Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 marca 2003 r.
17:51
Edytuj ten wpis

Małe kropki, wielkie serca

Autor: Zdjęcie autora (sz)
0 0 A A
Waldemar Sulisz wręcza "Złotą Kropkę” w dziedzinie Dobroczynność Ewie Dados z Radia Lublin. <br />
Oboje
Waldemar Sulisz wręcza \"Złotą Kropkę” w dziedzinie Dobroczynność Ewie Dados z Radia Lublin.
Oboje

Łzy radości w oczach nominowanych i zwycięzców plebiscytu oraz serdeczna atmosfera podczas uroczystości wręczenia "Złotych Kropek” - pierwsza edycja "Złotej Kropki” za nami

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na finale naszego plebiscytu, który odbył się w piątek w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich, w komplecie zjawili się przedstawiciele najwyższych władz Lublina i województwa. Byli parlamentarzyści, przedstawiciele kultury, nauki, mediów i biznesu.
Po słowie o misji gazety, wygłoszonym przez Stanisława Sowę, redaktora naczelnego Dziennika Wschodniego, red. Waldemar Sulisz przedstawiał nominowanych w poszczególnych kategoriach. Potem były fanfary, wzrok zawieszony na kopertach, ogłoszenie wyników, "Złote Kropki” dla zwycięzców i czerwone róże oraz dyplomy dla Wszystkich. "Złote Kropki” w poszczególnych kategoriach wręczali członkowie kapituły, Kropkę w kategorii Biznes - wojewoda Andrzej Kurowski.
Nasi goście zgodnie twierdzili, że takiego plebiscytu Lubelszczyźnie brakowało. - Najcenniejsze jest to, że "Złotą Kropkę” ludzie ofiarowują sobie nawzajem. Idea piękna, gratulacje - mówił Andrzej Kurowski.
- W tych trudnych czasach każda idea jednocząca ludzi jest potrzebna. Ta płynie z serc Czytelników - dodaje prof. Marian Klamut.
- W imieniu wszystkich dziękuję za to, że w czasach wielkiej promocji Dziennik promuje tak niechodliwy towar jak dobro - powiedział nam ks. Janusz Kozłowski.

Kolejna edycja plebiscytu za rok. Do zobaczenia.

Uwaga: Wszystkie kupony i SMS-y biorą udział w losowaniu cennych
nagród. Wkrótce wyniki losowania

Leszek Mądzik - kategoria Kultura

Wiadomość o "Złotej Kropce” dotarła do mnie we Wrocławiu. Dziękuję Czytelnikom za ich głosy. Z wielu wyróżnień, które dostałem, to jest dla mnie najcenniejsze, bo dostaję
je od zwykłych ludzi - powiedział nam Leszek Mądzik.
Jest jednym z najbardziej znanych twórców polskiego teatru na świecie. Dyrektor Sceny Plastycznej KUL, reżyser, scenograf, malarz, fotografik i wykładowca wielu uczelni artystycznych. Od lat swoimi niezwykłymi spektaklami zostawia trwałe ślady w ludzkich sercach.





















Ewa Dados - kategoria Dobroczynność

Myślę, że każdy z Nominowanych tak jak ja wart jest "Złotej Kropki” Dziennika. Ich serca tak samo jak moje biją dla innych.
Teraz, dzięki Waszej Czytelnicy Kropce - mają jeszcze
więcej siły do poświęcenia. Jesteście Kochani - mówi Ewa Dados.
Bez Ewy nie byłoby Radia Lublin. Swoimi audycjami
daje słuchaczom ciepło i otuchę. Kochają ją dzieci
i ich rodzice. Po ostatniej edycji akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę” poznała ją cała Polska. Nie ma takiej drugiej Ewy w Lublinie.
















