Depresja stanowi coraz poważniejszy problem wśród dzieci i młodzieży. Uniwersytet Medyczny w Lublinie podpowie, jak rozpoznać sygnały choroby, jak sobie z nią radzić i jakie są mity na temat depresji, w które nie warto wierzyć.
WHO szacuje, że z chorobą może zmagać się 350 milionów osób na świecie, z czego aż 4 miliony osób tylko w Polsce. Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji działające przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie organizuje konferencję studencką „DepressOFF - bezproblemowa młodzież?”, aby zwrócić uwagę na rosnącą liczbę młodych osób, które zmagają się z chorobą.
Wydarzenie składa się z warsztatów oraz paneli wykładowo-dyskusyjnych przybliżających najważniejsze kwestie, o których powinna wiedzieć młodzież, ale również rodzice i wszyscy, którzy planują mieć dzieci.
Ideą konferencji jest zwiększenie świadomości na temat zaburzeń depresyjnych wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy wezmą udział m.in. w warsztatach: „Nałóg, a depresja”, „Obalamy mity o depresji”, Zaburzenia lękowe, a funkcjonowanie szkolne uczniów” czy „Uśmiechnięta depresja- jak zachowuje się osoba chora na depresję i odmiany tej choroby”.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia w przestrzeniach Uniwersytetu Medycznego.
W czwartek, chętni wezmą udział w warsztatach w Collegium Pathologicum, przy ul. Jaczewskiego 8B, w godz. 18.30-21.
W piątek, studenci wyjdą do ludzi z kampanią społeczną i będzie można ich spotkać w galerii Vivo. Wydarzenie zwieńczy sobotni panel dyskusyjny, który potrwa w godz. 10-14.15 w Collegium Anatomicum, przy ul. Jaczewskiego 4.
Udział w konferencji i warsztatach jest bezpłatny, jednak wymagana jest rejestracja poprzez formularz internetowy. Wykłady będą także transmitowana na żywo na Youtube na kanale PTSF Lublin oraz na Facebooku na stronie Konferencja Studencka "depressoff".