodniczącą Rady Powiatowej Samoobrony RP w Radzyniu Podlaskim, a także dyrektorem biura posła Józefa Żywca.


Waldemar Jakubaszek
Ma 41 lat. Dotychczas nie zajmował się samorządem. Jest właścicielem chłodni i prowadzi firmę zajmująca się produkcją mrożonek. Absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie. W sejmiku chce skupić się na sprawach rolnictwa.

Agnieszka Kowal
Ma 24 lata. Jest najmłodszą radną i przewodniczącą Ogólnopolskiej Młodzieżowej Organizacji Samoobrony. W sejmiku chce skupić się na sprawach młodzieży i ludzi młodych. Jest absolwentką Wydziału Historii KUL.

Stanisław Misztal
49 lat, żona romanistka, czworo dzieci. Na co dzień lekarz okulista w poradni specjalistycznej w Zamościu. Były poseł na Sejm RP.
- Chciałbym, żeby sejmik bardziej zabiegał o ochronę zdrowia i poziom życia ludności.
Mirosław Panasiuk
43 lata. Prezes Zakładu Przetwórstwa Mięsnego "Kompleks” w Leśniczówce. Członek Rady Krajowej Samoobrony RP.
- Od wielu lat prowadzę własny zakład, a więc współpracuję z rolnikami i znam ich problemy.


Konrad Rękas
27 lat. Dziennikarz "Tygodnika Chełmskiego”. - Zostałem delegowany do pracy w Komisji Budżetowej. Poza tym chcę pracować w Komisji Planowania Przestrzennego, Infrastruktury i Mienia Samorządowego oraz Rewizyjnej.

Bogusław Warchulski
Ma 46 lat. Jest przewodniczącym Stowarzyszenia Kupców Victoria w Lublinie. W sejmiku chce się zająć współpracą z zagranicą i sprawami rolnictwa.

LPR

Ryszard Bender
Był radnym sejmiku minionej kadencji. Jest historykiem, profesorem KUL. W 1992 r. podczas debaty telewizyjnej nazwał Jerzego Urbana "Goebbelsem stanu wojennego”. ten pozwał go do sądu. Proces ciągnie się od 10 lat.

Jerzy Chróścikowski
49 lat, żonaty, dwoje dzieci. Mieszka w Białowoli w powiecie zamojskim. Na co dzień rolnik na 8 ha i sekretarz Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI "Solidarność”. Były senator.



Stanisław Gogacz
Był senatorem w latach 1997-2001. W ubiegłym roku bez powodzenia startował do senatu z listy "Blok Senat 2001”. Absolwent Wydziału Prawa KUL. Działacz Ruchu Odbudowy Polski.

Mirosław Józef Grzęda
61 lat. Lekarz weterynarii. W wyborach startował z listy LPR. Prezes i dyrektor naczelny spółki Biowet Puławy. Twórca wielu leków dla zwierząt. Ma tytuł "Złotego Inżyniera” i Agrobiznesmena 2002 r. Członek prezydium Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w Lublinie.

Stanisław Kuć
Wiceprezes Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej. Pracuje w Zakładzie Energetycznym. - Interesują mnie przede wszystkim sprawy gospodarki, a więc i bezrobocia, i w tych komisjach merytorycznych widzę swoje miejsce.

Antonina Łobejko
49 lat, zamężna, dwóch synów. Lekarz neurolog w szpitalu powiatowym w Biłgoraju. Zastępca rzecznika odpowiedzialności zawodowej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Lublinie.



Piotr Wierzejski
Ma 51 lat. Pracuje w radzyńskim oddziale Zakładów Mięsnych Łuków. Od 1989 roku jest działaczem Stronnictwa Narodowego. Wolny czas poświęca działalności organizacyjno-politycznej. Żona Barbara jest nauczycielką. Mają dwoje dzieci.

PSL

Henryk Dudziak
Radny wojewódzki minionej kadencji. Wcześniej trzykrotnie przedstawiciel Rady Miejskiej w Bychwie. Polonista. Jest dyrektorem Zespołu Szkół im ks. Kwiatkowskiego w Bychawie. Prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Szpitala w Bychawie.


Jan Franciszek Kowalczyk
42 lata, żona nauczycielka, dwóch synów. Mieszka w Telatynie. Pracuje jako sekretarz Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lub. Rolnik na 18 hektarach, filatelista i miłośnik sportu. Z wykształcenia prawnik.