Mieczysław Zapał - kategoria Biznes

Rzadko się wzruszam publicznie. "Złota Kropka” mnie bardzo wzruszyła. Dziękując Czytelnikom za wyjątkowy dla mnie zaszczyt pragnę symbolicznie podarować Kropkę wszystkim pracownikom.
Im należy się ona przede wszystkim - mówi Mieczysław Zapał.
Na co dzień prezes LSS "Społem” od 16 lat walczy o nowe oblicze spółdzielni i swoich sklepów. Chce dawać ludziom bezpieczną pracę w polskich sklepach. Wierzy w polski handel i w polskie wyroby. A takich spółdzielczych sklepów jak w Lublinie nie ma gdzie indziej w Polsce.












Ks. Janusz Kozłowski - kategoria Człowiek Roku

Jeszcze raz dziękuję tym, co odważyli się na mnie głosować. Kropka jest mała, ale idea wielka. Brat Albert, mój mistrz duchowy, powiedział, że w życiu trzeba być dobrym jak chleb. Ta idea pokrywa się z ideą plebiscytu Dziennika: "małe kropki, duże serca” - mówi ks. Janusz Kozłowski.
Długo pracował w Puławach, pomagał bezdomnym i narkomanom. Dziś jest proboszczem parafii w Ludwinie. Pisze wiersze, organizuje ogólnopolskie konkursy poetyckie i plastyczne. W lecie jeździ rowerem do Rzymu, kocha młodych i przyrodę. Otrzymał rekordową ilość SMS-ów od młodzieży.












Prof. Halina Kowalska-Pyłka - Nagroda Specjalna

Z serca dziękuję kapitule, która obdarowała mnie tak zaszczytnym wyróżnieniem. Tak naprawdę jest do wyróżnienie dla wszystkich, którzy bezinteresownie potrafią pomagać ludziom i ich mniejszym braciom zwierzętom - mówi prof. Halina Kowalska-Pyłka.
Długoletni kierownik katedry Toksykologii i Ochrony Środowiska Akademii Rolniczej w Lublinie, inicjator i twórca Lubelskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt. Stale dokarmia i pomaga bezdomnym zwierzetom, wspiera materialnie opiekunów zwierząt, pomaga prywatnym schroniskom. Ma serce bez granic.












Zbigniew Krasowski - Lubelski Węgiel \"Bogdanka” SA honorowy tytuł \"Mecenas Roku”

Cieszę się, że dzięki ciężkiej i niebezpiecznej pracy lubelskich górników zostaje coś dla kultury. W miarę swoich sił będziemy pomagać. Bo tyle człowiek jest wart, ile ma serca dla drugiego człowieka - powiedział nam Zbigniew Krasowski, wiceprezes zarządu firmy.
To dzięki tej firmie z roku na rok pięknieje zabytkowy budynek Teatru Osterwy. Lubelscy górnicy pomagają wielu szpitalom, domom dziecka, stowarzyszeniom oraz placówkom kultury.
Za pomoc dziękujemy.












Być dobrym jak chleb

W sobotę o godz. 9 rano w Ludwinie zabrakło Dziennika Wschodniego. Po naszą gazetę jeździło się do Łęcznej. Wszystko po to, żeby upewnić się, że ks. Janusz Kozłowski, proboszcz parafii
w Ludwinie, został Człowiekiem Roku. Telefony z gratulacjami dotarły do ks. Janusza ze Stanów Zjednoczonych, bo o jego sukcesie przeczytano w Internecie. Leszek Mądzik, który otwierał swoją wielką wystawę we Wrocławiu, przyjmował gratulacje z Lublina, Polski i Europy. Swoich wzruszeń i radości nie kryła żadna osoba z nominowanych. A w oku Mieczysława Zapała, chłopa na schwał – zabłysła łza.
Na dwa dni przed finałem naszego plebiscytu „Złota Kropka” ktoś zadzwonił z pytaniem: Co to właściwie jest ta „Złota Kropka”? Odznaka, medal, statuteka? Odpowiedziałem, że malutka kropka ze złota z napisem Dziennik. A czemu taka mała – dociekał mój rozmówca. Ja na to, że kropka mała, bo serca duże.
Ks. Janusz Kozłowski powiedział podczas piątkowej uroczystości
że w życiu trzeba być dobrym jak chleb. Jestem przekonany, że
to największy, oprócz bezinteresowności – objaw Nieprzeciętności.
Małe, „Złote Kropki” Dziennika podarowane przez Czytelników są znakiem, że ludziom jak powietrza trzeba dobrych słów, serdecznych gestów i bezinteresownej dobroci.
Po to właśnie jest Dziennik, żeby dobre słowa dawać i serdeczne gesty czynić.

Pozostałe informacje

W Ratuszu będzie można oglądać wystawę fotografii przedstawiającą wspaniały sezon Orlen Oil Motoru Lublin

W Ratuszu będzie można oglądać wystawę fotografii przedstawiającą wspaniały sezon Orlen Oil Motoru Lublin

Będzie to doskonała okazja, by przypomnieć sobie jakie emocje towarzyszyły mistrzom Polski w drodze po kolejny tytuł PGE Ekstraligi

Wycinka nad Bugiem pod zaporę. Posłanki Lewicy interweniują u minister klimatu

Wycinka nad Bugiem pod zaporę. Posłanki Lewicy interweniują u minister klimatu

Przy granicy z Białorusią powstaje zapora elektroniczna, a to wiąże się z wycinką drzew na odcinku ponad 170 kilometrów. Posłanki Lewicy interweniują w tej sprawie w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

zdjęcie ilustracyjne

Śmiertelny wypadek o świcie. Dostawczak najechał na kobietę

Do śmiertelnego wypadku doszło dzisiaj nad ranem na drodze krajowej 74 w miejscowości Gorajec - Zastawie.

Filip Luberecki jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski do lat 20

Motor Lublin chce przedłużyć kontrakt z Filipem Lubereckim

Filip Luberecki trafił do Motoru w zimie 2023 roku z Escoli Varsovia. 19-latek systematycznie robi postępy i nie ma co ukrywać, że na pewno przyciąga uwagę większych klubów. Jego umowa z lubelskim klubem obowiązuje do 31 grudnia 2025 roku. Żółto-biało-niebiescy od jakiegoś czasu chcą jednak kontrakt przedłużyć

Będzie mniej asfaltu w Parku Bronowickim. Wykonawca wybrany

Będzie mniej asfaltu w Parku Bronowickim. Wykonawca wybrany

Miasto wybrało przedsiębiorcę, który podejmie się rewitalizacji Parku Bronowickiego w Lublinie. Początkowo mówiło się, że inwestycja może pochłonąć około 14 mln zł. Okazuje się, że może być mniej. Park w nowej odsłonie ma być gotowy do końca maja 2026 roku.

Siedziba rejonu w Radzyniu

Czy powtórzy się historia sprzed dekady? Pracownicy rejonu PGE zaniepokojeni

Czy historia z 2012 roku się powtórzy i PGE Dystrybucja zamknie placówkę w Radzyniu Podlaskim? Takie obawy mają pracownicy, którzy zwrócili się o pomoc do posłanki Małgorzaty Gromadzkiej (PO).

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM
koncert
29 listopada 2024, 18:00

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM

Projekt Volodia zrodził się z fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego. Sprawcą powołania tego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor artystyczny pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”. Pieśni Wysockiego będzie można wysłuchać w piątkowy wieczór w Domu Kultury LSM.

W tym momencie nie ma możliwości zdobycia dofinansowania na budowę mieszkań komunalnych, więc miasto przekażę działkę Towarzystwu Budownictwa Społecznego, które ma szanse uzyskać preferencyjny kredyt i postawić blok z 48 mieszkaniami społecznymi

Rada jest na tak. TBS dostaje działkę i gotowy projekt

Nie mieszkania komunalne, jak pierwotnie zakładano, ale społeczne, należące do TBS powstaną najprawdopodobniej przy ul. Sikorskiego. Rada Miasta Zamość dała w poniedziałek zgodę na to, by miejskiej spółce przekazać działkę oraz przygotowaną wcześniej pełną dokumentację.

