(Jacek
Jedni wybierają remont chodnika, inni proszą o wyposażenie dla szkoły albo atrakcje dla rowerzystów. Każda z 27 dzielnic ma do swojej dyspozycji 109 tys. zł na drobne inwestycje
Siłownia to jedna z inwestycji, które dzielnica postanowiła sfinansować ze swojej rezerwy. Ale nie jedyna.
– W sierpniu zaczniemy budowę nowych schodów od ul. Romantycznej do ul. Jana Pawła II – zapowiada Biszkont. Schody będą prowadzić z os. Skarpa wprost na przejście dla pieszych i będą biec w tym miejscu wydeptanej ścieżki, która niedawno została zagrodzona. Ścieżka nie była wygodna, po deszczu było duże ryzyko, że osoba skracająca sobie drogę zjedzie po błocie na pupie.
Na każą z dzielnic przypada taka sama kwota i co miesiąc rady dzielnic mogą występować do miasta ze swoimi propozycjami drobnych inwestycji, które miałyby być sfinansowane ze specjalnej rezerwy.
Stare Miasto chce ławek
Stare Miasto zażyczyło sobie ławek w murku na tzw. placu Rybnym na wzór tych ławek, które zostały niegdyś zamontowane w murkach znajdujących się na pl. Zamkowym. Na liście życzeń dzielnicy jest także montaż czterech ławek wzdłuż alejki na Błoniach pod Zamkiem.
Na Kośminku wkrótce ma się zacząć budowa sportowych atrakcji dla rowerzystów. – To będą tory dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych – zapowiadał Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Wszystko to powstanie u zbiegu ul. Sulisławickiej i Przerwy-Tetmajera.
Felinowi marzy się skwer
Szerokie wystąpiło o budowę pętli autobusowej przy skrzyżowaniu Głównej i Wądolnej. Tatary postanowiły wydać pieniądze m.in. na huśtawkę na plac zabaw nad Bystrzycą na wysokości ul. Przyjaźni, parking przy Gospodarczej 10, czy sprzęt sportowy dla podstawówki nr 11. Abramowice niemal całą kwotę przeznaczyły na projekt budowy oświetlenia ul. Wólczańskiej.
Czechów Północny wystąpił o chodnik przy Karkonoskiej, Felinowi zamarzył się wypoczynkowy skwer przy ul. Władysława Jagiełły, Sławinek chce oświetlenia Kolorowej, Baśniowej, Bajkowej, Sielankowej, Serdecznej i Bratniej.
Lista dzielnicowych inwestycji jest znacznie dłuższa. – Do tej pory rozdysponowane zostało ok. 2,5 mln spośród 3 mln złotych – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. – Chcemy docelowo zwiększyć możliwości decydowania przez mieszkańców o tego typu wydatkach – deklaruje.
CO MOŻE ZMIENIĆ SIĘ W TWOJEJ OKOLICY? ZOBACZ LISTĘ [PDF]