Jan Kowalik
Ma 54 lata. Były poseł na Sejm w latach 1989-1997. Radny wojewódzki poprzedniej kadencji. Jest członkiem NKW PSL i Rady Naczelnej PSL. Nauczyciel w Zespole Szkół Rolniczych w Różańcu.

Teresa Królikowska
47 lat. Była wicestarosta powiatu chełmskiego. - Uważam, że 12-letnie doświadczenie w pracy samorządowej upoważnia mnie do zajęcia miejsca w komisji zajmującej się problematyką finansów samorządów. Szczególnie bliskie są mi również problemy służby zdrowia i opieki społecznej.

Henryk Makarewicz
50 lat. Senator II i III kadencji. Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego I kadencji, wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL. Pracuje jako dyrektor oddziału Lubelskiej Regionalnej Kasy Chorych w Białej Podlaskiej. Właściciel gospodarstwa. Żona Jadwiga, dwoje dzieci.

Sławomir Sosnowski
45 lat. W 1983 r. ukończył Akademią Rolniczą w Lublinie. Od 1986 r. pracuje w Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej, gdzie od 3 miesięcy pełni funkcję dyrektora. Wcześniej był radnym i członkiem zarządu gminy Borki. Od 1986 r. prowadzi gospodarstwo rolne przejęte po rodzicach. Z żoną Anną mają syna i trzy córki.

Edward Wojtas
Ma 47 lat. W 1998 roku bez powodzenia ubiegał się o mandat radnego wojewódzkiego. Mimo to został członkiem Zarządu Województwa. Jest członkiem Rady Naczelnej PSL. Dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego w latach 1997-1998. Ekonomista.

PO-PiS

Piotr Czubiński
Ma 36 lat. W 1994 roku został radnym Kraśnika, a w 1996 burmistrzem. Absolwent KUL. Oprócz mandatu radnego wojewódzkiego został także ponownie wybrany na burmistrza Kraśnika. Jeśli zrezygnuje z pracy w sejmiku, jego miejsce zajmie Ignacy Czeżyk.

Zbigniew Zaleski
Ma 55 lat. Jest dziekanem Wydziału Nauk Społecznych KUL. Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do sejmiku wszedł
z poparcia PO.

Pozostałe informacje

Przemysław Kusiak to jeden z liderów Matematyki

Patobasket pokonał Matematykę w pierwszym meczu finałowym

W niedzielne popołudnie w hali I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie talentu było aż ponadto. Wielomiesięczne rozgrywki wreszcie dobiegają do końca, a w finałowej serii spotkały się dwa zespoły, które są złożone z zawodników o bardzo dużych nazwiskach. I tak chociażby w Matematyce mamy Grzegorza Klareckiego, który ma przeszłość w Anwilu Włocławek. W Patobaskecie jest natomiast Wojciech Matysek, który nawet zaliczył występ na najwyższym poziomie rozgrywkowym

Targi pracy Electric Day: Praca  nie tylko dla elektryka

Targi pracy Electric Day: Praca nie tylko dla elektryka

Wydarzenie dla studentów i absolwentów, którzy szukają staży, praktyk i pracy w sektorach związanych z energetyką czy odnawialnymi źródłami energii.

Rafał Trzaskowski w Białej Podlaskiej: Nasza rola w UE jest dziś silna, cała UE mówi naszym językiem
zdjęcia
galeria

Rafał Trzaskowski w Białej Podlaskiej: Nasza rola w UE jest dziś silna, cała UE mówi naszym językiem

Silna pozycja w Unii Europejskiej i dobre relacje ze Stanami Zjednoczonymi mają pomóc w umacnianiu bezpieczeństwa Polski - przekonywał Rafał Trzaskowski w Białej Podlaskiej na wiecu wyborczym.

Kiedy będą nowe taryfy za prąd? I czy prąd będzie tańszy?

Kiedy będą nowe taryfy za prąd? I czy prąd będzie tańszy?

Rząd przyjął projekt zmiany ustawy o ochronie odbiorców energii, przewidujący opóźnienie o trzy miesiące wejście w życie nowych taryf na energię elektryczną dla gospodarstw domowych. Co to oznacza?

Debata w Republice: który z kandydatów wypadł najlepiej? (sonda)
polityka

Debata w Republice: który z kandydatów wypadł najlepiej? (sonda)

W poniedziałkowy wieczór własną debatę z kandydatami na urząd prezydenta RP zorganizowała prawicowa telewizja informacyjna Republika. Zaproszenia nie przyjął lider sondaży, kandydat Platformy Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski.