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree
koncert
29 listopada 2024, 19:31

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree

Zenek Kupatasa na każdym koncercie idzie ostro w pogo. Już w piątek wystąpi w Kultowej Klubokawiarni. Piątkowy wieczór zapowiada się nad wyraz energetycznie ponieważ publiczność Kultowej Klubokawiarni rozrusza lubelski zespół Dr Gree.

Zdjęcie z II Forum Kultury Studenckiej
MAGAZYN

Od buntu po nowoczesność. Jak zmieniała się kultura studencka?

Rozkwit kultury studenckiej przypada na ok. 50 lat temu. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło i nie chodzi tylko o młodzież, ale również o rozwiązania systemowe.

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Chlorowanie wodociągu czerpiącego wodę z ujęcia w Gołębiu w gminie Puławy przyniosło skutek. Ilość groźnych dla zdrowia bakterii spadła do bezpiecznego poziomu. Sanepid warunkowo pozwolił na korzystanie z wody. Ale przed spożyciem warto ją przegotować.

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji
Nasza interwencja
galeria

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji

Wracamy do tematu pękających ścian i ugięć stropu w bloku przy ul. Wędrownej w Lublinie. Mieszkaniec bezskutecznie próbuje wyegzekwować od dewelopera naprawę, a Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego miasta Lublin zapowiada kontrolę.

Łydka Grubasa: Strasznie mocno stoimy za nurtem polskiego rocka. | (Nie)Wyparzona Gęba
(Nie)Wyparzona Gęba
film

Łydka Grubasa: Strasznie mocno stoimy za nurtem polskiego rocka. | (Nie)Wyparzona Gęba

Gośćmi programu (Nie)Wyparzona Gęba byli członkowie zespołu Łydka Grubasa: Bartosz „Hipis” Krusznicki, Artur „Carlos” Wszeborowski oraz Dominik „Długi” Skwarczyński. Zapytaliśmy ich o początki zespołu, o to czy sądzili że Rapapara stanie się hitem, o współpracę z Kwiatem Jabłoni oraz o ciekawostki backstagowe.

Kadrowe roszady w więzieniu. Nowy dyrektor ma nowego zastępcę
Zamość
galeria

Kadrowe roszady w więzieniu. Nowy dyrektor ma nowego zastępcę

Już nie major Piotr Grabczak, ale kpt. Robert Ząbek jest zastępcą dyrektora Zakładu Karnego w Zamościu. To kolejna kadrowa zmiana w służbie więziennej, jaka zaszła w ostatnim czasie. A wszystko to po ucieczce groźnego przestępcy.

Grudniowy Jarmark Świąteczny w Zamościu ma już 10-letnią tradycję. Podczas wydarzenia odbywają się występy artystyczne, ale również handel. W minionych latach na straganach można było kupować najróżniejsze przedmioty, również rękodzieło

Świąteczny jarmark już wkrótce. Więcej rękodzieła, mniej „chińszczyzny”

Nie tylko handlowcy, których stać na opłatę za stoisko, ale być może również lokalni artyści i rękodzielnicy będą mieli dla siebie miejsce na grudniowym Jarmarku Świątecznym w Zamościu. Prezydent rozważa udostępnienie dla tej grupy specjalnego namiotu.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Maszyny i narzędzia -> Sprzedam

silnik 3 fazowy

Lublin

0,00 zł

Nieruchomości -> Sprzedam -> Mieszkania

mieszkanie sprzedam

Lublin

0,00 zł

Różne -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

115,00 zł

Różne -> Sprzedam

redukc

ZAMOŚĆ

52,00 zł

Różne -> Sprzedam

pasek

ZAMOŚĆ

29,00 zł

Komunikaty