Euro 2017 U21: Polska-Słowacja. Zapis relacji meczowej

Mecz otwarcia mistrzostw UEFA Euro 2017 U21 Polska - Słowacja. Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund
Aktualizacja artykułu: 17 czerwca 2017 r. 0:36

POLSKA - SŁOWACJA 1:2 (1:1)

Bramki: Lipski (1) - Valjent (20), (78) Safranko

KONIEC MECZU.

Graczem spotkania został Stanislav Lobotka. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Przejdź do podsumowania.

90 + 4. min  Słowacja utrzymuje piłkę w środku pola. Wywalczyła faul

90. min Sędzia dolicza do meczu 4 minuty. Polacy wykonują aut z prawej strony pola karnego Słowaków

88. min Bardzo groźny strzał z rzutu wolnego. Piłka przelatuje tuż obok polskie bramki. Strzelał Rusnak. Wzmaga się doping kibiców

87 min. Końcowe minuty meczu. Polacy przyspieszają grę, ale Słowacy wybijają piłkę jak najdalej własnego pola karnego

84. min Zmiana w reprezentacji Polski. Stępińskiego zmienia Piątek

80. min Polacy chcą szybko odpowiedzieć golem. Po strzale głową Dawidowicza, bramkarz Słowacji sparował piłkę na poprzeczkę. Lipskiego zmienia pochodzący z naszego regionu Jarosław Niezgoda

78. min GOL Niestety Polska przegrywa 1:2. Strzelcem bramki rezerwowy Safranko

76. min Piłkę przechwytuje w środku pola Linetty, podaje do Frankowskiego, który szybko oddaje mu futbolówkę. Linetty strzela minimalnie obok prawego słupka bramki

70. min Żółta kartka dla Skriniara za faul na Stępińskim

66. min Słowacy atakują. Zagotowało się pod polską bramką. Wrąbel musiał interweniować trzy razy w ciągu kilukiedziesięciu sekund. Wypuścił piłkę z rąk tuż przed linią, ale udało się wybić futbolówkę. Po chwili mieliśmy nieskuteczny kontratak Polaków.

Zamieszanie pod polską bramką (fot. Łukasz Minkiewicz)
Strzał Dawidowicza z 61. min. Piłka przeleciała tuż nad bramką (fot. Łukasz Minkiewicz)

59. min Kapustkę zmienia Moneta

54. min Mecz ogląda na stadionie dokładnie 14 911 kibiców

50. min Polacy wciąż atakują. Słowacy w opałach. Przed chwilą piłka przetoczyła się tuż przy linii wzdłuż pustej bramki Chovana

47. min To powinna być druga bramka dla polskiej reprezentacji! Przemysław Frankowski wyszedł sam na sam z Adrianem Chovanem, ale słowacki bramkarz górą w tym pojedynku.

46. min Wracamy po przerwie. Liczymy, że Biało-Czerwoni zdołają wrócić do dobrej gry z początku spotkania i rozpoczną turniej od wygranej.

PRZERWA

45. min KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY.

Świetnie rozpoczynając spotkanie i strzelając gola już w pierwszej minucie Polacy wlali w serca kibiców nadzieje, że mogą rozpocząć młodzieżowe mistrzostwa Europy od zwycięstwa. Wystarczyło jednak, że nieco spuścili z tonu, a Słowacy wykorzystali to, przejmując kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Nam, poza tą pierwszą akcją, zbyt często brakowało dokładności i tak naprawdę możemy być zadowoleni, że nie przegrywamy w tym meczu. Po pierwszej połowie na Arenie Lublin remis 1:1, a najlepszym zawodnikiem gospodarzy są kibice. Liczymy, że po przerwie piłkarze dorównają do nich poziomem.

41 min. Słowac częściej utrzymują się przy piłce, grają agresywnie w odbiorze i nie dają Polakom wejść w swoje pole karne. Biało-Czerwoni próbują strzałów z dystansu, ale na razie niewiele im z nich wychodzi. Zdecydowanie brakuje rozgrywającego, takiego jak Piotr Zieliński, który nie przyjechał na Euro do Polski.

35 min. Do końca pierwszej połowy dziesięć minut. Polacy po kapitalnym początku oddali inicjatywę rywalom, którzy mają sporo wolnego miejsca w środku pola i dość swobodnie rozgrywają. Mariusz Stępiński na szpicy może czuć się nieco osamotniony.

25 min. Doskonała okazja Słowaków. Wrąbel wypuszcza piłkę po strzale z 30 metrów. Do piłki doskakuje jeden ze Słowaków. Na szczęście Wrąbel doskonale broni dobitkę z 5 metrów. Polacy gubią się w defensywie a Słowacja gra coraz pewniej.

20 min. GOOL. Mihalik z łatwością minął Frankowskiego podał do środka, piłka trafiła na prawą stronę. Tam Wrąbla pokonał strzałem w lewy dolny róg bramki Martin Valjent. MAMY REMIS

17 min.

Polacy atakują. Dobrą okazję miał Stępiński, który uderzył głową po dośrodkowaniu z lewej strony. Piłkę wybił bramkarz Słowacji

14 min.

Jeśli ktoś nie miał wcześniej okazji, dziś może przekonać się, jak znakomitą akustykę ma lubelski stadion. Od pierwszych minut jest bardzo głośno, co z pewnością bardzo podoba się piłkarzom. Duża w tym zasługa fanatyków Motoru Lublin, którzy prowadząc doping zza bramki Słowaków, napędzają kibiców siedziących w innych sektorach.

Cały stadion skanduje "Polacy my chcemy gola!"

13 min.

Ładna akcja Słowaków z lewej strony. Mazan podał do Bero, który szybko znalazł się w polu karnym. Piłkę wybijają na oślep Polacy.

20:53

Słowacy próbują odpowiedzieć, ale na razie nasza obrona nie popełnia błędów i gra pewnie.

20:47

GOOOOL Dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Patryk Lipski i strzałem głową pokonał słowackiego bramkarza. Co za początek!