NeoKlez symfonicznie – klezmerska energia w Filharmonii Lubelskiej
25 kwietnia 2025, 19:00

NeoKlez symfonicznie – klezmerska energia w Filharmonii Lubelskiej

W piątek (25 kwietnia) w lubelskiej Filharmonii odbędzie się koncert jakiego jeszcze w tym miejscu nie było. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej wystąpi tego wieczoru wspólnie z zespołem NeoKlez, uważanym za jeden z czołowych zespołów nurtu world music w Polsce.

Cztery łapy i nos. Szkolenie policyjnych psów służbowych

Cztery łapy i nos. Szkolenie policyjnych psów służbowych

Czworonożni funkcjonariusze szkolili się w wykrywaniu zapachów materiałów wybuchowych. Pomagał im Tajga; nowy „nabytek” i partner lubelskich kontrterrorystów.

Chiński producent zapewnia, że na jednym ładowaniu pojazd przejedzie ponad 500 km

Kupują nowe autobusy. Będą chińskie i elektryczne

Sześć nowych autobusów o napędzie elektrycznym na początku przyszłego roku trafi na puławskie ulice. Umowa z ich dystrybutorem na polskim rynku, firmą EV Motors, własnie została podpisana. Wartość kontraktu to prawie 20 milionów złotych.

Młodzież z lubelskiej szkoły poznawała historię obozu koncentracyjnego na Majdanku
ZDJĘCIA
galeria

Młodzież z lubelskiej szkoły poznawała historię obozu koncentracyjnego na Majdanku

Historia obozu koncentracyjnego na Majdanku jest tragiczna i trudna. Dzis poznawali ją uczniowie ZS nr 5 w Lublinie.

Do grafiki, 3D i AI: Nowe Laboratorium Informatyki otwarte w WSPA

Do grafiki, 3D i AI: Nowe Laboratorium Informatyki otwarte w WSPA

15 stanowisk komputerowych, zaprojektowanych z myślą o realizacji zajęć z różnych obszarów informatyki: od grafiki komputerowej i projektowania 3D, po bezpieczeństwo systemów i sztuczną inteligencję. Laboratorium Informatyki w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie już działa.

Więcej pociągów na Wielkanoc. Będzie też więcej miejsc i szybsze przejazdy
ŚWIĄTECZNY ROZKŁAD JAZDY

Więcej pociągów na Wielkanoc. Będzie też więcej miejsc i szybsze przejazdy

Powiększone składy będą w okresie świątecznym kursować między innymi do Lublina, Zamościa czy Bełżca.

XIII Gala Konkursu „Szkoła Innowacji” w Lubelskiej Akademii WSEI

Lubelska Akademia WSEI nagrodziła innowacyjne szkoły

Szkoła Innowacji to konkurs dla szkół z województwa lubelskiego, które przygotowują wartościowe oferty kształcenia, inwestują we współpracę międzynarodową i realizują programy europejskie.

Donald Tusk na otwarciu wiosennej edycji Europejskiego Forum Nowych Idei "Przyszłość pracy, praca przyszłości"

Tusk: czas na repolonizację gospodarki, rynku i kapitału

Kończy się era naiwnej globalizacji – oświadczył premier Donald Tusk i poinformował, że 53 mld zł z realizowanej już inwestycji w pierwszą elektrownię jądrową w Polsce musi trafić bezpośrednio do polskich firm.

Lublin ma swoją tężnie. Nie trzeba jechać do sanatorium
ZDJĘCIA
galeria

Lublin ma swoją tężnie. Nie trzeba jechać do sanatorium

Upór i dążenie do celu ma znaczenie. Przekonali się o tym mieszkańcy dzielnicy Sławinek, którzy od 5 lat próbowali stworzyć tężnię solankową. I w końcu się udało.

Taki był wynik głosowania nad uchwałą uchylającą tę sprzed dwóch tygodni

Rada uchyla własną uchwałę. Chodzi o nielegalnych migrantów

Raz, że w treści wykroczyli poza swoje uprawnienia. Dwa, że narazili przy okazji miasto na utratę już pozyskanych i szans na kolejne unijne pieniądze. Radni Zamościa na nadzwyczajnej sesji we wtorek uchylili uchwałę przyjętą ledwie dwa tygodnie wcześniej.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium